Hayatin Anlamı Nedir?

dreamer_x

New member
Hayatin Anlamı Nedir?

Eski zamanların birinde bir adam hayatin anlamının ne olduğuna takmış kafayı. Bulduğu hiçbir cevap ona yeterli gelmemiş ve başkalarına sormaya karar vermiş. Ama aldığı cevaplarda ona yetmemiş. Fakat mutlaka bir cevabi olmalı diyormuş. Ve dolaşıp herkese bunu sormaya karar vermiş. Köy, kasaba, ülke dolaşmış bu arada zamanda durmuyor tabiî ki. Tam umudunu yitirmişken bir köyde konuştuğu insanlar ona;" -Su karsı ki dağları görüyormuşsun, orada yaslı bir bilge yasar! İstersen ona git belki o sana aradığın cevabi verebilir. " demişler. Çok zorlu bir yolculuk sonunda Bilgenin yasadığı eve ulaşmış adam. Kapıdan içeri girmiş ve bilgeye Hayatin anlamının ne olduğunu somum Bilge sana bunun cevabini söylerim ama önce bir sınavdan geçmen gerekiyor demiş. Adam kabul etmiş. Bilge bir çay kasığı vermiş adamın eline ve içindede silme bir şekilde zeytinyag doldurmus. Simdi çık ve bahçede bir tur at tekrar buraya gel... Yalnız dikkat et kasıktaki zeytinyag eksilmesin eğer bir damla eksilirse kaybedersin. Adam gözü çay kasığında bahçeyi turlayıp gelmiş. Bilge bakmış evet demiş kasıkta yağ eksilmemiş, peki bahçe nasıldı? Adam şaşkın. Ama demiş ben kasıktan başka bir yere bakmadım ki. Simdi tekrar bahçeyi dolaşıyorsun kasık yine elinde olacak ama bahçeyi inceleyip gel, demiş Bilge. Adam tekrar bahçeye çıkmış gördüğü güzellikler büyülemiş muhteşem bir bahçedeymiş çünkü. Geri geldiğinde bilge, adama bahçe nasıldı diye sormuş Adam gördüğü güzellikler karsısında büyülendiğini anlatmış. Bilge gülümsemiş, ama kasıkta hiç yağ kalmamış demiş ve eklemiş :"Hayat senin bakışınla anlam kazanır ya sadece bir noktayı görürsün hayatin akıp gider sen farkına varmazsın. Yâda görebileceğin tüm güzelliklerin tam ortasında hayati yasarsın akıp giden zamanın anlam kazanır... "

"Hayatinin anlamı senin bakışlarında gizlidir"

Gs_HeLL!

New member
offf gerçekten süper bişey çok etkilendim saol arkadaşım paylaşımın için!

'StİnG'

Banned
hayatın anlamı şarap şişesindeki şarabın son damlalarında saklı .....
alıntı: adamın biri :D

HTML