ilk METROBÜS devreye girdi

emre.89

New member
İstanbul'da Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattından sonra Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme hattı da bugün hizmete girdi. Açılışıını Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme hattında 7 istasyon bulunuyor ve yeni hatla günde ortalama 300 bin yolcu taşınması hedefleniyor.

BU DA TARTIŞILAN AFİŞ(alttaki)

alicengiz

New member
siz öyle sanın..anadoluyla birleştirmişler heryer ana baba günü oldu..normalde 1,15 dk da geldiğim yolu 3.5 saatte geldim..bilip bilmeden konuşmayın..gece gece adamın asabını bozmayın.insanlar isyanlarda,kimin eli kimin cebinde belli değil.fotograflara değil de olayın içine girin biraz.

Uzunefe

Altın Üye
metrobüsü karşıya alınmakla asrın hatası yapılmış oldu. erdoğan olduğu zaman önündeki bilmem kaç kilometrelik yol boş oluyor. millet ha zincirlikuyudan normal otobüse binmiş , ha metrobüse binmiş. Hiç mi köprü tıkalı olmayacak. hiç geçmedim karşıya metrobüsle resimlerden gördüğüm kadarıyla özel bir yol da yapılmamış keza yapsalar da 3 şeritli yol 2 şeride iner. Topbaş oy sevdasına millete kazığını attı resmen. amaç insanların gidecekleri yere daha hızlı ulaşmasını sağlamak ise köprüye dokunmasınlar , köprü girişlerine el atsınlar. Barbaros'taki köprü trafiği taksimi etkiyorsa hala , yerim öyle metrobüsü ben

emre.89

New member
ben iyi ya da kötü demedim kardeş.dengesiz dengesiz konuşma..haberi açtım ve hayırlı olmasını diledim...iyi ya da kötü diye bi yorumum yok.çoğul(siz) diye konuşma

MoR_Uk

New member
Bırakın Şimdi Bu KaraLamaLarı. Yok Seçim ÇaLışmasıymış, Göz Boyamaymış. BunLara Kimseyi İnandıramazsınız. Ben Hergün Avrupa Yakasından Karşıya Geçiyorum. Bunca İnsanın DoLdurduğu Şehirde ELbette Trafik OLacak. Bunu BeLediye Ne Kadar ÖnLem ALsa da Tam ManasıyLa Çözemez. Anca Apartman Gibi Kat Kat YoL YapıLırsa ÇözüLür.Biraz da Trafiği OLuşturanLarın Yâni Bizim Bu Trafik Sorununun ÇözüLmesinde Bi Payımız OLmaL. YüzLerce Araba Trafikte Sıkışmış KaLmış. Bakıyorum Çoğunda Tek Kişi Var. Adam 4 KişiLik Yer KapLarsa Trafik Tabi ki Sıkışır. Ben Metrobüste 3-4 Araanın KapLayacağı Bi ALanda 100-150 KişiyLe Gidiyorum. Hem Trafiği Sıkıştırmıyorum Hem De Köprünün Üstü Hariç Trafiğe TakıLmıyorum. Zâten Köprü Üstünde Pek FazLa Trafik Sıkıntısı OLmuyor. YapıLan Bu Hizmetten DoLayı Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum.

rakani

New member
Metrobüs elbetteki trafiği bir nebze rahatlatacaktır.Ancak trafik sorununa kesin çözüm ,yapılaşmasını büyük ölçüde tamamlamış bir şehir için çözülmesi neredeyse imkansız bir olay. Zamanında düşünülmeyen tedbirler şimdi işleri zora soktu.Hernekadar Topbaşı desteklemesemde metrobüslerin güzel bir girişim olduğu kanaatindeyim. Yer altında yapılacak metronun daha kesin bir çözüm olduğuda aşikar.Çünkü metrobüs trafiğin şeridinden alındığı için araç sayısında büyük düşüş sağlanmadıkça trafiğe bir yandan olumsuz etki etmektedir.
Selamlar ,saygılar.

HTML