Herhangi bir windows kuramıyorum !

mayybad

New member
arkadaşlar sorunumu dile getirmeden önce bilgisayarımı tanıtayım
ep45 ds3l anakart
Q9400 2.66 mhz 4 çekirdekli işlemci
corsair 4 gb ram
pov 9800gtx+ ekran kartı
500 gb Western Dijital hdd
Lg Super multi DVD-WR

hdd 4 parçaya bölünüydü c d e f
c de windows xp
d arşiv 1
e arşiv 2
f windows vista 64bit
.
windows xp ye flash bellekle virüs girdi. bende linux kurmayı düşünüyodum c sürücüsüne linux kurdum. sonra vistayı da tekrar yüklemyeye karar verdim ve e sürücüsündeki arşivi küçük olduğu için f sürücüsüne (vistaya) yedekledim. vistayı yüklerken disk seçeneklerinde e yi sil dedim. sil dedikten sonra kum saati çıktı ve yaklaşık 1.5 saat işlemin bitmesini bekledim. işlem bitmeyince herhalde bir problem olmuştur diye reset attım. Bu sefer cd den önyükleme için bi tuşa basınız dedikten sonra vista kurulumu kısa bişey dolduruyor bilirsiniz. o dolduktan sonrada wwindows wistaya girerken dolan birşey vardırya sağa doğru kayar. o ekranda işlem devam ediyomuş gibi görünsede 1.5 2 saat kadarda orda bekledim. dedim herhalde wista cd sinde problem var. başka bir vista cd siyele denedim aynı yerde takıldı. belki xp kurunca olur dedim. xp de ön yükleme için bi tuşa basınız dedikten sonra ekran kısa bir süreliğine kararır ya normal de bende bu kısa süre 2 saate kadar çıktı. ve daha da devam etmedi. hangi cd yi denersem deneyeyim olmadı. eski bilgisayarımdan flopy disk çıakrıp bu pc ye taktım. başka bir bilgisayardan başlangıç disketi oluşturdum. ve pc yi flopy disk ile başlattım. ne yazık ki bu ekran da da ilerleme başaramadım. sonra aklıma parlak bi fikir geldi. linux ubuntu cd sini takıp öyle denedim. yükleme seçeneklerinde "bilgisayarda hiçbir değişiklik yapmadan ubuntuyu test et" seçtim ve linux ubuntuya girdim. bilgisayarıma girince sadece d sürücüsünün olduğunu gördüm ve hemde 255 tane. hepside birbirinin aynısı. onun dışında ne c den ne e den nede f den herhangi bir eser yok. ve inanım tıkandım ne yapacağımı bilemez haldeyim. güzel olan şu ki d sürücüsü benim için diğerlerinden de önemliydi ve içindeki bilgileri az önce yedekledim. yaklaşık 100 gb. Ama bundan sonra atacağım adım hakkında en ufak bi fikrim yok. bana neler önerebilirsiniz

Boschwer

M€SHGUL
D BAN FORMAT Pprogrami CD-'ye yazip boot ettikden sonra seceneklerden auto run secenegiyle tamamen tüm hardiskInize geriye getirilemeyecek sekilde yaklasik 7-8 saat sürecek birR format atdikdan sonra yeni bir temiz kurulum basarili olacakdir,, Virus temizlemede G data total care 2009- 2010 boot CD scann Eetmenizi tavsieye ederimim yukarda saydigim iki Programda forumda arama yapdiginizda bulunabilecek durumda mevcut.
kolay gelsin hayirli forumlar,

HTML