Işte Türkiyeden Ev Alin Diyen Ingiliz "the Indepentent Gazetesi"

crazyquake

.::®crazy™::.
The Independent gazetesi, yabancıların Türkiye’de en çok ilgi gösterdiği bölgenin "Türkuaz Sahili" olduğunu belirterek emlakçıların ev almak için Belek, Bodrum, Dalaman, Göcek ve Kalkan’ı önerdiklerini yazdı.

İngiltere’de yayınlanan The Independent gazetesi, Türkiye’de yabancıların ev almasına beş yıldan beri izin verildiğini ve büyük ilgi gördüğünü belirterek geçen yıl 1.4 milyon İngiliz turistinin Türkiye’yi ziyaret ettiğini, bunun önceki yıllara göre yüzde 50’lik bir artış anlamına geldiğini kaydetti.

2005 yılı itibariyle Türkiye’de yabancıların sahip olduğu 48 bin 51 evden 7 bin 084’ünün İngilizlerin ellerinde bulunduğuna dikkat çeken gazete, Türkiye’de en çok aranan bölgenin "Turkuaz Sahili" olduğunu yazdı.

20 BİN STERLİNDEN BAŞLIYOR

İngiliz gazetesi, emlakçıların popüler hale gelen beş bölgenin bulunduğunu, bu bölgelerde fiyatlarının özellikle yeni ucuz uçuşların sağlanması ve Türkiye’nin AB’ye girmesi halinde 2010 yılına kadar değerlendirilmesini beklediğini kaydetti. Gazete, emlakçılara dayanarak bu beş bölgeyi Belek, Bodrum, Dalaman, Göcek ve Kalkan olarak sıraladı.
Turkuaz Sahilinin bazı yerlerinde 20 bin sterlinden (yaklaşık 46 bin 700 YTL) bir sahil dairesinin alınabildiğine işaret eden gazete, Türkiye’deki konut fiyatlarının yılda yüzde 10-40 arttığını belirtti.

TÜRKİYE’NİN COSTA DEL SOL’Ü

Belek’in Türkiye’nin en büyük golf bölgesi olduğunu, Bodrum’un ülkenin "Costa del Sol"ü (güneş kıyısı) olarak bilindiğini, Dalaman’da ise, bir marinanın inşaasının planladığını anlatan gazete Göcek’i "Türkiye’nin St. Tropez’i" olarak nitelendirirken Kalkan’ın da eski Yunan kalıntıları ile ünlü olduğunu yazdı.

MORTGAGE YOKLUĞUNA ELEŞTİRİ

The Independent Türkiye’de ev alımlarında bazı sorunlar yaşandığını, mortgage olanağının bulunmadığını belirtirken de "Ancak aynı eleştiriler, 40 yıl önce İspanya için de yapılırdı ve Türkiye, kuşkusuz zamanla İsapanya gibi iyileşecek" yorumunu yaptı.

ALINTIDIR.

( ZATEN ÜLKEMİZİ KARIŞ KARIŞ ELE GEÇİRMİYORLARMI KIYI ŞERİDİ BOYUNCA SATIN ALMADIKLARI YERMİ KALDI SANKİ :( YAKINDA BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ YABANCI OLURSA ŞAŞIRMAYALIM BU GİDİŞLE :( KASITLI YAPILAN AMA ŞİRİN GÖZÜLKÜLMEYE ÇALIŞAN BİR ŞEY BENCE

sslayerr

New member
abi harbi uzun ama gecekten güzel konu. ben mugladayım marmaris ve feth,eyi cok ii biliyorum ve her yer yabacı. kendi evleri. kendilerine ait mahalleleri bile var ya. sonu ne olur bilinmez ama bence pek ii deil....

bbbbbb

New member
keşke satılmasa yabancılar a ama işte demekk ihtiyacı varki satıyorlar keşke ihtiyaçları olmasa..................

adalı_

New member
arkadaşlar merak etmeyin ben emlakcılık yapıyorum her turistin belgeleri önce askeriyeye gidip onaylanıyo yani askeriye her turistin sicilini araştırıyo onay verirse satış yapılıyo diğer türlü bir satış söz konusu değil

zalim

New member
bu olayların türkiye için bir sorun olacağını sanmıyorum.biz türklerinde dünyanın hertarafında evleri var. mesela almanya , avusturya , hollanda bunların başında gelir. şimdi biz buralar bizimmi diyelim.üstelik biz buraları hersene türkiyeye turist olarak gelsinler diye elimizle vermeliyiz.buralar da emekli olmuş yabancılara iltiyacımız var. bunların ikinci ve üçüncü nesilleri gelip türkiyeye mi yerleşecek. komik olmayalım lütfen.

bu tür olylarla toplumu bilinçlendirdiğin için sana + teşekkür ederim. eline sağlık.

osiris_cemo

New member
Dünyanın her yerinde yabancılara emlak ve arazi satışı kontrollü olarak vardır.Bu bize pek çok avantaj da saglar örnegin burada evi olan bir yabancı yaz tatillerinde ülkesinden tatile başka yere gidecegine buraya gelir(sürekli turist)Uzun süreler boyunca burada kalacagından dolayı bizleri ve kültürümüzü daha iyi tanır.Ancak bu kontrolsüz her önüne gelene arazi ve hane satılacak demek değildir.Ülkemize yerleşmek niyeti taşıyanlardan bu kadar endişe duymaya gerek olmadığını düşünüyorum.The independent gazetesini de haberi için kutluyorum en azından bizim hakkımızda yazılmış pozitif bir haber

HTML