hoparlör sorunu

gaybo

New member
selam arkadaslar ...benim sorunum şu bende eski bir hoparlör vardı fişe taktıgımda bilgisayar açık değilken bile ses geliyordu bende hoparlör eski ondandır dedim gittim bugun değiştirdim ama anlamadıgım aynı sey ondada oluyor ...bilgisayarla alaksı yok hoparlörü evin heryerindeki prizde denedim aynı sesi çıkarıyor arkadasın evinde denedim onda çıkarmıyor anlamadım neden kaynaklanıor bir fikri olan varmı

W

WoLF

Guest
evet hatta şu an bendede bi hoparlör var ondada fişe takılı olupta kapalı olmasına rağmen biraz ses geliyo.

hoparlörden kaynaklanan bi durum bence.çünkü bunlar genellikle kalitesiz hoparlörde oluyo.yani şu ana kadar ki gözlemim öle.

sen kapalı bıraksan dahi hafifte olsa akım geçiriyo olabilir.yani tam kapanmıyo.

zaten hoparlörü kapasan da yine biraz akım çeker.

belki sizin eve voltaj biraz fazla geliyo olabilir.

gaybo

New member
yeni aldım sıfır logitech anlamadım gitti hani öle pahalı bişey değil aldıgım ama hoparlörden oldugunu sanmıyorum çünkü arkadasda olmuyor uyuz oldum bir çözümü varmı acaba aklımada bişi gelmiyor ..fişe taktımmı baslıyor cızırtı bilgisayara bağlı olmasa bile

W

WoLF

Guest
yeni aldım sıfır logitech anlamadım gitti hani öle pahalı bişey değil aldıgım ama hoparlörden oldugunu sanmıyorum çünkü arkadasda olmuyor uyuz oldum bir çözümü varmı acaba aklımada bişi gelmiyor ..fişe taktımmı baslıyor cızırtı bilgisayara bağlı olmasa bile
ozaman hocam sizin evin elektriklerinden kaynaklanan bişi.topraklamaları kontrol ettir.

birde dediğim gibi voltaj fazla geliyo olabilir belki.

yani şu bi gerçek sorun elektrik sisteminde

uabaris

New member
Kardeş aynı sorun bendede war. Bu neden kaynaklanıyor tam olarak bilmiyorum ama google'da bir araştırma yaptım. Radyo frekansları hoparlöre kitleniyormuş. Hoparlör açık olduğu zaman radyo çalışıyor yani. Biraz kısık biraz yüksek seste olabilir.
Bizde ligtv war şimdi. bende bilgisayar oynuyom. Hoparlörler açık. radyo yayını yapan adam bağırıyo gooool die ben televizyona gidiyom bakıyom gol olmuş. Böylece golleri kaçırmıyorum.

HTML