hdd bedsöcter gidermek

gazolay

New member
üsdatlara elimde 2 hdd var.bunları bir hdd programı ile yavaş tarattım ve bunlarda bedsöcter buldu kırmızı çıkıyorya anlamıısnızdır o program.zaten hdd xp kurunca bir zaman sonra mavi ekran hatası veriyordu..şimdi buna ben hdd regenator kurdum onu denedim ama o program donuyor..24 saat bekledim program donuyor numlock tuşa basıyorum lamba yanmıyor veya yanıksa sönmüyor ne yapmam lazım

Hyperion

Rally Art
O Harddiskten Ümidini Kes Kardeşim Ne Yaparsan Yap Badsectorleri Gideremezsin Kalıcı Birşeydir Badsector Boşa Uğraşma Derim

gazolay

New member
SİZİN BANA ÖNERECEĞİNİZ ŞÖLE BİR PROGRAM OLMASI LAZIM DEĞİLMİ..şunu kullan blki düelir gibi...si bana önerin benn deniyueyim hemde test yapmış olurum oldu oldu olmadı canımız sağ olsun alrım yensini

gazolay

New member
iyide internette araştırdım bununla ilgili programlar mevcut..bende bu sitenin üyesi olduğum için buradan devam etmek istedim.oradaki programlar acaba fasomu..örnek ben konu açarken hdd regeanator çalışmadığını söledim disketten birde cd ye çektim programı boot dan tarama sorunsuzca devam ediyor ve 35 saat üzerine bitti..şimdi bu fasomu :) birde şöle diyorlar wın98 de scandısk yap orada % kaçde bed bulursa onu not al kaçde bitersede not al.ve sonra hdd kaç gb ise kaçde orası geliyor ise ufak bir hesapda orayı bulursun sonra orayı fdskde ayır.atıyorum 120 gb 3 böl biri c biri d diğeri bed olan onu xp gösterme bölelikle kullanabilirsin..bana mantıklı geldi..tabikide başka mantılı olan bu sadece geçiçi olarak bed sonradan gene aktif olup diğer tarafa sıcrayabilir..bende size dedimki yapalımda olur ise olmaz ise zaten yenisin alacam..500 gb alacam ama kartımda sorun var haftaya ancak çekebilirm karrtan 1 haftada ne yaparsam kardır..tşk ederim ilginize be bilginize

Hyperion

Rally Art
Ordaki Programları Bi Dene Kardeş Sonucu Gör Mekanik Arızayı Hiçbirzaman Program Çözmez

gazolay

New member
arkadaş ile kaderimiz aynı bende o progam ile tarattım bedleri gördü hdd rege ile tarattım 3000 ne yakın bed hepsinide recovere yaptı bu demek acaba recove geri almak demekmi bilmiyorum.şu an hdd biçimledim xp ile sorun olmadı ve xp kuruldu şu an sorunsuzca masaüstü önümde..bari şu soruma bir cevap bulayım..o tarattığım program aynı zamanda hem tarıyor hem de bulduğu bed leri kapıyor diye biliyorum programın ismi şu HD Tune Pro 3.0..şimdi merak ettim..ben şu an masaüstünde bu programı çalıştırsam acaba bedleri gizledimi diye..bu program yaptığım bu kadar işi bozarmı yoksa evet sadece bakarmı diye soracaktım

gazolay

New member
neyse bu merak beni cevap bulamyı beklemeden yapmaya zorladı sonuc programı tıklıyorum açmıyor açmamakla kalmıyor artık bilgisayarıma tıkayınca içine bile girmiyor..sorun olmaya başladı.programı kaldırdım şu an sorun yok 1 hafta beni idare eder gibi duruyor

Shagrat

Banned
Böyle durumlarda ben MaxBlast programını kullanıyorum. Program sectorleri devre dışı bırakarak tekrar kullanımını engelliyor, haliylede diskin boyutundan ufak tefek azalmalar yapabiliyor; ama sonuç temiz oluyor

gazolay

New member
o dediğiniz samsung için değil diye biliyorum ama onuda deneyeceğim elimde mevcut...bazen onuda deniyorum zaten

Shagrat

Banned
Farketmez disk markası olarak. Programı Maxtor geliştirmiş ama sadece kendi için değil tüm disklere uygulanabilir bir programdır.

gazolay

New member
1:yeni alacağım hdd bu program ile taratsam ve bunda bad bulsa bunu aldığım insana söleyebilirmiyim bunu grei verebilirmiyim
2:başka bir hdd tarattım 22352 tane bad buldu bu anormal bir durum değilmi
3:anakart yeni hdd sata hdd takınca bu anakarta pc açılırken donuyor.ama çıkarıyorum başka hdd açılış nrmal.üste bahsetiğim hdd bu 22352 badli olan acaba bu yazılımdan çıkıpda galiba donanım olarakda sıkıntı yapmaya başladı öylei oluyo sizin dilinizde bu olay

<<<DeFThELoG>>>

New member
MaxBlast 4.0 Kullan...

ama öncesinde low level format prosu bulman lazım..Forumda var..
8 saat gibi sürer 250 gb hdd nin format yemesi fabrika ayarlarına alır hdd yi tamamı ile fabrika formatı..
Sonrasında max blast la bad sector leri tespit edip hdd yi ona göre bölümlendir.

Örneğin: 1- 289023 sectörler arası bad sector yok oraya bi hdd bölümü oluşturacaksın. sonra badlı kısmı bloke edip olmayan sonrasından devam ediceksin.Yeni bölümü oluşturmaya. Böyle devam ederek hdd nin badlarini gizleyip sağlam kısımlarını kullanacaksın..
Tabi biraz meşakatli uğraştırır ama acil durumlarda ve yoklukta çok işe yarar bizzat denenmiştir.

http://www.hackhell.com/windows-isletim-sistemi/653235-hddmin-haline-bakin-pert.html bu linktede aynısı söylenmiş bak..

gazolay

New member
o hdd şimdi maxter kullanıyorum 2 saaat oldu hala %0 ama bu promu bilmiyorum boottan açtım forumda bakım herşeyi aynı yaptım şimdi bekliyorum

gazolay

New member
hala maxtora bağlı tam kaç gün oldu bilmiyorum ama 5 gün 24 saat kesin hala %98 den gidiyor..320 gb sata 2 16mb aldım 80 ytl golddan

DarthErim

Altın Üye
Hasar fizikselse malesef hdd den umudu kesin.
O programların hepsi fiziksel hasrı olmayan diskler için.
Plakalarda gerçekten zarar varsa yapacak bir şey yok :(

HTML