hayko?

Sh0ck

∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
Bununla ilgili bi yazıyı bi yerde okumuştum.Biyografisi içinde ama herhangi bir yamuğu olmadığı sürece dinlerim ;)..soad gibi ş*refsizlik yapmadığı sürece :mad:

FromHell15

New member
yenıyım buralarda kusura bakma / ihmm
umarım diger ermeniler gibi bizden nefret etmiyordur...

yenıyım buralarda kusura bakma / ihmm
umarım diger ermeniler gibi bizden nefret etmiyordur...

Sh0ck

∂σğαℓ αƒяσ∂ιzуαк
Yok estagfurullah ne kusuru ;)...Etse haberimiz olurdu sen kafana takma hayko yapmaz öyle bişey..umarım yani :)

psycho25

New member
bende bi forumda okumuştum ermeni olduğunu kilise korosundan çıktığını söylüyolardı ama tam bilmiyom yeni duydum haykoyu zaten bakalım taniycaz ama beğendim şarkılarını :)

KıRmızıKız

Kayıp üLkenin Prensesi
hayko cepkin, (doğum 1978, istanbul) ermeni asıllı türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

liseden sonra 2 yıl mimar sinan üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. 2 sene timur selçuk çağdaş müzik merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene akademi istanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

sırasıyla öztürk, ogün sanlısoy, aylin aslım, koray candemir ve demir demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. en son murathan mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde aylin aslım'ın seslendirdiği "kimdi giden" adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "sakin olmam lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

hayko cepkin'in grubu gitarda umut töre, bas gitarda poyraz kılıç ve davulda murat cem ergül'den oluşmaktadır.

valla böle yazıyo.ne kadar doğru bilinmez (=

yani ben bilmiorum pek (=

SickDreTh

Altın Üye
evet ermenı asıllı oldugu dogru ama her konserınde bastıra bastıra Türk oldugunu dıle getırdı ankaradakı festıvallerde...ne kadar samımı orasını bılemıcem..

HaykOrhaN

New member
Hayko Cepkin Ermeni asıllı bir ailenin oğludur ama her yerde Türk olduğunu ve bununla gurur duyduğunu açıkca dile getirmektedir.

CounTRy

Gülen Manyak
Hayko Cepkin, (d. 11 Mart 1978, İstanbul) Ermeni kökenli Türk yurttaşı piyanist ve müzisyen.

Hayatı
1995 yılında Özel Getronagan Lisesi'nden mezun Oldu. Liseden sonra iki yıl Mimar Sinan Üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. iki sene Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Bir sene Akademi İstanbul'da piyano eğitimi iki yıl opera eğitimi dokuz sene de kilise müziği ile ilgilendi ve 1997 yılında müzik dünyasına klavyeci olarak atıldı. Ve kısa sürede insanlara kendini sevdirmeyi başardı

Müzikal Geçmişi
Sırasıyla Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan'ın Söz Vermiş Şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım'ın seslendirdiği "Kimdi Giden" adlı bir Yeni Türkü bestesini düzenledi ve Ogün Sanlısoy ile Korkma adlı şarkıyı seslendirdi. Bu düetleri Ogün Sanlısoy'un albümünde yer aldı.

Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde Sakin Olmam Lazım adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı. 21 Mayıs 2007'de, Tanışma Bitti adlı ikinci albümünü piyasaya çıkmıştır.

Hayko Cepkin'in grubu gitarda Umut Töre, bas gitarda Poyraz Kılıç ve davulda Murat Cem Ergül'den oluşmaktadır. 6 Ekim 2006 günü gösterime giren Araf filminin müziklerini hazırladı. Ayrıca, Rock'n Coke (2006 - 2007) ve Rock Müzikaller (2007) gibi bir çok üst düzey festivalde sahne aldı.

HTML