harici hdd görünmüyor

ahmetiü

New member
berhaba saygıdeğer arkadaşlarım şincik benim sorum şöyle benim bi WD 320 gb harici harddiskim var aldığım güne lanet olsun :lol: bu arakaşımız zamanla yavaşlamaya başladı derken bilgisayarı kasmaya derken hiç bi veriyi yazamaz yada geri alamaz hale geldi. açtığımda donuyor pc kabloyu çıkardığımda normale dönüyordu ki bu gün artık yapabileceğinin en iyisini yaptı ve artık hiç görünmüyor. bağlantı kablosunu taktığımda diskteki ışık yanıyor ve donanımı güvenle kaldır falan filan onlar var lakin bilgisayarıma girdiğimde harici diski göremiyoru ve içinde 160 gb veri var. sizce yapabileceğim bişi varmı yoksa çöpemi atiym bunu garantiside yok zaten :sneaky2:

αqqα уєкяυ

New member
yakın zamanlarda basıma gelmisti. 1 tb arsivim gitti. aynı sorunlar sonra hdd nin yandıgını söylediler. baska bilgisayarda dene olmazsa at cöpe :)

ahmetiü

New member
denedim başka bilgisayarda yine aynı sorun. ya eskiden zar zor açılıyordu şimdi komle gitti. demişlerdi wd ler elinde patlıyor alma diye neyse biri bana bi bardak soğuk su getirse bari :D

ahmetiü

New member
galiba biraz daha karıştırsam çözcem şu an disk yönetiminde raw olarak görüyorum fikri olan varsa bi destek olabilirmi forumda araştırcam şimdi

ahmetiü

New member
raw format olduğunu öğrendim bazı programlarla görebiliyorum harddiski ama şöyle bişey yaptım bilgisayarım yönetten disk yönetimini seçtiğimde minik bi ekran geliyor ve ikincisini seçiyorum ismi şimdi aklıma gelmiyor onu yapınca raw format olan diskte bi şeyler yapılabiliryor biçimlendirme yok ama yeni basit birim diyorum ve ntfs olarak fortam atıyor ve yeni bi disk olarak görebiliyorum. yaklaşık 30 gb yerim kayıp. ordada biçimlendiriyorum. olay burdan sonra harici harddiski çıkarıp tekrar taktığımda her şey başa dönüyor. burdan sonra bi fikri olan varmı acaba

HTML