hdd boş dolu ne kadar

ali.can45

New member
Hdd me bir şey oldu. Boş vwe dolu alanı yanlış gösteriyor.
1- Dosya silince dolu azalmıyor, boş çogalmıyor.
2- 7 gb boş 70 gb dolu gösteriyor. toplam 80 gb
3- başk parogramlarla mesela partion macıg ile 24 boş 55 dolu gösteriyor . Doğrusu da bu. Bir diger Commander ile yine 24 55 gösteriyor.
4- virisle taradım virüs yok görünüyor. antivir, ad ware . spayware doktor aradım bir şey yok.
5- usb hdd bağladım onu doğru gösteriyor.
6- scab disk yaptım birleştir yaptım düzelmedi.

bu nedir. Bilene yardımcı olana teşekkür.

ManigatöR

PlaYboY 69
Önceden yüklediğin programlar, giren virüsler hdd yavaş yavaş götürür

çok fazla format atarsan götürür

80GB harddisk vardı 57gözüküyordu

onu düzeltmek için magic partition diye bi program var byte leri tek tek hesaplayıp sıfırlıyor​

ali.can45

New member
Partion macig bende var kurulu onunla kontrol ettim değerşleri o doğru gösteriyor. Hata windows ta o doğru okuyamıyor..
Bu saatte ilgine için sağ ol dostum. Partion macig bunu nasıl düzeltiyor.

sadeeq_80

New member
İlk defa işittiğim bir şey..
Emin değilim ama chkdsk ile sorun çözülebilir..
/Bilmiyorsan= Başlat --> Çalıştır --> chkdsk/
Lütfen işe yarayıp yaramadığını bildir...
Kolay gelsin..
Saygılar...

ali.can45

New member
sadeeq_80

sizin dediğiniz scan disk. enaz 5 kere denedim. olmadı.
gün geçtikçe doluyor gözüküyor. şimdi. 3.5 Gb gözüküyor. 2 gün önce 7.5 kaldı diyordu. ama aslında 24 gb boş yer var. devamli siliyorum o hiç azalmıyor.

çok acil bir yardım edecek yokmu.

woodo

New member
windows u hazırda bekletme konumunda kullanıyorsan(?)..
buna evet dediğini var sayıyorum..

o zaman windows o an açık programların ayarlarını ıvırı zıvırı hdd ye kaydeder.. c:\ altına..(gb tutabilir)
gizli dosyaları göster de.. sonrada direk c:\ altına bak bakalım orda gözüne ne çarpıcak?

bide şu var hdd nin fiziksel olarak boş olan alanı ile senin boşaltmanı istediğin arasında fark vardır..
bu ne demek dersen format atmadığın sürece hdd üzerindeki herhangi bi bilgiyi sildiğin zaman aslında ordan silinmez.. sadece silindiği var sayılır.. o yüzden xp nin hdd alan hesaplaması dier programlardan farklı olabilir...bence xp nin sölediğine inan ve hdd ni doldurabilcek programları incele..

mesela video edit yapıyosan sürekli temp oluşturanda bi program kullanıyosan.. programı kapattığındada o temp ler silinmiyosa.. hdd dolar bi çok cvb ı olabilir..

ali.can45

New member
sayın woodo

ilgine teşekkür ederim.

olay keşke öyle olsa idi.

bilgisayardan usb hard diskime 5 gb aktarıyorum. free boş alanda bir değişiklik olmuyor. boş alan 5 gb artması gerekirken artmıyor.

lütfen bilgisi olan yardım etsin.

<<<DeFThELoG>>>

New member

HTML