Hepimiz Ermeniyiz diyenler nerede? Hepimiz Mehmetçiğiz!!!

İSKETE

New member
Hepimiz Ermeniyiz, hepimiz Hrant Dinkiz diyen vatanseverler? nerede?
Hrant Dink cinayeti sonrası ortaya çıkan hümanistler nerede? Hrant Dink de bir Türk vatandaşıydı fakat aynı duyarlılık niye haince şehit edilen vatan evlatları için gösterilmiyor?

Dağlarda vatan hainlerine karşı canları uğruna savaşan ve hergün onlarcası şehit olan Mehmetçiklerimiz içinde aynı duyarlılık gösterilmelidir.

JoNeRR*

L![se]L!
haklısın ama mehmetçikler içinde bu kadar olmasada tepkiler oldu mesela sabah programlarında falanda hep bunlardan bahsettiler ama Hrant Dink kadar değil çok doğru bi konuya değinmişsin gerçekten...

metalic

New member
çok güzel bir konuya değinmişsin.
ama haksızlkık da yapmayalım bir çok ilde gösteriler yapıldı. dink kadar olmasa da tepkiler vardı yinede

T

Banned
Vatan düşmanı çakallar ölünce isyan eden karakterleri
Şehitlerimizin arkasından timsah gözyaşları dökerken görmek
Şahsen beni daha çok üzerdi Böylesi daha iyi kimin ne mal olduğu ortaya çıktı.
Şehitlerimizin hiçbir göstermelik saygıya yada Hiçbir timsahın gözyaşına ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum

İSKETE

New member
Tabii ki timsah gözyaşlarına ihtiyacımız yok ama "hepimiz Ermeniyiz" diyenlerin vatanseverliklerini böylece görmüş olduk.

Ben bu tepkimi Hrant Dink cinayetinin ardından sokaklara dökülenlere veriyorum. Vatanı için yüreği çarpanlar zaten bu tepkilerini her zaman dile getiriyor ve bu hain saldırı sonucu da tepkilerini sokaklara dökülerek dile getirmiştir. Benim sözüm hepimiz ermeniyiz diyen hümanistleredir.

Vtnsvr

New member
Ben Ermeni Değil, Türk'üm

Adnan Bulut - KanalTürk

"Hepimiz Ermeniyiz"ciler Buyurun

Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu.

Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı. Onlardan duymuşlardı.

Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...

Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı:

-Akçik, manç?.. (Kız mı, oğlan mı?)

-Akçik... (Kız)

Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı. Kan bürülü gözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

-Tun şahetsar, ınger... (Sen kazandın, yoldaş)

-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana... (Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

-Mayrigı bedge gişdatsine. (Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

-Mayrig yerahayin zizdur. (Çocuğa meme ver)

Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı.

İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi. Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

-Asixn ma/, çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek... (Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa, başı da orta yere düşmüştü...Ermeniler zafer naraları atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 15 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir.

Ajanslar, katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler.

Ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı. Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler, sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler. Genç kızların önce saçlarını, sonra da kafa derilerini yüzdüler. Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler. Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda "Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün, öldürün" denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet İttıfaki Silahlı Kuvvetleri'ne ait 366. Alay 'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı.

Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.

Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar.

Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

"Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim, ama Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz"

Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi.

Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ'da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna, 'Hocalı Katliamı' başsorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

"Ben Ermeni değilim" Ne mutlu ki Türk'üm.

yehovan

Banned
Ülkemdeki Ben ermeniyim hepimiz ermeniyiz dışındaki cahillerin yanında

Nobel ödülü kazanmış sözde aydınımız kara cahilimiz orhan pamuk Türkler ermenilere soykırım yapmıştır, kürtleri hala ezmektedirler sözünü kendisine hatırlatıp pkk'nın Mehmedimizi kalleşce saldırıp canlarına kıyması hakkında ne düşündüğünü duymak dinlemek isterim. Kendisi bu konu hakkında kitap yazacak kadar vatan sevgisine sahip midir ?

Oooo orda durayım. orhan pamuk gibileri paranın adamlarıdır. Mehmetçik hakkında bir kitap yazarsa nasıl alır nobel ödülünü ? Ödülün ikramiyesi ile amerikada 1.6 milyon dolarlık malikanenin sahibi nasıl olur ?

Satılmış Adamları anmaya bile gerekyok. Biz Bu Vatananın Gerçek Evlatları olarak biz bize yeteriz. Biz bu Ülkeyi layık olduğu yerlere taşırız. Biz bu vatan için gözümüzü kırpmadan canımızı ortaya koyarız. Onlar gibi ne paranın adamı oluruz nede ödüllerin peşinden koşarız. Biz Vatanımızın Birlik bütünlük şan ve şerefinin peşinden koşarız....

Bırakalım adi insanları anmayı.....

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Saygılar efendim..

portiexc

New member
Hrant "Türkten boşalacak o zehirli kan..." Dink'in ortadan kaldırıldığına seviniyorum, ne mutlu bize biraz daha oksijen kazandık
umarım sırada hrant dink'i her programında savunan, Aziz Şehitlerimize ölü diye hitap eden mehmet ali birand vardır

DarkCod3r

Key&RC4 Coder
herşey yalan!!! sadece insanlar üzerinde değer kazanmaya çalışıorlar insanların duygularını sömürüyorlar çok güzel bi konuya değinmişsin dostum eyw.

memcos

New member
yok yok onların dısarı cıkmaya bıle yuzlerı olamaz artık gorsunler ermenılerın ne pıslıklerle ugrastıklarını zamanında dıplomatlarımızı aydınlarımızı olduren ermenılerın arkasından kosanlar yuzlerı ver mı acaba dısarı cıkmaya.. saol super bi noktadan geldin konuya...

eer

New member
TÜrk Olunmaz, DoĞulur...

3 hristiyan ölünce hristiyan olan,
1 ermeni ölünce, hepimiz ermeniyiz deyip ermeni olan ve kendini aydın sanan bu ülkenin insanları. Size sesleniyorum!...
Onlarca Asker'imiz, Kadınımız, Çocuğumuz, binlerce vatandaşımız ölünce neden hiç biriniz TÜRK olamadınız!...

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
Kim ne derse desin ister birileri ermeni birileri pkk birileri amerikancı birileri nobel için ülkesini satanlardan olsun bosverin...........ama kimse unutmasın BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL.............BİLSİNLER SEREFSİZLER.........BİZ---HEP...BURDAYIZ....

hbsaritas

New member
eee ....
Adamlar baştan söylemişler " Biz ermeniyiz " diye...

ölen askerler ermeni olsaydı, onlar yine meydana çıkarlardı...

Kapl@n

New member
yukara yapılan yorumların hepsını dınleım sıze katılmak mumkun degıl valla hepinizin ellerine saglık bu ülkede hran dink gibi vatan hayınları ölünce herkes demeliyimde hepimiz ermeniyiz diye bagırdı ama Olay bizim Mehmetcigimize yapılınca nerdeydı o bagıranlar acaba merak ediyom. Zaten hepimiz ermeniyiz diyenler turk olduklarınada ınanmıyom ya hadi neyse

hakkarealy

New member
yeterince ilgi alaka gösterildi arkadaşlar, daha fazlası şehit cenazeleri üzerine siyaset olur, bu ülkede 90'lı yıllarda bir gecede 37 şehit verildi... daha da verilecek gibi görünüyor, her iki tarafta da "barış" hainlik oldu... kan kan kan diye sokaklara dökülenlerin sayısı durmadan artıyor, dökülen kan da artacaktır... Allah sonumuzu hayır etsin...

portiexc

New member
yeterince ilgi alaka gösterildi arkadaşlar, daha fazlası şehit cenazeleri üzerine siyaset olur, bu ülkede 90'lı yıllarda bir gecede 37 şehit verildi... daha da verilecek gibi görünüyor, her iki tarafta da "barış" hainlik oldu... kan kan kan diye sokaklara dökülenlerin sayısı durmadan artıyor, dökülen kan da artacaktır... Allah sonumuzu hayır etsin...
Arkadaşım sen hangi barıştan bahsediyorsun? TC maşalarla barış yapmaz!!!

HTML