HDD güvenle kaldır diyor!!!!

ismail_cem

New member
Slm herkese bilgisayarıma yeni format attım fakat sağ alt köşede donanıı güvenle kaldır ikonu devamlı orda ve kaldır dediğimde hddleri gösteriyor bu sorunu nasıl çözebilirim??:birde ofiice 2007de pencere dondurma komutunu bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

derbederin

Altın Üye
bende de aynı durum var
Şunu güvenle kaldırın:WDC WD1600JS-00MHB0 - Sürücü ( D: ,C: )
üzerine tıkladığımda
'WDC WD1600JS-00MHB0' aygıtı şu an durdurulamıyor. Aygıtı daha sonra durdurmayı yeniden deneyin. uyarısı veriyor format atarken hdd görmüyordu biostan ayar yapmıştım o yüzden mi acaba?
yardımcı olan olursa sevinirim

_HYPNOTIC_

New member
biostan primary master sayınızı artırmanız gerekiyor sanırım(tam emin değilim yanlış yönlendirmek istemem) benim pc de 3 tane hdd takılıyken yapmıştı. fakat ben usb den bağladım daha sonra sorun kalmadı. bunu çözümü bios gibi geliyor bana...

derbederin

Altın Üye
tek hdd var kardeş ama bence de biosla ilgili bi ayar olması lazım dediğim gibi format atmaya çalışırken baya bi karıştırmıştım biosu

enginmetuu

New member
sanırım sata disklerde oluyor bu sorun. güvenle kaldırılamıyor çünkü disk arka planda aktif olarak çalışıyor. format atarken bios tan bazı ayarları yaptığınız için olabilir. disklerin sata sürücüleri mevcut onları bi deneyin derim.

qdret

New member
bilgisayarın sata olan diskini IDE olarak gösterdiğinde ortaya çıkan bir sorundur bu...
çözümü raid driver yüklemen ve biostan hdd ni sata olarak göstermendir....

takoliy

New member
selam arkadaşlar benim taşınabilir belleğimi arkadaşın bilgisayarına taktım, donanımı güvenli kaldır dedim fakat durdurulamıyor diye mesaj geldi, bende olduğugibi çıkarttım, sonra birkaç kez daha durdurulamıyo dedi yine aynı şekilde çıkarttım ,böyle çıkartıp birkaçkere denedim hatta güvenli kaldırın bi işe yaramadığını düşündüm fakat en sonunda belleği çıakrtmak için elimi uzattım alet aşırı ısınmış neredeyse elim yanacaktı neyse çıkartım üfledim falan ,bozuldu sandım aynı bilgisayarda açılmamaya başladı açıldıysada çok yavaş iş görüyo ben de servise götürmeden kendi bilgisayarımda deniyeyim dedim ve kendi bilgisayarımda bellek normal çalışıyo velhasıl kelam sorun bellekte değil bilgisayardan kaynaklanıyor.... okadar ısınmasından sonrada nasıl çalışıyor anlamış değilim....

HTML