help(laptop format)

CrackerTeam

New member
mrb arkadaslar yardımcı olursanız sevinrm;
acer travelmate 4500 serili laptopuma format atmak istedim.
laptopun kendisine ait recovery xp cdleri var ama onları tercih etmek yerine normal bir xp pack 2 yuklemyi tercih ettim.şimdi bazı sorularım olacak(xp su an yukleniyor)

1-bu sistem yuklendiginde ben acer a ait programları calıstırabilrmiyim.
2-acer ın kendi recovery xp cd sini xp yi yuklemeden once taktıgımda boot edilirken dil secenekleri gelicegine beyaz bir dos ekranında invalid media diye bir hata aldm.bu hatanın nedeni dosya siteminden mi akynaklanıyor ve ne yapmalıyım
3-xp ile yukleme yaparken bir bolum sanırm 3 gb eisa utilities diye bir alana ayrılmıs. eisa utilities gorevi nedir
4- arklar ltfn googleda arastırdınmı diye sormayn arastrdm ama sizin yardımlarınızı bekliorm.....

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
öncelikle, acer'ın kendi programları ancak recovery cd'si ile yüklenir.. sen sıfırdan bir xp kurarsan bunlara erişemezsin, ya da acer'ın sitesinden yükleyip kurabilirsin ancak..

invalid media, büyük ihtimal ses ile ilgili bir sorunu gösterir, bu da setup sırasında henüz driver'lar kurulu olmadığı için olabilir.. kurulum bittikten sonra, ses ve diğer sürücüler de yüklendiğinde herhangi bir hata almıyorsan problem yok demektir..

bu eisa utilities kısmı, yine recovery için ayrılmış bölüm.. cd'den değil de direk makina üstünden kurulum yapılması için acer'larda özel bir partition olarak açılıyor.. xp'nin ilk kurulumunda bu bölümü silip tek bir bölüm haline getirebilirsin, tabi sonradan yine makina üstünden recovery yapmayacaksan..

HTML