Her İşte Bir Hayır Vardır..Unutmayalım...

hly.s

New member
Birgun padisah kazayla bir olay esnasinda parmaklarindan birini kesmis ve parmagi kopmus,veziri yanina kosmus tedavisi yapilimis ve veziri demiski'' uzulmeyin padisahim olan oldu her isde bi hayir vardir hayirlisini dileyelim''padisah kopurmus''benim parmagimin kesilmesinde nasil bir hayir olabilir hemen zindana atin bu adami'' demis,vezir zindana atilmis,aradan seneler gecmis padisah kalesinden cikip askerleri ile cevreyi gezmek icin yola cikmis.

Ormanda yol alirken onlerine birden yamyam kilikli insanlar cikmis ve hepsini rehin almislar ve sirayla tanrilarina kurban etmek icin oldurmeye baslamislar. Sira padisaha gelince parmaklarindan birinin olmadigini gormusler ve onun kurban icin uygun olmadigini dusunup salmislar, padisah tek basina donmus sarayina,hemen vezirimi getirin demis,veziri karsisina geldiginde cok heyecanli bir okadar pisman ve mahcup sekilde olayi anlatmis ve'' ben seni zindana atmistim bana soyledigin sey yuzunden,ama sen hakliymissin hic dusunmeden hareket ettim ve senin yillarca zindanda kalmana neden oldum ,senden af diliyorum '' demis.

Vezirde bunun uzerine '' evet ama benim zindanda olmamda da elbet bir hayir vardi demis'' padisah merakla,saskinlikla ''o kadar senen bosuna gitti nasil bir hayir olabilir bunda,hic kizgin degilmisin bunca seneden sonra... Vezir gulumsemis inceden ve'' eger siz beni o dedigimden dolayi zindana atmis olmasaydiniz o seyahatte bende yaninizda olacaktim benide orda oldureceklerdi, ve suan burda olamayacaktim' ' demiiiss...

NeRoX

New member
walla güzel hikaye çok beğendim teşekkürler gerçektende her işte bir hayır vardır

HTML