Hayata Son Mektubum

azacak

New member
Offf Hayat dedikleri sahne ne garipmiş insanın içini o kadar çok acıtıyor ki ne yapacağını bilemiyorsun. Ölmek istiyorsun ölemiyorsun sıkıldım bu hayattan kendimi çizmekten bıktım artık direk ölümü mü seçmeliyi sizce ne yapmalıyım inanın hiç bilemiyorum. Yaşadıklarım bu kadar dedirtecek cinsten bıktım artık acı çekmekten özlemekten. İnsanın başına bir defa gelir aşk ve benimde başıma geldi. Çok da sevdim oda sevdi. Dileğim beni hayata bağlayan tek kızdı. İlk oldu İlk aşkım oldu İlk göz ağrım oldu. Ama önümdeki engeller yaşamamı kısıtlıyor 18 yaşımda sessizliği de öğrendim. Öyle acı bir şeymiş ki inanın Allah düşmanımın başına vermesin. Kimseyi anlayamamak sesleri duyamamak En basit örnek kuş yere konduğunda ötüşünü duyamamak çok acı veriyor. Yaşamak mı? Ölüm mü? Arasında kaldım. Anlatacaklarımı dikkatle okuyun. Bir gençten ders alacaksınız. Çocuklarınıza ona göre davranın. Henüz lise son sınıftayken işitme rahatsızlığım başlamıştı, o zamanlar kız da erkekte arkadaşlarım çoktu ama sevgilim yoktu hep bir yanım eksikti boştu. Bunun ezikliğini her zaman yaşadım. Ama her zaman kader nasip’e inanmışımdır. Neyse o dönemler fazla kafaya takmadım zaten aman dedim geçer. Baktım iyice kötü oluyorum konuşulanları tekrarlatmak zorunda kalıyorum doktora gittim ilaç verdi. 1 hafta kullandım fayda görmedim. 2.kez hastaneye gittim ve samsuna sevk etti.
İnanın samsuna gittiğime pişman oldum. Elimde 2 adet test olmasına rağmen sizin oradakiler iyi yapamıyor burada biz kendimiz yapacağız dediler. Tanıda ani işitme kaybı konuldu yaklaşık 1 ay sonra tekrar gittiğimde sağ kulağımı kaybettim. Doktorun Umurunda bile olmayan havası ile sağ kulağı kaybetmiş demesi yok mu? Beni yıktı orda Kasım ayı gelin de işitme cihazı verelim demesi Sağ olsun Teyze kızı ablam var meltem ablam hemen Çocuğu İstanbul’a getirin burada bir doktor var çok iyi diye Apar topar İstanbul’a gittim Doktora muayene oldum doktor iyi ki getirdiniz sol kulakta gidecek demişti Allah razı olsun ki o doktordan sol kulağımı kurtarmıştı.
Şimdi düşünüyorum da ne kadar benciliz hayatta Sağlığımız umursamıyoruz. Kortizon tedavisine ek olarak 20 gün boyunca hiberbarik oksijen tedavisi gördüm. Orada birçok hasta ile tanıştım hepside benden mutlulardı. Bacağı olmayanlar mı dersiniz yoksa göremeyenler mi şeker hastaları mı Ne ararsanız vardı. Amasya ya geri geldiğimde biraz daha iyiydim çünkü insan kendi memleketinden başka yerde yaşayamıyor. İnanın çok zor günler atlattım. Okulumdan mezun olmuştum meslek lisesi mezunu olmuştum ama o kadar güzel günlerim geçti ki anlatamam. Kimisi meslek lisesi sevmiyor nedense hor görüyorlar. Bunu da anlamış değilim. Neyse bir gün çok farklı geçti Sanal ortamda çok arkadaşım var. Ama hiç birisi gerçekçi değildi açıkçası Benim kankam var kardeşim gibi sevdiğim ismi serdar ondan bir kız msnsi istedim oda beni kırmayıp ablasının komşusu olan dilek isimli bir kızın msnsini istedim sağ olsun verdi.
Evet dileği eklemiştim msnme ama 1 ay sonra felan konuşabildik kızla
Kız açmıştı işte başta selam felan tanıştık konuştuk çok sevdim kızı.
Her gün konuşurduk; açmadığı zamanlar acaba niye açmadı felan diye düşünür dururdum. Neyse tanıştık konuştuk kız etkilenmişti benden belli ediyordu. Ama gel gör ki bir türlü cesaretimi toplayıp kızla tanışamadım.
Utangaçtım hayatta bir kızla kafeye gitmişliğim yok kafe de nasıl davranılır onu bile bilmem. Neyse bir gün arkadaşa söyledim dedim benim adıma teklif eder misin? Arkadaş zaten diyordu teklif et felan kabul eder belki diye 26 ocak 2008 de teklif etti. Kız cevap vermiyor dedik kızın kalbini kırdık keşke etmeseydik felan kız arkadaş gibi görüyordu herhalde ama neyse aradan bayağı zaman geçti ve arkadaşı aradım kıza versene cevabı alacam diye Neyse telefona geldi kız konuşuyoruz işte dedim serdara bir soru sordurdum cevap vermediniz cevabı alabilir miyim? Dedim. Kız titrek bir sesle olabilir neden olmasın dedi. Neyse 1 mart 2008 ilk buluşma sinemaya gidecektik bekliyoruz bekliyoruz kız yok sinemaya da 20 dakika ya var ya yok film başlamasına tam gidiyoruz derken. Kız geldi O kadar güzeldi ki anlatamam ya benim gözümde öyle gözüküyordu.
İnsanın nerde ne zaman seveceği âşık olacağını inanın kimse bilemez. Aşkın nerde kapı çalacağını Kimle ne zaman nerde olacağını hiç kimse bilemez sonuçta alnımızda ne yazarsa onu yaşıyoruz. 30 dakika ya sürdü ya sürmedi sohbet ettik sinemaya gittik ama 10 dakika bile oturamadık annesinden yarım saat kadar izin almış. Kız ayıp oldu felan diyor ama umurumda değil o 30 dakika çok güzeldi benim için. Kızın yanında pek konuşamadım çünkü ben pek fazla kızlarla konuşmayı beceremem tamam arkadaş olarak çok vardı ama sadece hep kardeşçe bakmıştım. Ama bu başkaydı istesem de kardeşçe bakamıyordum hoşlanmıştım âşık olmuştum ilk görüşte aşk derler ya öyle bir şey olmuştu. Çok sevdim ben inanın çok sevdim. Çocuklarınıza gerçekten önem verin inanın aşk sanal-gerçek hayat tanımıyor. İki kulağımı da kaybetmeme rağmen kızdan en ufak ilgi eksilmedi. Mart ayından beri çıkıyoruz hala çıkıyoruz o malatyayı kazandı okumaya gidiyor son kez bile görüşemeden Ben artık çok değiştim onsuz olalı beni görenler inanamıyor bu çocuğa ne olmuş diyor.
Ya şimdi soruyorum sizlere Yaşamak mı? Ölüm mü? Geceleri uyuyamıyorum nefes alamıyorum kalbim sıkışıyor Sürekli intihar fikirleri aklımda 3 tane intihar mektubum hazır. Özenle yazdım hazırladım düşünebiliyor musunuz? Birisi canımdan çok sevdiğime beni affetmesi için çok sevdim tek çare ölüm kalıyor biliyorum intihar etmek çok günah ama sevmek de mi günah?
Zaten Sevdiğimi göstermiyorlar bana yine göremiyorum ki Hiç değilse memleketimden bir kişi eksilir. Hiç değilse Dalga geçen, Alay eden, Hor gören bir hayatım olmayacak biliyorum yanacam öbür dünya da kat kat alacak şeytan Madem buraya geldin çek cezanı diyecek. Sevdiğim affeder umarım biliyorum diyecek hani sen benimdin hani benim olacaktın cevabı da verdim. ‘Evet, Birtanem ben senin olarak ölmek istiyorum’ diye. Bir-İki ay en fazla dört ay sonra unuturlar. İkinci mektup Anne-Babama Onlara mektubumda sonsuz teşekkür ettim. Bana gerçekten çok iyi baktılar, Onlara borcumu asla ödeyemem ama daha fazla yük olmak istemiyorum çünkü ben üzüldükçe onlarda üzülüyorlar. Bunu anladım Onlara beni affetmeleri için Umarım affederler. Üçüncü Mektup ise Dört teyze kızına ve Abime Onların hakkını asla ödeyemem bana her konuda çok yardım ettiler. Küçükken ağabeyimle pekiyi geçinemezdim ama son günlerimde bana çok yardımcı oldu o şimdi asker belki haber yollamayacaklar ama mektubu okuyunca kardeşinin acılarını anlayacak. Artık yaşamdan ufak ufak kopuyorum. Sona yaklaştım hissedebiliyorum Siz siz olun çocuklarını önemseyin onlara aşık olduğunda üzgün gördüğünüzde sakın ola ki aman boş ver unutursun karşına ne güzeller çıkar demeyin. Çünkü aşk hiçbir yerde yok. Ve bulması gerçekten zor. Ah hayat ne garip Gerçekten ikili arasında kaldım. Bir gün gidersem kendi isteğimle en azından mektuplarım hazır. Önce sevdiğimi Allaha sonra onu kendine emanet ediyorum Allah günahlarımı affetsin

HTML