Hazırladığım site ie de düzenli mozillada düzensiz çıkıyor.

İSKETE

New member
http://kargali.meb.k12.tr/

Okulumuzun sitesini hazırlıyorum. Siteyi frontpage 2002 yardımıyla hazırlıyorum. Yerleştirdiğim yazılar, fotoğraflar internet explorer da düzgün çıkıyor. Ancak mozilla firefoxta olması gereken yerden uzak ve düzensiz çıkıyor.
Bu sorun pcden pcyede farkediyor. Benim pcmde 17 inç lcd ekran var herşey güzel ancak başka bir pcde siteyi açtığımda düzensizlikler oluyor.

Bu sorunu nasıl düzeltebilirm? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ceyi35

New member
sana şurda hata yapmışsın diyemem. çünkü ne yaptığını bilmiyorum. bu sorunun önüne geçmek için, siteyi yaparken periyodik olarak önizleme yapman gerekirdi. ancak bu sırada fark edebilirsin hangi işlemden sonra sorun çıktığını, ve ona görede çözüm üretebilirsin. çok yol almadıysan yeniden başla derim ben. sağlam adımlarla ilerleyerek.

ceyi35

New member
sana şurda hata yapmışsın diyemem. çünkü ne yaptığını bilmiyorum. siteyi yaparken, periyodik olarak olası tarayıcılarda önizleme yaparak sorunun hangi işlemden kaynakladığını görebilir ve ona göre çözüm üretebilirdin. falzla yol almışa benzemiyor site. yeniden başla ve dikkatli ilerle derim ben.

İSKETE

New member
bu sorunun pcnin ekran çözünürlüğünden kaynaklandığını keşfettim. Ekran çözünürlüğü 1024*768 iken sayfa düzenli çıkıyor. Bu değerin üstünde ve altında sayfalar düzensizleşiyor.

Bu sorunu nasıl çözerim. Yatay kaydırma çubuğunu kaldırsam işe yarar mı? Acil cevap bekliyorum.

ChaosTurka

New member
bunlarla uğraşmana gerek yok. en kısa yoldan mambo, joomla, xoops, php-nuke tarzı hazır bir portal kurun. daha sonrada istiyorsanız forum olarakta smf yi kurarsınız.

muzo192

New member
arkadaşım bak enden biliomusun bende karşılaşırdım eskiden bu problemle!! yaptığın veya yerleştirdiğin resimleri yazıları vb. şeyleri tablo içinde yap ki hepsinin yeri belli olsun!! yoksa resimler üst üste biner iç içe girer falan!! yada pencere küçük olduğunda hep karışırız!! ama tablo kullandarak hazırlarsan problem büyük ölçüde kayıp olur!!bide dediklerimi uygula bakalım işe yararmı!!

haylaz45

New member
bana sorarsan web sayfanın bir köşesine hangi çözünürlükte daha ii olduğunu belirten bir yazı koy

othopsy

New member
Sayfanı çerçeve olust urarak yaparsan sorun kalmayacaktır.Sorunun çözünürlük gibi dursada değil çerçeveler

HTML