Harddisk bulunamııyor hatası

gscaglar

New member
Merhaba arkadaşlar. 80 gb lıık samsung harddisk var. içinde sistem yüklü ve 2 ye bölünmüş durumda. sorunum yeni xp kuracağğıım zaman kurmak istediğğiniz sürücüyü seçin bölümünde "kur bu harddiske ulaşşamııyor" hatasıı veriyor. hdd nin boyutunu falan gösteriyor ama sürücülerini göstermiyor. biosta ve ilk açılışta baktıım tanııyor.

hdd nin içinde önemli belgelerim vardıı. bunlarıı kaybetmeden sorunu nasııl çözebilirim. Yardıımcıı olursanıız sevinirim.

Zeytin

Zeytin&Limon
dosya kurtarma yada 2. çare linuxta açmak olacak..
benimde aynı dertten müzderip hdd var ve daha çözüm üretemedim..

chearleade

New member
kardeşim hdd'n satadır ve başta sata sürücülerini tanıtman gerekir. ikinci bi çözümde biosta hdd ayarlarını optimuma çekmen gerekiyordur ondan dolayı sorun yaşıyorsundur. biosa gir hdd ayarlarına girip tam isimlerin,i hatırlamıyorum hdd nin su an olduğu ayardan diğerine çek sorun kalmaz. bu söylediğim boot vs ayarı diil hdd nin direkman bios üzerinde özelleştir kısmında bulunan hdd ayarlarıdır ve ordan yapman gerekir !!!

gscaglar

New member
benim anakart falan sata çıkmadan önceki sürümlerden. biosta satayla ilgili bişey yok.
mini xp de denedim. dosya kurtarma programında çalışıyor. diğer türlü hiçbir şekilde çalışmıyor. biosta ve aygıt yöneticisinde (başka bir bilgiyara takınca) görünüyor. fakat bilgisayarımın içinde yok. fdisk denedim yine olmadı.

XX1971ZZ

New member
Başka bir bilgisayara yedek tak verilerini al sonra diski bicimlendir birde öyle dene bence.....

gscaglar

New member
başka bilgisayara takıyorum. bilgisayarımın içinde harddisk görünmüyor. hani c ve d sürücüsü gözükmesi lazımya. orda sadece c gözüküyor. benim taktığım hdd gözükmüyor. sadece bilgisayardaki sistem kurulu olan hdd gözüküyor. herşeyi denedim olmadı.

HTML