Hesap soracaklardı, zam yaptılar!

muammer-oz

New member

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum kampanyaları sırasında "12 Eylül'den hesap sorulacağı" konuşuluyordu.
Herkes darbenin mimarı Kenan Evren'in sanık sandalyesine oturmasını beklerken ilk icraat, Evren'in maaşına zam oldu. 2011 bütçesi ile eski Cumhurbaşkanlarının maaşı arttırıldı ve Kenan Evren'in aylık maaşı net, 11 bin 400 liradan 12 bin 300 liraya yükseldi.
ECEVİT DE YARARLANIYOR
Yüzde 8 zamdan eski Başbakanlar da yararlandı. Necmettin Erbakan, Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ın 8 bin 550 lira olan maaşları, 9 bin 250 liraya çıktı. Eşinden dolayı 6 bin 840 TL emekli maaşı alan Semra Özal ile 6 bin 412 TL maaş alan Rahşan Ecevit de zam alacak.

Hesap soracaklardı, zam yaptılar! - Mynet Haber

W

WoLF

Guest
şaka gibi gerçekten =)

ama zaten o darbecileri yargılama palavrası bi göz boyama idi yoksa halkı nasıl kandıracaklar dimi ?

bizim insanımız da napsın darbeciler yargılancak diye evet i bastılar =)

yani bi millet de göz göre göre bu kadar kolay kandırılmaz ki =)

50 kere söledik darbeciler yargılanmayacak diye,cemaat te değiliz ki sözümüz dinlensin.

ARCHANGEL

ANGEL OF JUSTICE
Moderatör
Şimdi o adam kaç yaşına gelmiş sen onu yargılasan ne olur ama hükümet birşeyler yapacak ya kendi çıkarları için yargılacağız dediler bizim saf milletimizde dediki aa bak bu adam bunu dedi hadi gidip "EVET" ebasalım da vatan haini sayılmayalım zira "EVET" basmayanlar vatan hainidir dendi en iyisi "EVET" e vermek oyumuzu bu zihniyet nedir ben anlamadım inat mı ediyorlar yoksa bizim göremediğimiz başka şeylerimi görüyor halkımız.

sen@

New member
Zama bak emeklilerin aldığı paradan bile fazla.
Memurlar ve emekliler aldıkları parayla kredikartı borçlarını düşünsünler diğerleride gününü gün etsinler.

sherlock_holmes

New member
Birincisi;

Kenan Evren yargılanacak ümidiyle ben bu anayasa değişikliğine EVET demedim.. Buraya neden Evet Dediğimizi Binlerce kez yazdık. Hala söylüyorum bir daha olsa bir daha EVET basarım.. Çünkü Hayır dememek için neden çokken ve hiçbir rasyonelliği yokken mantıklı sonuç bu idi..

He eğer bu anayasayı okumadan sadece Kenan Evren'in yargılanacağını düşünüp de evet diyenlere de Allah akıl fikir versin.. Cahil dostum olacağına akıllı düşmanım olsun... Aynı şekilde sadece mevcut ideolojiye bağlı kalmak için hayır diyenleri de...

İkinci olarak;

Siz bu konuda ne düşünüyorsanız bilfiili aynısını düşünüyorum. Resmen çok uçuk ücretler.. Özellikle Emekli cumhurbaşkanlarının bu kadar yüksek emekli maaşı alması büyük dengesizlik

W

WoLF

Guest
Birincisi;

Kenan Evren yargılanacak ümidiyle ben bu anayasa değişikliğine EVET demedim.. Buraya neden Evet Dediğimizi Binlerce kez yazdık. Hala söylüyorum bir daha olsa bir daha EVET basarım.. Çünkü Hayır dememek için neden çokken ve hiçbir rasyonelliği yokken mantıklı sonuç bu idi..

He eğer bu anayasayı okumadan sadece Kenan Evren'in yargılanacağını düşünüp de evet diyenlere de Allah akıl fikir versin.. Cahil dostum olacağına akıllı düşmanım olsun... Aynı şekilde sadece mevcut ideolojiye bağlı kalmak için hayır diyenleri de...

İkinci olarak;

Siz bu konuda ne düşünüyorsanız bilfiili aynısını düşünüyorum. Resmen çok uçuk ücretler.. Özellikle Emekli cumhurbaşkanlarının bu kadar yüksek emekli maaşı alması büyük dengesizlik
ikinci olarak yazdıkların için sana katılıyorum tabiki de ama geçen ki referandum a forumda bile insanlar vardı,"sırf darbecilerin yargılanması bile bizim evet vermemiz için yeterli olacaktır"diyenler oldu.

onun için o darbecileri yargılama bahanesi ile insanların gözleri boyanıp kandırıldımı ? kandırıldı.

işte biz bunu konuşuyoruz.

yoksa darbecilerin yargılanmayacaklarını biz zaten biliyoruz.

bunu yapan,insanları böle kolay kandırabilen hükümet sizce aynı insanları daha başka hangi konularda kandırabilir bunu hiç düşündünüzmü ?

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
İcraatler,icraatler !!!!

Biz bunları tartışırken otoyol ve köprülerin ipini pazara çıkarıp sattılar haberimiz yok,
deniz feneri baş sanıkları(malum 2 kişi) hakkında Almanya yargılama kararı aldı ama ne hikmettir sokak aralarında kaybolup giden göstericileri kovalamaktan bitap düşen emniyet güçleri,savcılar ve hakimlar bu 2 kişinin ifadesini henüz alıpta almanya ya gönderemediler.

Bakın almanlar bir yargılasın,
bu fenerin ışığı birilerinin uygun yerlerinde parlamazsa neyim.

Ucu taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
amerikalara uzanmazsa :)

M3T3HAN

New member
durmak yok devammmmm..

diyalog dan müzakereye açılımdan saçılıma..

Herşeye rağmen varlığım TÜRK varlığına armağandır....
Açılsanız da saçılsanız da Türk bir gerçektir

sherlock_holmes

New member

bunu yapan,insanları böle kolay kandırabilen hükümet sizce aynı insanları daha başka hangi konularda kandırabilir bunu hiç düşündünüzmü ?
Haklısın her şeyi yapabilir.. Ama referandum döneminde kandırmaya yönelik benzer propaganların daha şiddetlisini de gördük.. Olaya sadece tek taraflı bakmayalım.. Afişler yardımlar iki taraflı oldu...

Biri iftarda propagandasını yaptı diğeri erzaklarla... Biri afişlerle yaptı diğeri kapı kapı dolaşarak...

Yani kısaca maalesef kirli olan siyasetin en kirli örneklerini de gördük

W

WoLF

Guest
Haklısın her şeyi yapabilir.. Ama referandum döneminde kandırmaya yönelik benzer propaganların daha şiddetlisini de gördük.. Olaya sadece tek taraflı bakmayalım.. Afişler yardımlar iki taraflı oldu...

Biri iftarda propagandasını yaptı diğeri erzaklarla... Biri afişlerle yaptı diğeri kapı kapı dolaşarak...

Yani kısaca maalesef kirli olan siyasetin en kirli örneklerini de gördük
propaganda siyasette hep vardır ama kandırmak apayrı bişeydir.

propaganda her partide olabilir olamaz demiyorum.siyasetin doğasında vardır bu.

ama referandum için mitinglere çıkıpta darbecileri yargılayacaz diyip bas bas bağırıp onları yargılamak yerine maaşlarını artırmak bu milleti aptal yerine koyup kandırmaktan başka bişi değildir.

bu propaganda değil açıkca kandırmaktır.

Uzunefe

Altın Üye
Birincisi;

İkinci olarak;

Merak etme , size de zaman gelecek. Önce kefal gibi oltaya gelen "Yetmez ama Evet!" diyenlerden başlıyoruz.

sherlock_holmes

New member
Merak etme , size de zaman gelecek. Önce kefal gibi oltaya gelen "Yetmez ama Evet!" diyenlerden başlıyoruz.

Kefal gibi oltaya gelen terimini kullanmadan önce istersen bir aynaya bak he ? Belki sandığa giderken bile anayasayı bilmeden oyunu atmışsındır...

Hangi zamandan bahsediyorsun ?

He dur beynini zorlama ben yardımcı olayım sana;

hani yıllardır memlekette iktidar koltuğuna oturamayıp halkın içine inemeyip ülkeyi kapalı kapılar ardında yönetmeye çalışanlar mı bize gösterecek o zamanı ?

Siz bu ülkeye ne zaman yararlı bir hareket başlattınız da şimdi bize zaman geliyormuş ?

Rüya tabirleri siteleri var.. Çok faydalı.. Oralarda görebilirsin mesela hayalindeki zamanı ;)

yyildirayy

Moderatör
Moderatör
Evet Türk milleti iktidar tarafından yine kandırıldı
Ama biliyorumki kandırıldılarını ilk seçimde unutup yine kandırılacaklar

Uzunefe

Altın Üye

Kefal gibi oltaya gelen terimini kullanmadan önce istersen bir aynaya bak he ? Belki sandığa giderken bile anayasayı bilmeden oyunu atmışsındır...

Hangi zamandan bahsediyorsun ?

He dur beynini zorlama ben yardımcı olayım sana;

hani yıllardır memlekette iktidar koltuğuna oturamayıp halkın içine inemeyip ülkeyi kapalı kapılar ardında yönetmeye çalışanlar mı bize gösterecek o zamanı ?

Siz bu ülkeye ne zaman yararlı bir hareket başlattınız da şimdi bize zaman geliyormuş ?

Rüya tabirleri siteleri var.. Çok faydalı.. Oralarda görebilirsin mesela hayalindeki zamanı ;)
Ne o nem kapmışsın bu kadar da çabuk olacağını sanmazdım ? Sen ve senin gibiler Evetçi olduğunuz için padişahınızın arkasından gittiniz. Bu saatten sonra da ne yaparsa yapsın , padişahınızın emirlerini yerine getireceksiniz. Buna mahkumsunuz çünkü. Bizlere gelince, şundan hiç şüphen olmasın ki o maddeleri senden daha bilinçli bir şekilde okudum. Ülkeyi kapalı kapılar ardından yönetmeye çalışıyorlar dediğin adamların hatası varsa o da Aralık 2002'deki Anayasa değişikliğine onay vermeleridir. O yüzden Tayyip Erdoğan türlü oyunlarla önce milletvekili , sonra da başbakan olmuştur. Yakında da cumhurbaşkanı olur zaten. Bunları anlayabildin mi ?

HTML