help meeee!..

sumeroos45

New member
core 2 quad 6600 2.4 ghz işlemci 1 gb ddr2 asus 3650 silent hd ekran kartı 420 watt thermaltake powersupply 4 gb ddr2 800 mhz ram ve anakartım p5kplcm oyunların cogunda oyun yarıda kesilip hata raporu adlı ekran cıkıyor ve beni oyundan atıyor.cok nadir olarakta pc kendini resetliyor. normal degerlerde anakart 32 işlemci 48 ekran kartıda 35 derece...o/c yapmadım.neden olur arkadaslar bi bilgisi olan var mı yardımcı olursanız sevinirim...:vur

Zeytin

Zeytin&Limon
4gb ram olayi kafami karistirdi 2 tanesini cikar ramlerin oyle bi dene bakalim..

psu da yetmeyebilir diyecegim ama mavi ekran yok sanirsam?

sumeroos45

New member
psu dan degil sanırım mavi ekran yok .... ramlar 2 gb lık 2 tane ....birinin boyutu büyük biri slim ama 800mhzlik

uabaris

New member
Kardeş Mesela NFS Carbon'da Hata Raporunun Sebebi DirectX.
Sendede Bu Sorun Olabilir.
DirectX 9.0c Yüklersen Düzelebilir.

Bende NFS Carbon Yükledim. DirectX 9.0b de Hata Raporu Çıkıyor.
Sonra DirectX 9.0c Yükledim. Oyuna Girdi.

sumeroos45

New member
deneyeyim olmazsa hata raporunu aynnen yazayım buraya kardeslerim cok saolun... deneyeyim bi

ben bu directx i nereye kuracagım onu soruo

ayrıca dostum bende directx9c yüklüynmüş zaten...

Zeytin

Zeytin&Limon
directx 10 dene bakalim bi..

ramlerin hepsi 800 mhz degilmi?

ekran karti surucusu guncelmi?

virus problemi fln yok sanirm?

sumeroos45

New member
tamam 10 u deneyeyim hepsi günce bi virüs problemimde yok....tekrar tesekkur..

bu directx i nereye açacagım yardımcıolursanız sevinirim

derinlerde

New member
directx 10 ile ilgili oldugunu düşünmüyorum öyle olsa oyunu açmazdı oyunu açıp oyundan attıgını söylemiş.. oyunda atmasi ekran kartıyla ilgili bi durum ekran kartın yemiyo olabilir.. pc nin kendini resetlemesi ramlardan kaynaklanıyo olabilir yada aşırı ısınmadan dolayı olabilir

icemen

New member
Ekran kartını sök tekrar tak arkadaşım. belki tam oturmamıştır. ramleri de tabi. bana da buna benzer bi sorun olmuştu.

serdalca

New member
arkadaşımın aynı sorun bende de vardı paraya biraz kıyıp gerçek 450 watt bir güç kaynagı aldım yeniden format attım sorun ortadan kalktı 8 aydır sorun yok bilgisayarımda istediğim oyunuda oynuyom sen bi güç kaynagının gerçekten 420 w oldugunu bir araştır.

sumeroos45

New member
anladım dostum da thermaltake benim power yani iii bi marka sanırım.... ondann kaynaklanır mı bilmiyorum yardımlarınızı hala beklemekteyim:D:D:D

Zeytin

Zeytin&Limon
power yeter sanirim basit hesapla yetiyor..
ekran karti driverini bi check edermisin gerekiyorsa once en yeni versiyonunu sonra en eskilerden birini dene genellikle atilerde olan problem yeni driverlar hata verir ya en yenileri duzeltir yada eskileri...

lanet olasi opengl iste :)

togiiii

New member
ramlardan yapıyor ıkısınıde tak cıkart goruceksın ben bu sorunu cok yasadım nedenı ramların mhz lerı aynı ama kıngstonsa cache dılımlerı farklıdır bırı kucuk 256 X 8 dıgerı 512 X 4 de olabılır ama kesınlıkle ramlardan kaynaklanıyor fızıksel bellek okuma hatası

sumeroos45

New member
ikisini tek tek denedim olmadı ramleri mi degiştireyim ne uygun gçrürsününüz arkadaslarım.... herseyi yapmaya hazırım:D:D:D

HTML