Hayat Serüveni

anadolu07

New member
HAYAT SERÜVENİ
Mahlukata ömür dağıtımı yapılıyormuş.Önce eşeğe sorarak başlamişlar.Sana 60 yıl ömür veriyoruz, ömür boyu itaat edeceksin, dayak yiyeceksin, sürekli çalışacaksın.Eşek; 60 yıl ömür bana fazla bunun 35 yılını kesin, 25 yıl bana yeter demiş.Kabul edilmiş.
Sonra sıra köpeğe gelmiş.Köpeğe demişler: sana 30 yıl ömür veriyoruz. Her an sadık olacaksın,Ne verirlerse yiyeceksin, evleri bekleyeceksin.Köpek; 30 yıl ömür bana fazla , 15 yıl yeter demiş, kabul edilmiş.
Sonra sıra maymuna gelmiş. Maymuna demişler.Sana 20 yıl ömür veriyoruz. Ömrün boyunca şaklabanlık yapacaksın, daldan dala atlayacaksın,İnsanları eğlendireceksin....Maymun; 20 yıl ömür bana fazla, 10 yılını kesin. Bana 10 yıl yeter demiş. Oda kabul edilmiş.
Sıra insana gelmiş. İnsana demişler sana 20 yıl ömür veriyoruz. Herşeyin sahibi sensin. Herkes sana itaat edecek.....İnsan 20 yıl ömür bana çok az şu eşeğin almadığı 35 yılı, köpeğin almadığı 15 yılı, ve maymunun almadığı 10 yılı ekleyelim demiş ve kabul edilmiş. İşte bu yüzden ' ki insanlar 20 yıl insan gibi yaşadıktan sonra 35 yıl eşekler gibi çalışıp emekli olur. 15 yıl köpek gibi evi bekler. Son 10 yılınıda maymun gibi şaklabanlık yapar, Torunlarını eğlendirir.

HTML