insanımız işte bu kadar zeki!

kocero

New member
arkadaşlar ben bu olayı bir yerde okudum ve tamamiyle gerçek olduğu yazıyordu.Bir türk işadamı çin e gidiyor ve orda yaklaşık 2 bin çift ayakkabı alıyor adamalarada peşin parasını veriyor ama bir şartım var diyor adamalara.
şu aldığım 2 bin çift ayakkabıların sağ teklerini istanbul gümrüğüne sol teklerini mersin gümrüğüne göndereceksiniz... adamlar şaşırıyor.neden ayrı ayrı gönderiyoruz diye bizim işadamıda siz benmi dediğimi yapın diyor.sonra bizim işadamı terkrar türkiye ye dönüyor.alınan ayakkabıların sağ tekleri istanbula sol tekleri mersine gönederiliyor.aradan baya zaman geçiyor gümrüğe gidip malları teslim alan yok.tabi bizim işadamı bu ara sürekli takipte yani malların takibinde ama gidip almıyor.şimdi biliyorsunuz gümrükte gelen malın sahibi çıkmadığı zaman o mal belli bir süre sonra açık artırmayla satılır ve tabi öyle oluyor.bizim işadamı gidip tekrar mallarını çok ucuz bir fiyata alıyor tabi kimse malların ona ait olduğunu bilmiyor.çok ucuza alıyor çünkü istanbulda açık artırmaya çıkan sadece sağ tekler,mersin de kilerde sol tekler kim ne yapacak tekleri ama adam işte bunu planlamış.peki nedeni ne arkadaşlar biliyormusunuz?tabiki vergiden kaçmak biliyorsunuz gümrükten geçen maldan vergi alınır ve adam böylelikle vereceği vergi parasının çeyreğini veriyor mallarını da kimseye kaptırmıyor.Bunu bizim iş adamı kendisi yıllar sonra itiraf ediyor.
yorum sizin arkadaşlar

naser

Forum Aslanı
vay uyanık vayyy tahtakaledeyım telefoncluk yapıyor ve buna benzer olayları yapıyorlar

rahman.mashadow

New member
e adam ayakkabıları satın alırken bi ton para daha veriyor tr ye girişte hepsinin vergi ücretini ödese yine açık arttırmadaki verdiği para ya hemen hemen eş değer geliyor.Yani adam (örn: ) 10 milyon vermemek için ve heyecan için biton zahmete giriyor.Ne diim belki ben yanlış bi liyorum ama gereksiz bir yöntem bence.

Paylaşım için teşekkürler

KaranLık

"KaranLık"
kafasını baska seye çalıştırmaz ebesinin .... veledi anca haram para yeme yarışmasında üst sıralarda yer alırlar

TOROMAN

VaTaN Bekçisİ
Hırsızlık ne zamandan beri zeka oluyor:mad:

kocero

New member
TOROMAN' Alıntı:
Hırsızlık ne zamandan beri zeka oluyor:mad:
elbette zekilik değildir ama baksana damın yaptığına devlete fazla para ödememek için neler neler yapıyor.kimin aklına gelirki böyle bir şey

rottegroupe

New member
rahman.mashadow' Alıntı:
e adam ayakkabıları satın alırken bi ton para daha veriyor tr ye girişte hepsinin vergi ücretini ödese yine açık arttırmadaki verdiği para ya hemen hemen eş değer geliyor.Yani adam (örn: ) 10 milyon vermemek için ve heyecan için biton zahmete giriyor.Ne diim belki ben yanlış bi liyorum ama gereksiz bir yöntem bence.

Rahman bir yerde unutuyorsun... Bu tür bir açık artırmaya aklı olan girmez... Tabi böyle olunca mallar sudan ucuza geliyor... Bizim ki uyanık ya..

Uzunefe

Altın Üye
rahman.mashadow' Alıntı:

gümrük birliği kabul edilmiş olsa gereksiz olurdu . ama yok ki . o yüzden telefonlar burada pahalı , o yüzden avrupa daha ucuza satıyo elektronik malları .

kocero

New member
Uzunefe' Alıntı:
gümrük birliği kabul edilmiş olsa gereksiz olurdu . ama yok ki . o yüzden telefonlar burada pahalı , o yüzden avrupa daha ucuza satıyo elektronik malları .
aynen katılıyorum sana kessinlikle haklısın

osiris_cemo

New member
way babam vay adam dolandırıcının şahıymış ya

highvoltage

New member
arkadaslar bu ülkede basbakan1n bizzat kendi agz1yla soyledigi gibi vergi oranlar1 vergisini düzgün ödeyenlere göre degilde vergi h1rs1zlar1na gore ayarlanmaktad1r.

yani her turk vatandas1n1n %60 eksik beyan ettigi dusunulerek vergi oranlar1 hesaplanm1st1r.

Bu ulkede devlet, durust vergisini odeyen vatandas1na eneyi muamelesi yapmaktad1r.

Dolay1s1 ile bu is adam1n1n yapt1g1 sonuna kadar dogrudur.

firatay

>>>> ALESTA
rahman.mashadow' Alıntı:

O OLAYADA KULLANILAN AYAKKABILAR İTALYAN TOGO MARKA AYAKKABI VE GÜMRÜĞÜ ÇOK YÜKSEK.

AYRICA BU OLAY 9 YIL ÖNCE UYGULANAN BİR OLAY BEN BİLİYORUM.

c!x

New member
memleketde ne kadar uyanık war yaw
ama adam harbiden uyanıkmış
:)))))))

cizrabota

New member
ya gerçekten adamın çektiği eziyete bak sırf cebinden para çıkmasın diye... ee adam böyle iş adamı olmuş işte ama adamın yaptığını kessinlik doğru bulmuyorum

HTML