"Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!"

olimpiyat

New member
Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.
......

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

.....

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!
(Mehmet Akif Ersoy))

Milletimiz din ve dil gibi kuvvetli iki fazilete maliktir. Bu faziletleri hiçbir kuvvet, milletimizin kalb ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz.
(1923 M.Kemal Atatürk)

Cumhuriyet ahlak üstünlüğüne dayanan bir ülküdür;Cumhuriyet erdemdir.
( M.Kemal Atatürk)

Din Ve Ahlak düşmanlığını Cumhuriyetçilik zanneden bu şekilde prim yapmaya çalışan insanları gördükçe üzülüyorum ve şiddetle kınıyorum!

Din,Ahlak,Cumhuriyetçilik,Laiklik ayrılmaz bir bütündür ve bu bütün bizi ayakta tutucaktır...

Bunları Birbirinden ayıran,ben Atatürkçüyüm deyip imanında olan insanlara dil uzatan yada ben Dinciyim deyip Atatürke dil uzatan insanlar Gericiliğin başını çekenlerdir ve bunlara en güzel cevabı bizzat Mehmet Akif Ersoy ve Mustafa Kemal Atatürk gerekli cevabı vermiştir...

Kimse ben Atatürkçüyüm siz dincisiniz gericisiniz die aşık atmaya kalkmasın!
İmanımız ,vatan aşkımız,dinimiz ve dilimiz bir arada bu vatanı korucaktır...

"Dolayısıyla ya istiklâl, ya ölüm! (1920 M.Kemal Atatürk)

saygılarımla....

Mephisto

R€B€L
sölediklerine katılıyorum ama din ve ahlak düşmanı olanlara cumhuriyetci demesek daha doru olabilir.onlara başka bi kavram yakıştırılmalı nasıl din üzerinden cumhuriyete saldıranların bi kavramı oldugu gibiyse.

söledin gibi"Din,Ahlak,Cumhuriyetçilik,Laiklik ayrılmaz bir bütündür ve bu bütün bizi ayakta tutucaktır..."
dindar insandır laik insandır gibi ayrımla bölücülüge işarettir.

ayrıca konun güncelden herteldene taşınmıştır

olimpiyat

New member
bu gibi tartışmalar bu gibi ayrımlar güncelde çok çıktığı için güncele yazdım Rebel kardeşim sende sağoll memlekette herkez bi tarafa çekilmeye çalışıyor Türk ü Türk yapan değerler bölünmeye çalışılıyorr Bu millet çeşitli yönetim şekillerinden geçmiş büyük düşmanlıklara maruz kalmış ama ne savaştan kaçmış nede kendini böldürmüştür. Bundan sonrada bölmeye çalışanlar kaybedicektir !

karizma_5

karizmatik
güzel bir yorum,
laik ve cumhuriyetçileri dinsiz görenlerin
dinine bağlı insanlarıda
laik ve cumhuriyet düşmanı olduğunu savunanlara çok güzel bir cevap olmuş.

saygılarımla

aysenur83

New member
Eğer uykum gelmeseydi yazacağım çok şey vardı ama bugünlük affınıza sığınıyorum. Yazdıklarınız için de yorum yapan herkese tek tek teşekkürü borç biliyorum. Teşekkürler...

HTML