iki işletim sistemi

bobcad

New member
yanlışlıkla bilgisayara 2 nci bir işletim sistemi kurdum açılışta 2 tane gözüküyor birini nasıl iptal ederim veya silerim teşekkürler

ERDEMBAY

New member
d yi biçimlendir d deki windows klasörünü silsen açılmaz ama hata verir onun için d yi biçimlendir

Boschwer

M€SHGUL
bir üstdeki sayin üye arkadasin yöntemine paralel olarak ayri iki isletim sistemi yüklediyseniz en son kurdugunujz otomatik oalrak boot sirasi alip isletim sistemiz acilacagi anda bilgisayariniza sag tiklayip arkadasin yöntemini uygulayabilirsiniz ayrica, derinden tamamen hatasiz format atmak istiyorsaniz Bilgisayarinizi windows cd Siyle baslatilmasi icin bios da ayarini yapmissaniz cd den baslatdiginiz andan sonra normal kurulum pencerelerinden Dil bölge ayari vs tamir Seceneklerinden komut kipinde acilmasini TIKla.arak acilacak siyah CMD modunda asagidaki komutla (Burada DIKKAT edeceginiz bindiginiz dali kesmemeniz,yani dogru isletim sistemini secmek ki zaten en son kurlumdaki ilk acilan olacagindan otomatik C isletim ssitemindesiniz ) FORMAT D: islem biitinkden sonra normal isletim sistemlerinden D de kurulmus olani [önemli bir Husus( alt versiyon cd siyle format atamazsiniz Ya ayni versiyon veyahut bir üst versiyon CD lerini kullaniniz ) ] bilgisayarinizdan tamemen tüm sectörlerini silmis olacaksiniz ! Ayrica format atan programlardanYararlanabilirsiniz bunun icin Forumumuzdaki arama cubugundan yararlanabilir veya yine burdan destek de alabilirsiniz ,, kolay gelsin iyi forumalr,

HTML