Hala DÜzgÜn Bİr Yardim Alamadim

wagabond07

New member
ARKADAŞLAR BUNU BURAYA 2 NCİ KEZ AÇIYORUM DA..A.RTIK YARDIM EDEN BİRİSİ ÇIKSIN....
BENDE XP SEVİCE PACK 2 KURULU 2 TANE MAKİNA VAR....İLK ÖNCELERİ GÖRMÜYORDU BİRBİRİNİ...SONRA AĞ KABLOSUNU DEĞİŞTİRDİM VE GÖRDÜ...BU İKİ MAKİNA NORMAL AĞ BAĞLANTISI İLE BİR BİRİNİ GÖRÜYOR...PAYLAŞIM VAR...AMA MAKİNANIN BİRİSİNDE ZyXEL USB TEK PORTLU ADSL MODEM VAR...SADECE BU MAKİNA NETE GİRİYOR...AMACIM DİĞER MAKİNANINDA NETE GİRMESİ...BİR ÇOK AYAR YAPTIM...MAKİNANIN BİRİSİNE (LAN) AYARLARINDA 192.168.0.1 DİĞERİNE 0.2 VERDİM..BAZILARI MODEMİDE PAYLAŞIMA AÇ DEDİLER..ONUDA PAYLAŞIMA AÇTIM...EV VEYA İŞ YERİ İÇİN AĞ KUR DAN BU BİLGİDSYR DİREK NETE BAĞLANIYOR DİĞER MAKİNALAR BUNUN ÜZERİNDEN NETE BAĞLANIYOR YÖRÜNGESDİNİ TAKİP EDEREK AĞ KURDUM...DİĞER KULLANICILAR NETE GİREBİLİRSİN VS AYARLARINI YAPTIM.....DİĞER MAKİNAYA GEÇİP EXLORER DEN WEB ADRESİ YAZIYORUM SAYFA GÖRÜNTÜLENEMİYOR DİYOR....YARDIM EDİN YA...

Raidersboys

New member
Arkadas iki bilgisayar arasına bir hub koy ve adsl modemi hub'ın üzerine tak bu sefer iki bilgisayar görmesi gerekir ... kolay gelsin ve bilgisayarların çalışma gruplarını aynı konuma getir ..

Raidersboys

New member
iki bilgisayarın bir yerde keşişmesi gerekmektedir adls 4 portlu ise orada yapabilirsin bunu .. kolay gelsin bilgisayarlar çalışma grubu ve ip ver 192.168.0.100 gibi

Cakiin

New member
arkdaşım 2 makinada ethernet kartın olsun...
ilk makinaya ZyXEL USB TEK PORTLU ADSL MODEM ini kur...ve nete baglan
bu 2 makina arasına ethernet kartlarından cros kablo veya çapras kablo baglantısı ile ev agı paylaşımı sagla...
sonra diger baglanmayan makinaya elle ip ver...
verecegin ip
senin usb modemin dagıttıgı ip aralıklarında olsun
walla hiç usb modem kullanmadım ama bunu bi dene istersen...

BEYAZÜLKE

New member
bende lostsoulangel gibi proxy diyeceğim.ama fatu'nun önerisinden sonra gerek yok gibi görünüyor..daha nolsun:)

St.AnGeR

Document Visor..
Anladııım qadarıyla 1 usb modemle3 pc bağlamaq istiosn bunun ichn pclerin birinde 2 ethernet qartı olmalı we cros qablo ile 2 pc arasında bir bag qurmalısın..
ondan sonra 2. ethernetten usb modemin taqılı olduu pc e baglantı qurmalısın bunuda tamamladıqdan s0nra bu 2 baglantıyı köpülemelisin yani routing.. we bütün pclere oto ip werirsen net olayında s0run qalmayacaqdır..

Bashlıqlarda Artisliq yapmayın arqadashlar 2. qes achmısh olabilirsin we chösümü bulamamısh da olabilirsin ama bu tip bi qonushma yaparsan usun süre cvp alamassn ! Fatu live desteq saglarım demish pmden haberleshin olmassa Bende yardımcı olrm.. ama s0runlarınısı bu tip dile getirmein.. sizin ichin + deil - getirisi olur..

yamakası

New member
Raidersboys' Alıntı:
iki bilgisayarın bir yerde keşişmesi gerekmektedir adls 4 portlu ise orada yapabilirsin bunu .. kolay gelsin bilgisayarlar çalışma grubu ve ip ver 192.168.0.100 gibi

evet gercekten hub ve çalışma grubu bu ikisini tamamlarsan problem ortadan kalkar

SaZaN

New member
Bazen çözümü çok zor gibi görünen sorunların gözardı edilebilir basit ayarlardan kaynaklandığı teziyle;internere bağlanamayan makinanın explorer ayarlarındaki bağlantı kısmında proxy ayarlarının bulunduğu kısımda(LAN Settings) "ayarları otomatik algıla" işaretli olmalı,birde interneti paylaştırdığın makinada firewall var ise bu engel olabilir.

arkut

New member
wagabond07' Alıntı:
ARKADAŞLAR BUNU BURAYA 2 NCİ KEZ AÇIYORUM DA..A.RTIK YARDIM EDEN BİRİSİ ÇIKSIN....
BENDE XP SEVİCE PACK 2 KURULU 2 TANE MAKİNA VAR....İLK ÖNCELERİ GÖRMÜYORDU BİRBİRİNİ...SONRA AĞ KABLOSUNU DEĞİŞTİRDİM VE GÖRDÜ...BU İKİ MAKİNA NORMAL AĞ BAĞLANTISI İLE BİR BİRİNİ GÖRÜYOR...PAYLAŞIM VAR...AMA MAKİNANIN BİRİSİNDE ZyXEL USB TEK PORTLU ADSL MODEM VAR...SADECE BU MAKİNA NETE GİRİYOR...AMACIM DİĞER MAKİNANINDA NETE GİRMESİ...BİR ÇOK AYAR YAPTIM...MAKİNANIN BİRİSİNE (LAN) AYARLARINDA 192.168.0.1 DİĞERİNE 0.2 VERDİM..BAZILARI MODEMİDE PAYLAŞIMA AÇ DEDİLER..ONUDA PAYLAŞIMA AÇTIM...EV VEYA İŞ YERİ İÇİN AĞ KUR DAN BU BİLGİDSYR DİREK NETE BAĞLANIYOR DİĞER MAKİNALAR BUNUN ÜZERİNDEN NETE BAĞLANIYOR YÖRÜNGESDİNİ TAKİP EDEREK AĞ KURDUM...DİĞER KULLANICILAR NETE GİREBİLİRSİN VS AYARLARINI YAPTIM.....DİĞER MAKİNAYA GEÇİP EXLORER DEN WEB ADRESİ YAZIYORUM SAYFA GÖRÜNTÜLENEMİYOR DİYOR....YARDIM EDİN YA...

'''tüm protokolleri (TCP, IPX, Net-Beu...) ve tanıtılmış bağdaştırıcıları (ethernet kartı, modem, çevirmeli ağ...) silmemiz sistemdeki hatalarıda silebilir. Daha sonra bu özellikleri yeniden yüklememiz gerekmektedir. Önce bağdaştırıcılar, daha sonra protokollerin yükenmesi işi daha da sağlamlaştırır.''( Alıntı)...
daha sonra yukarıda yaptığın işlemleri tekrar ederek dene bakalım....inşallah netice alırsın..kolay gelsin..

...

HTML