Hey İkinci Cumhuriyetçiler Bu Ülke Hepimizin

Vtnsvr

New member
Hey İkinci Cumhuriyetçiler Bu Ülke Hepimizin

Işıl Özgentürk - Cumhuriyet Gazetesi

Kimseler bana artık " türbanın bir insan hakları sorunu olduğu " söylemini yutturamaz. Bunu özellikle AKP iktidarını çok demokrat bulan ikinci cumhuriyetçiler için söylüyorum.

Biliyorum size hiçbir zaman hiçbir şey olmaz. Asla aç ve işsiz kalmazsınız. Birileri her zaman size arka çıkar.

Bu ülke nüfusunun yarısı 28 yaşın altında ve işsizlik ölümcül bir karabasan gibi her yeri kaplamış, bundan size ne?

Sizin işiniz tıkırında, vakıf üniversiteleri iyi para veriyor ve hepinizin iyi para getiren bir köşesi var.

Küçücük kız çocukların örtünmesi umurunuzda değil. Size göre bu demokrasinin bir gereği.

Size bir film öneriyorum: "Osama".

Film Afganistan'da yaşayan küçük bir kız çocuğuyla ilgili. Sizin de çocuklarınız var, sizin de kızlarınız var, bu filmi izleyin ve acının ne olduğunu görün.

Cumhurbaşkanı Gül , türban sorununu referanduma götürebileceğini söylüyor.

Sizler çok okumuş, bilmiş kişilersiniz, referandum Nazilerin çok sevdiği bir şeydi. Hatırladınız mı?

Diyarbakır'a hiç gittiniz mi?

Öyle çok ünlü biri olarak değil, sıradan bir yurttaş olarak, size kâğıt mendil, çiklet, su satmak isteyen kaç çocuk gördünüz?

Sayılarının sadece Diyarbakır'da 30 bin olduğu söyleniyor.

O çocukların geleceğinden değil, karnını kaşıyarak, altına yatan kadınlardan söz eden Öcalan 'ın peşinden giden sözüm ona siyasetçiler sizin baş tacınız, bir de ikide birde Türkiye'ye gelen ve bu güzel ülkede maddi manevi her türlü ihtiyaçlarını gideren Alman meclis üyeleri. Onlara bayılıyorsunuz.

Şimdi zurnanın son deliğine geldik.

Geçen günlerde spor kulüplerinin işletmecileri İçişleri Bakanlığı'ndan gönderilen bir yazıyla adeta şoke oldular.

2005 yılında çıkan bir yönetmenlik bahane edilerek "en kısa sürede lokallerde içki servisinin kaldırılması " isteniyordu.

Bu şu demeye geliyor, Büyükada Spor Kulübü'nde, Caddebostan Balıkadamlar Kulübü'nde, Fenerbahçe Spor Tesisleri'nde, Galatasaray Kulübü Tesisleri'nde ve daha aklıma gelmeyen pek çok tesiste bundan böyle içki servisi yok; yasak.

Bu yasak üç ay önce de öğretmen evlerine geldi.

Benim anlamadığım bir şey var; belki ikinci cumhuriyetçiler siz beni aydınlatabilirsiniz.

Bu ülkede hepimizin vergi kaçırdığı herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Tek doğru düzgün alınan vergi emekçilerin, memurların maaşlarından kesilen vergiler. Bir de dolaylı vergiler var; içkiden, sigaradan alınanlar.

İçkiden alınan vergi öylesine yüksek ki millet bu nedenle tatilini Yunanistan'da geçiriyor.

Şimdi neden bu iktidar bindiği dallardan en kalınını kesmeye kalkıyor?

Benim cevabım çok net; bırakın Malezya'yı, İran'ı, bizim şimdilerde rol modelimiz Suudi Arabistan.

İçki yasak!

Peki ne serbest?

Dört kadınla evlenmek. Avrupa'ya gidildiğinde bikini ve mini etek giymek, viski ve şampanya banyosu yapmak.

Başka?

Artık onu da sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Hey ikinci cumhuriyetçiler sadece silahlı kuvvetleri eleştirmekle ülke kurtulmuyor, biraz şu sınıf meselelerine ve dinci oligarşiye gelelim.

Bu ülke hepimizin ve çok güzel bir ülke.

HTML