Hz. Muhammed’in evini ABD yıksaydı?

osiris_cemo

New member
YENİ Şafak’ta İbrahim Karagül yazdı.

Suudiler, Hz. Muhammed’in doğduğu evi yıkacaklarmış.

Karagül’ün yazısından aktarıyorum.

Suudiler, daha önce de...

- Hz. Muhammed’in annesi Amina’nın 1998’de bulunan mezarını buldozerlerle yıkıp, benzin dökerek yakmışlar.

- Hz. Muhammed’in ilk eşi Hz. Hatice’nin evini yıkıp abdesthane yapmışlar.

- Hz. Ebubekir’in evi yıkılmış, yerine Hilton Oteli yapılmış.

- İçinde Hz. Muhammed’in torunu El Ureydi’nin mezarının bulunduğu camiyi dinamitlemişler.

Liste uzayıp gidiyor...

350 yıllık Osmanlı yapımı Ecyat Kalesi’nin, nasıl yerle bir edildiğini ise hepimiz biliyoruz.

Ve şimdi de sıra Hz. Muhammed’in doğduğu eve geldi.

Sözün özü şudur:

İslam kültünün ortak mirası Mekke ve Medine, Suudilerin çarpık din algısı yüzünden yerle bir ediliyor.

İslam’ın kutsal beldesi Mekke, "gökdelenler şehri" haline getiriliyor.

* * *

Kutsal topraklar eğer yabancı işgali altında olsaydı, işgalciler böyle bir adım atmaya cesaret edemezdi.

Peki böylesi bir barbarlık, Müslüman’dan gelince susulacak mı?

Kolayca geçiştirilecek bir iş midir bu? Merak ediyorum:

"Vezneciler Kampusu Yalanı" diye manşet atan Yeni Şafak, bu pek mühim haberi neden manşetine taşımadı?

Hz. Muhammed’in doğduğu evin yıkılma tehlikesi, öyle kolayca geçiştirilecek bir olay mıdır?

Ayrıca...

Neden Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’den ses çıkmıyor?

Neden İslam Konferansı Örgütü’ne başkan seçilen Ekmelettin İhsanoğlu, bu konuda girişim başlatmıyor?

Neden mesela bu olayla ilgili bir "Cuma eylemi" patlatılmıyor?

Yoksa "Yakan da, yıkan da bizim dinimizden. Ne yapalım" mı deniliyor?

O zaman biz de soralım: Hani zalime kimlik sorulmazdı?

Alıntıdır.........Ahmet Hakan 21.04.2006

latin

New member
güzel bir konuya değinilmiş eline sağlık. bu vesileyle herkes kimin ne mal olduğunu anlar inşallah. bu tür eylemlerin sebebi vehhabi geleneğidir...araştırırsanız neler olduğunu görürsünüz ve şu anda islamda taassuben tutuculuk yapanların islamı dogmalardan oluşan bir din olduğuna inanan ve inandıranların kimlerin peşinden gittiğini anlarsınız...en kötü cahillik bilmediğini bilmemektir. dinde bile sunlar bunu yapıyo bu bunu yapıyo gibi düşüncelerle hareket etmeyelim. kendimiz için yapmıyorsak bile Allah emrettiği için okuyalım okuyalım ki sapıkların koyunu olup dağa bayıra sürülmeyelim. ne yaptığımızı ve neye inandığımızı kime güveneceğimizi bilmeden fazla mesafe katedemeyiz

Uzunefe

Altın Üye
İşte o biraz sıkar , Allah'ın işine karışmak benim gibi bi kula düşmez lakin hepsinin sonu kötü olur

Uykusuzhergece

New member
Şerefsiz kral 7 sülelesine villa yaptırıyor.
Efendimizin evini yıkacam diyor
bizim sözde müslümanlardan ses yok
böyle adilik olmaz beee

kreal

New member
Cihad ilan edelim
Ya arkadaşlar bunlar önemli yerler ama taş yapılar sadece bunu unutmamak lazım lakin saldırılar bu taş yapılara diil dinin kendisine olduğu için şiddetle kınıyorum

vasya

New member
araplar ne b*k yerlerse yesinler petrolleri bitince dımdızlak kalacaklar nasıl olsa

rahat_rahat

New member
maşallah arab düşmanlıgı almış başını gidiyor... peh peh saudi müslümanların içinde küçük bir grubtur. aslında müslüman birligi saudi demek degildir ama olayı İslam ve müslümanları karalamaya getirmemeye dikkat edersek aslında haklısınız.. (yok örnek almakmış yok bilmem ne.. )Zaten müslümanların başına yüzyıllardır gelen musibetlerde işte bu tür arkadan vurmak yıkmak gibi eylemlerin neticesinde geliyor. Zaten Gavur gavurluğunu yapar ama asıl olan süfyanın yaptıgı ..
arkadaşımın dedigi gibi vermeyecektik. Şimdi nerde Osmanlı Haşmeti nerde gavurun aklıyla bozulan müslümanlar.. sattılar işte musulu kıbrısı filistini al başına dertleri :) balkanları hiç katmadım bile...
Ama Allah hesabsız bırakmaz kim olursa olsun..(islam islamdır! insanların ufak hesabları kendilerini bağlar)

MAJESTE

Kadim Dost
Araplar benim gözümde dünyanın en büyük şerefsizleridir zamanında osmanlıyı nasıl arkalarından vurduklarını biliyoru. Peygamber Efendimizin (S.av) şu an ki bizde olan emanetlerini atalarımız ordan getirmeseydi eminim Arap şerefsizleri kutsal emanetleride satarlardı. ne denebilirki bu şerefsizlere allah ıslah etsin

mantoman

New member
yıksınlarda görelimmm neler neler geliyo başlarınaa Hz.Muhammedin Doğdugu evi Yıkmayı ALLAH kimseye nasip etmez en sevdiği kulu sonucta onun hic bişiyine zarar gelmesini istemes valla yıkamazlar benim kanaatimce bide mekkeyi yıkıp yerine otel yapma söylentileri vardı diyelimki mekkeyi yıkdılar mekke ye kim gider ??? otelde kim kalır ??? mekkeye hac vazifesi icin gidiliyo arabların suratını görmek icn deiğil arablar azcık mantıklı olsun yaa salakmıdırlar nedirler

VindicatoR

New member
adamlar altından klozetler yaptırıyo,dünyanın ne kadar gereksiz işi varsa onlarda. eger bazı toplumlar yıkmak gibi bi hata yaparsa ki hiç zannetmem o zaman kurtulacak ii bi bahaneleri olmalı.bunada ne bahane one süreceklerse.:mad:

HTML