Hata kodu 80040154

tartarini

New member
bu hata kodunu aliyorum ve 2 haftadir cesitli sitelere girip bakmama ragmen bi cözüm bulamadim.genellikle XML ayristiricisindan kaynaklanan problem deniyor ama bende öyle degil.kullanilan isletim sistemi vista.edindigim bilgi wlm in 2 haftadir avrupadan kaynaklanan bazi baglanti probleminden kaynaklaniyormus.ben windows live id imde oturum acmama ve windows NET.messenger servisi tüm sistemler kararli ve calisir durumda demesine ragmen wlm i acamiyorum verilen hata kodu 80040154...yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkürler...

hatırladığım kadari ile msn hatası bu ... Zamanlamada hata oldugu zamanlar böle bi bağlantı hatası veriyor sanırsam .. Saat ve tarih babında .. Yada proxy den bağlandığınız zamanlarda ...

ozbay43

New member
arkadaşlar şu işe bir el atın.bende iki gündür messengeri giremiyorum.netteki her türlü açıklamayı okudum ve uyguladım,olmuyor.kaç sefer kaldırdım tekrar kurdum.açıyorum hata kodu:80040154 diyor ve açılmıyor.bu bende mecburi güncellemeden sonra meydana geldi...
BİLEN ARKADAŞLARDAN ÇÖZÜM BEKLİYORUM..... SEVGİLERİMLE....:)

tartarini

New member
yani bu konuyu tam yerine acmama ragmen ve aradan bilmem kac hafta gecmesine ragmen WLM destek bölümünün yetkili arkadasi veya konu hakkinda bilgisi olan olmayan arkadaslarin ilgilenmemesi cok acayip bir durum..sonucta burasi bilgilerin paylasildigi,birbirimizden destek aldigimiz bir forum saniyordum..yazik...

Solariz

Administration
DLL Dosyalarını Yeniden Kaydettirin
Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
Regsvr32 %windir%\system32\msxml3.dll yazın ve Tamam'ı tıklatın.
Bu adımın başarısız olduğunu belirten bir ileti alırsanız, sonraki adıma geçin. Aksi halde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yeniden Messenger oturumu açın.
XML Ayrıştırıcısını Yeniden Yükleyin
[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] adresini ziyaret edin.
Sayfanın alt tarafındaki msxml3.msi'yi tıklatın.
Ekrandaki yönergeleri izleyin.
Hala Messenger Oturumu Açamıyorsanız
Messenger programını yeniden başlatın ve yeniden oturum açın.

bunları denedinimiz

HTML