harici harddiskten dosya silemiyorum

farukaktas

New member
arkadaşlar bende WD 250 GB MyBook var...sorunum şu ki...alete kayıt yapabiliyorum,kullanabiliyorum ancak iş silmeye gelince silmiyor ve BELİRTİLEN YOL BULUNAMIYOR yada BAŞKA BİR PROGRAM TARAFINDAN KULLANILIYOR DİYOR....dosyaları silmek için kes yapıştır yapıyorum ama çok üzün süre alıyor...yardım ederseniz sevinirim

yazanomer

New member
zannedersem ilk aldiginda bicimlendirme yapmadin, yani fat-32 formati ile kullaniyorsun,
western' lerin yazilimsal bir problemi var, benimde basima geldi,
arkadas wd 500gb aldi makine 4gb' lik veriyi kopyalayamiyor silmek istediginde de senin ki gibi uyari veriyordu, makineyi kapa ac, vs....
makineyi komple kiracaktik:D normal sata hdd yaptik, kutusu hala durur, gerektiginde baska hdd'leri tasinabilir yapiyoruz:D

wd' nin sitesinden program guncellemesi var mi bir bak,
dosyalarini dvd' ye yedekle ve ntfs formatinda bicimlendir,sorunun hallolur

bir de hdd' nin tam ismini(marka-model) verebilir misin??

kolay gelsin

yazanomer

New member
normalde yapabilecek birseyler varmi diye sormustum,ama uretici ana sayfasinda da pek bir yardim soz konusu degil,
pratik olarak tek yapabilecegimiz durum bilgileri kucuk bolumler halinde silmek,(or: max 1gb buyuklugunde dosyalar),bunun yanisira makinenin icerisinde gelen porgramida kapatmaniz gerekecek,gorev yoneticisinden kapatabilirsiniz...

su sayfayi inceleyin

uzgunum hdd' yi ntfs formatinda bicimlendirmeden isinizi halledemeyeceksiniz,

kolay gelsin

ArdA033

New member
Bende WD 250 GB almıştım. Geçen gün 7.6 GB lık dosyayı atmaya çalıştığımda 120 GB boş alan olmasına rağmen 'yeterli boş alan yok' diyerek atmadı. dosyayı 2'ye bölüp 3.8GB ve 3.9GB olarak attığımda ise bir sorunla karşılaşmadım. Bu da biçimlendirme yapmamamdan kaynaklanan bir problem mi?

yazanomer

New member
Bende WD 250 GB almıştım. Geçen gün 7.6 GB lık dosyayı atmaya çalıştığımda 120 GB boş alan olmasına rağmen 'yeterli boş alan yok' diyerek atmadı. dosyayı 2'ye bölüp 3.8GB ve 3.9GB olarak attığımda ise bir sorunla karşılaşmadım. Bu da biçimlendirme yapmamamdan kaynaklanan bir problem mi?
evet arkadasim,
fat-32 sistemi 4 gb ustu dosyalari tasiyamaz,yazmada hata verebilir,

tavsiye; hdd bosken ntfs formatinda bicimlendirin...

kolay gelsin

yazanomer

New member
sag tik bicimlendir demek yeterli,

yanliz hdd' nin uzun omurlu kullanimi icin, hizli bicimlendirme yapmayin,

kolay gelsin

farukaktas

New member
yazanomer arkadaşım, şimdi format atınca WD ile gelen ve hdd nin içinde bulunan WD Tools ve auto run klasörleri var onlar gidecek.....ntfs ye dönüşünce bilgisayar gene otomatik tanıcak mı? yoksa sitesinden bişeyler indirip tanıtmam mı gerekecek

yazanomer

New member
yazanomer arkadaşım, şimdi format atınca WD ile gelen ve hdd nin içinde bulunan WD Tools ve auto run klasörleri var onlar gidecek.....ntfs ye dönüşünce bilgisayar gene otomatik tanıcak mı? yoksa sitesinden bişeyler indirip tanıtmam mı gerekecek
sana kalmis diyebilirim

genel itibari ile o prgramlar yedek, yedek geri cagirma, ve usb girisi kullandigi icin daha stabil calismasini gerektiren programlar,

ama silsende pek bir fark olusturmuyor,
dersen ki ben belki kullanabilirim;
o zaman bir yedegini al

baslarda da soyledigim gibi diger hdd' leri wd'nin kutusuna takip kullaniyoruz diye belirtmistim, kisaca programalar calisma icin pek gerkli degil

sitesinde de mevcut ama konunun basinda da soyledigim gibi wd' nin porgramlamasinda bir problem var,cek bir cd-dvd' ye sakla ne olur ne olmaz

kolay gelsin

HTML