Helal Olsun sana AKP

MyThicaLBoY

єƒѕαηєνι çσ¢υк
Sağolasin A K P!.. Yav Hele Bi Okuyun şunu..!!

İş...
İş...

Kazım: Yurtdışında ekonomi okudum, işsizim. Eşim öğretmen. Onun getirdiği paraya bakıyorum kaç senedir... Utanç içindeyim.
Levent: Bilkent mezunuyum, 2004'ten beri işsizim, bir mağazada tezgahtarlık bile yaptım, 500 lira maaşla... Okula her sene 14 bin lira ödedim, karşılığı 500 lira...
Umut: Kızkardeşim kimya mezunu, ilk yıl bir dersanede ücretsiz çalıştı, ikinci yıl ayda 150 lira verdiler. Haftada değil, ayda 150 lira... Bu yılki maaşı 250 lira!
Bilge: Kütahya'da iktisat okudum, işsizim, Elazığ'da bütün bankalara başvurdum, torpilim yok, giremiyorum.
Nur: Güzel Sanatlar'ı birincilikle bitirdim, yüksek onur belgesiyle mezun oldum, 4 yıldır işsizim.
Bahar: Eşim İTÜ'den uçak mühendisi, 16 aydır işsiz...
Mesut: Oğlum, Kayseri Üniversitesi mezunu, askerliğini bitirdi, işsiz, Amerika'ya gönderemiyorum, çünkü hem emekliyim, hem de başkaları gibi sponsor bulamıyorum!
Nevin: Bir yeğenim Kırıkkale İktisat mezunu, işsiz... Öbür yeğenim, Gazi İnşaat'ı bitirdi, işsiz. İskender: İşsizlik azaldıysa, ben niye işsizim? O düşen oranlar niye bana isabet etmiyor?
Erol: Dokuz Eylül İktisat'ı bitirdim, Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret'i bitirdim, işsizim... Annem babam benimle hep gurur duyardı, çevremizdeki insanlar bize imrenerek bakardı. Şimdi?
Dilek: Bunu mutlaka yazın, iktisat mezunuyum, kapı kapı dolaşıp iş arıyoruz, ahlaksız, iğrenç tekliflerle karşılaşıyoruz...
Atıl: Endüstri mühendisiyim, babamın taksisinde çalışıyorum.
Tibet: Dokuz Eylül Maliye'yi bitirdim, 4 yıldır iş arıyorum, asgari ücrete bile razıyım, yok.
Kadir: Yetiştirme yurdunda büyüdüm, Trakya Üniversitesi'nden anestezi teknisyesi oldum, işsizim. Ailesi olanlar bile işsiz, biz ne yapacağız?
Besim: Anadolu İktisat mezunuyum, 2002'den beri iş bulamıyorum, küçük şirketler üniversite mezunu istemiyor, büyük şirketler bizim üniversiteyi istemiyor...
Hüseyin: Sınıf öğretmenliği mezunuyum, işsizim. Nişanlım, sınıf öğretmenliği mezunu, işsiz. Babası da, haklı olarak, "iş yoksa, evlilik yok" diyor.
Sibel: ODTÜ Kimya mezunuyum, umutsuzca iş arıyorum.
Aziz: Gazi kamu yönetimi mezunuyum, girmediğim sınav, başvurmadığım yer kalmadı, hâlâ beklemedeyim.
Serdar: Hacettepe mezunuyum, Ankara'da olmadı, ailemin yanına Mersin'e geldim, yine iş yok, yaş oldu 32...
Esin: Üniversite mezunu kardeşim, 2 yıldır cep harçlığıyla idare ediyor, bu durumun nasıl onur kırıcı olduğunu tahmin edebilirsiniz...
Emir: İşletme mezunuyum, İngilizcem ana dilimden iyi ama, iş bulamıyorum, hiç aklımda yoktu, Kanada'ya gidiyorum.
Mehtap: Eşim desinatör, 2 senedir otoparkçılık yapıyor, 500 lira maaş alıyor, 70 metre evimizin kirası 400 lira, başka ne yazayım ki?
Ayten: Hacettepe İşletme mezunuyum, işim yok, kredi kartı ihtarnameleri yağıyor, umudum tükeniyor.
Leyla: ODTÜ Fizik'i bitirdim, 2 yıl sekreter olarak çalıştım, 4 yıldır işsizim. Ruh sağlığımı korumak için ücret almadan İngilizce dersi veriyorum.
Seda: Eğitimci ailenin kızıyım, Türkiye'nin en iyi üniversitelerinin birinden matematik mezunuyum, atanmıyoruz... Birçok arkadaşım psikolojik tedavi görüyor.
Pınar: Aslında peyzaj mimarıyım, bankada iş bulmuştum, şimdi işsizim, 8 aydır.
Ali: Yıldız Teknik Elektrik Mühendisliği mezunuyum, işsizim.
Serkan: Marmara İletişim'i bitirdim, askerlik görevimizi de yatmadan tamamladık, ne cemaatim var, ne de dayım, geziyorum...
Sibel: Eskiden çocuklu aileye ev vermezlerdi... Şimdi çocuğu olan kadına iş vermiyorlar.
Meral: İki diplomam var, İngiltere'de lisan okudum; bulabildiğim iş, sekreterlik. O da asgari ücretle. Özkan: Arkeoloğum, plajda cankurtaran olarak çalışıyorum, 2 ay sonra yine işsizim...
Turan: Kamu Yönetimi okudum, komiyim... Komiğim manasında değil, bildiğiniz otel komisi!
Serpil: Tarih mezunuyum, önce markette çalıştım, şimdi sekreterim...
Metin: Kimya mezunuyum, işsizim, iş görüşmesine gidiyorum, kapıda kuyruk, en az 50 kişi başvurmuş, sizi ararız diyorlar, ne arayan var, ne soran...
Engin: İnşaat mühendisiyim, ileri derecede İngilizce biliyorum, 3 yıldır işsizim, 3 aylığına animatör olarak iş buldum. Gocunmuyorum. Ama, hizmet ettiğim insanların çoğu Alman ve emekli. Kendi emekliliğimi hayal bile edemiyorum.
Yusuf: Muğla İşletme mezunuyum, 3 yıldır iş arıyorum, babam, "hayatta en hakiki mürşit torpildir" diyor.
Tufan: Aslında Ziraat Mühendisi'yim, bir özel bankada çalıştım 5 yıl boyunca, sonra kapının önüne koydular, 2 yıldır iş arıyorum, 3 yaşında oğlum var... Kayınpederin eline bakıyoruz. Adamcağız kızını bana verdiğine bin pişman... Kızı evlendiğine...

Yorum SİZİN

langona_ss

New member
alakası yok bence adamlar iş beğenmiyor üniversiteden mezun olduktan sonra hemen 1 milyar maaşlı masabaşı iş istiyolar iş bulan adam herzaman yapacak bir iş bulur

fg42

New member
yawf mılletımızde o kadar cok ıs var kı ıs begenmıyorlar ne yanı okula 14000 dolar odedın sende maasın senın 14000 dolar mı olacak 403 ytl ıle aılecek gecınenler var unutma bunu

NeCcko

Altın Üye
Bahar: Eşim İTÜ'den uçak mühendisi, 16 aydır işsiz...
BUraya kadar okudum sonrasina gerek bile kalmadi zaten
Artık kaç milyar maaşli bir iş beklediyse iş bulamamış

Bİzim insanımzda armut piş agzıma düş veya devlet bize iş versin aş versin mantıgı var
Yok kardeşim çalışmayana ugrasmayana ekmek yok
Gelecek vadediyorsa ve birşeyler kazanacagına inanıyorsan nereden mezun olursan ol asgari ücret hatta daha azına çalışarak temelini oluşturacaksın sonra zaten kazanırsın

Sadece bir örnek ve bitirecegim
Okudugum lisede ki kimya hocamız odtü mezunu idi ve ortalama hatta ortalamanın altında ibr hocaydi
Öbür tarafda selcuk mezunu bir kimyaci vardi şehrin en çok aranan ve en iyi hocalarındandi ve aynı futbolcu transferi gibi dersaneler o adami almak için ugrasıyorlardi

Bİri memur maaşi alırken dieri cok güzel para kazanıyor

Şimdi özet nedir ne mezunu olursan ol hangi ülkede yaşarsan yaşa iş sende biter oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş sen birşeyler yapki kazan ne devlet nede başklari sana birşeyler vermek zorunda deil

Atalarımız boşuna taşı sık suyunu cıkar dememiş

pasha4686

New member
langona_ss' Alıntı:
alakası yok bence adamlar iş beğenmiyor üniversiteden mezun olduktan sonra hemen 1 milyar maaşlı masabaşı iş istiyolar iş bulan adam herzaman yapacak bir iş bulur

kardes cok dogru soluyon bu ulkede calısmak istegen herkese iş var bunlar ne yapmaya calısıyo anlamadım gozunun ustunde kasın var deyip hukumete yukleniyorlar....YUHHHHHH

PauL

New member
istanbuLa yakLaşık bir bucuk ay önce geLdim.bir bucuk ay icinde önce kuryeLik yaptım sonra ofisboyLuk yapayım derken bi insaat firmasinda is buLdum we ayda 2 miLyara yakın para kazanırom.aramayana cabaLamayana iş yok dostum.öyLe kaydırık guyduruk haberLerLe herseyi hükümete yükLeyen haberLerLe umarım düstükLeri durumun komikLiginin farkındadırLar...

NeCcko

Altın Üye
PauL' Alıntı:
istanbuLa yakLaşık bir bucuk ay önce geLdim.bir bucuk ay icinde önce kuryeLik yaptım sonra ofisboyLuk yapayım derken bi insaat firmasinda is buLdum we ayda 2 miLyara yakın para kazanırom.aramayana cabaLamayana iş yok dostum.öyLe kaydırık guyduruk haberLerLe herseyi hükümete yükLeyen haberLerLe umarım düstükLeri durumun komikLiginin farkındadırLar...
Seni tebrik ederim senin bu yaptıgın bazılarına ders olur
Keşke herkez senin gibi olabilse...

tellek

New member
la sizde kabiliyet yoksa devlet napsın hadi hadi Allah versin:)

Artık devletten otlanma zamanı geçti oh ne ala okulu bitirmiş iş bulamamış işmi neğeniyonuzki kardeşim özel sektör diye bişey var uğraş didin ekmeğini kazan artık liberal politika var, devlet daireleri ve yatan memur devri akp icraatlarıyla son buldu :clap

Bütün arpalıklar tarih oldu çalışcaksın kazanacaksın adam çiftçi ağlanıyo, iki koyunu güt diyorsun, benmi güdecem diyo yok gelsin babam gütsün senin mallarını:D
Ondan sonra çifçi aç ulan millet alışmış devlete yaslanmaya..
Devletten hayır yok kardeşim tırmalayın aslanlar gibi çalışın kazanın.. öyle bundan sonra :victory

L@c!v€rT

New member
Murat: Bile bile yalan yazıyorsunuz, ahlaksızsınız. Türkiye'de işsizlik diye bir sorun yok. Adam kahvede oturmayı seviyor, sonra da işsizim diye bağırıyor. Geçin bunları. Yalan yazmayın.

Bunu yazmayı unutmuşsun arkadaşım :D:D

lazzuri53

"LazigoL"
PauL' Alıntı:
vaLLahi heLaL oLsun yediğin para sana..işte senin gibi adamLara emekçi deniyor.. :goz:

ErGeNeKoN_GFB

New member
Artık Yeni Gülme kaynagım ...Bilboard'larda Asılı Olan AKP Reklamları...HAlayına gülüyorum...

Hİç bişi yaşanmadan bilinmez hepsi atıp tutyor...Biri 500 biri 10000 veriyo ama hepsi çoook SaLLıyor....Çoookk

Slip[K]noT

New member
tellek' Alıntı:
la sizde kabiliyet yoksa devlet napsın hadi hadi Allah versin:)

Artık devletten otlanma zamanı geçti oh ne ala okulu bitirmiş iş bulamamış işmi neğeniyonuzki kardeşim özel sektör diye bişey var uğraş didin ekmeğini kazan artık liberal politika var, devlet daireleri ve yatan memur devri akp icraatlarıyla son buldu :clap

Bütün arpalıklar tarih oldu çalışcaksın kazanacaksın adam çiftçi ağlanıyo, iki koyunu güt diyorsun, benmi güdecem diyo yok gelsin babam gütsün senin mallarını:D
Ondan sonra çifçi aç ulan millet alışmış devlete yaslanmaya..
Devletten hayır yok kardeşim tırmalayın aslanlar gibi çalışın kazanın.. öyle bundan sonra :victory
pardon?.. akp icraatları derken?
irtica yazcaktın heralde icraat yazmışsın!..
bu heriflerin icraatları neki lan?
ogluna gemi , damadına TAŞYAPI'dan ortaklık kaçak villalar
pastörize yumurtalar!..

bu herifler icraatlarını sadece kendilerine ve çevrelerine yapıyorlar

pembe tablolar çizerek kandıramazsınız bizi...işsizlik çığ gibi
gözünüzü kapatıp politika yapmayın ...
cahilleri topladınız hükümet yaptınız ... sonuç bu!..

_KeMaLiST_

New member
Turkiyede issisligin arttıgını gormek icin cukurovaya gitmeniz yeterli. orada para kazanamayan ciftci tarlasını topragını satıp bos bos oturuyor. o satılan tarlaların parası bitince gorun siz ayaklanmayı. ciftci susuyor diye sen agzına tukur sonra secim yaklassın hemen kredi verecem de. bu isler boye olmaz tayyip bey.

bayram99

New member
1-2 Makale Oku Arkadaşım

Devlet herkese iş bulmak zorunda mı arkadaşım.72 milyon nüfusu olan bir ülkede ekmeğin aslanın ağzında olması doğal.Bu başlığı açan arkadaşa önerim: Git avrupa birliğindeki ülkelere işsizlik oranlarına bak o zaman ne demek istediğimi anlarsın.Onun bunun gazına gelip de her okuduğunuza başlık açmayın.

Leke

Altın Üye
PauL' Alıntı:

1,5 ayda 2 milyarlık iş buldun demek helal olsun sana .
Yıllardır istanbulda işssiz gezen 500 ytl'ye bile razı olanlar iş bulamadı ama sen 1,5 ayda kuryelikten 2 bin YTL'lik işe terfi oldun .
Helal diyorum başakada birşey demiyorum .
( birde ne mezunu olduğunu yazsaydın daha inandırıcı olurdu - misal ilkokul mezunuysan sana değil 2 bin ytl 300 ytl zor verirler )
Ben 22 senedir ist'deyim böyle işle başlayıp 2 bin YTL alacak kadar yükselenini görmedim .
İşçi kesiminin oturduğu bir mahallede yaşıyorum .
Bir işin sırrını söylede bende gidip 2 Bin YTL ile işe başlıyım .
:eek:ha :saskin

onurozcan

New member
bunların dogru olduğuna inanmak istemiyorum ama tanık oldum cevremdeki insanlardan...
bence bunların tek sebebi basarısız ve ulkemizi peşkeş ceken tayyib erdogan ve akp hükümetidir dir.....
dün petkimin %51 ini peşkes cektiler
petkimin yıllık cirosu 1.5 milyar dolar. tayyib 2.05 milyar dolara sattıı... yorum sizin

HTML