Hakem hata yapmadı (!)(Adnan başkan)

blah

New member
Başkanımız Adnan Polat, Fenerbahçe-Kayserispor maçıyla ilgili olarak, "Galatasaray-Gençlerbirliği maçında hakem, hatalar yaptı, doğrudur. Ama Fenerbahçe-Kayserispor maçında ben hakemin hata yapmadığını düşünüyorum (?)" dedi. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Ankara’da temaslarda bulunan Adnan Polat başkanlığındaki Galatasaray’ın yeni Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Kabulde, Bakan Başesgioğlu’nun taktığı sarı-kırmızı renkteki kravata işaret ederek, "Galatasaraylı kravatınız çok yakışmış bakanım" diyen Polat’a "Hiçbir şey yok, kendiliğinden oluştu" diyen Başesgioğlu, Polat’ın, "Tamamen tesadüf" sözüne ise, "Gönlümden öyle geçti demek ki" karşılığını verdi.
Yeni yönetim kuruluna başarılar dileyerek, geçmişte yaşanan başarıları tekrarlamasını dileyen Bakan Başesgioğlu, "Size bu zor görevinizde başarılar diliyorum" dedi. Futbolun Türkiye’de çok popüler bir spor olmasının yanı sıra endüstri gerçeğinin de ortada olduğunu belirten Bakan Başesgioğlu, "Ama bizim öncelikli tercihimiz, futbolun bir oyun olduğu, taraftar için önceliğinin olduğunu unutmuyoruz" dedi. Ligin sonuna doğru yaklaştıkça tansiyonların yükselmesinin normal olduğunu bildiren Bakan Başesgioğlu, "Ama bizim bütün taraflardan, futbolun yönetiminden hem saha içinde hem de saha dışında adil olması gerektiğini istiyoruz. Böyle de olması lazım" ifadelerini kullandı. Önümüzdeki sezonlarda Türk futbolunun kalkınması için, başta alt yapı olmak üzere güzel projeler yapacaklarını dile getiren Bakan Başesgioğlu, bu projelere Galatasaray’ın da büyük katkı vereceğine inandığını söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ise, yeni yönetim olarak, bazı konularda Bakan Başesgioğlu ile istişarede bulunmak istediklerini belirtti. Başkan Polat, kulüp olarak Türk sporuna ellerinden gelen katkıyı yapma noktasında, her zaman işbirliği içinde olacaklarını kaydetti.

FENERBAHÇE VE HAKEM HATASI
Bir gazetecinin, ’Fenerbahçe-Kayserispor maçından sonra Galatasaray ve Beşiktaş’tan gelen tepkilerden sonra, Fenerbahçe’den de Gençlerbirliği maçıyla ilgili olarak ’Aynı durumun yaşandığı’ yönünde açıklamalar geldi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusuna Başkan Polat, "Galatasaray-Gençlerbirliği maçında hakem, hatalar yaptı, doğrudur. Ama Fenerbahçe-Kayserispor maçında ben hakemin hata yapmadığını düşünüyorum (?) Bu konuda da başka konuşmak istemiyorum" cevabını verdi.

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde yarın karşılaşacağı Chelsea maçına ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine Bakan Başesgioğlu, "Fenerbahçe’ye bu kritik maçında da başarılar diliyoruz. İnşallah, Türkiye’deki başarılarını da orada tekrar ederler. Yarı finale doğru giderler, bu hepimizi sevindirir" dedi.

Başkan Polat ise, "Ben Fenerbahçe’nin bu sene Şampiyonlar Ligi’nde ortaya koyduğu performansı açıkçası takdir ediyorum. Chelsea ile oynayacakları maçın çok zor olacağını düşünüyorum. Ancak deplasmandaki Sevilla maçının da zor olacağını düşünüyordum. Ancak özellikle ikinci yarıda ortaya koydukları inanılmaz bir performans var. Aynı şeyi Londra’da da gerçekleştirebilirlerse turu geçebilirler. Ben kendilerine iyi şanslar diliyorum" dedi.

"TEKNİK DİREKTÖR İÇİN BU AKŞAM TOPLANIYORUZ"
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, ’Ligin bitimine 5 hafta kaldı. Teknik direktörünüzü 5 haftalık mı, yoksa önümüzdeki dönem için mi düşünüyorsunuz? Ayrıca tercihiniz yerli mi, yabancı mı olacak?’ sorusu üzerine şunları kaydetti:"Gönlümüzden geçen yarın bir teknik direktör bulmak. Hem bu 5 haftalık dönemi hem de önümüzdeki dönemi götürebilecek nitelikte bir teknik direktör bulmak. Bu konuyu bu akşam Ankara’da yapacağımız yönetim kurulu toplantısında istişare edip, tartışacağız. Bu konuda alınmış bir kararımız yok. Teknik direktörümüz yerli de olabilir, yabancı da olabilir. Biz ayrımcı değiliz."

Kabulde Polat, Bakan Başesgioğlu’na 100. yıl anısına bastırılan bir plaket ile forma hediye etti.

Kaynak: İHA

ChaMuR

Altın Üye
azuhahaha..:hhmanD

yüzsüzlüğün bu kadarı..

hakemler hem fenerbahçe hemde galatasaray için ellerinden geleni yapmıştır..
heralde buna katılmayan arkadaş yoktur aramızda..yalnız adnan polat'ın da fener'e kıyak geçtiler,bizim maçta yapılanlar hataydı demesi sanırım bir kez daha ne kadar dürüst olduğunu gösteriyor..

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
Chelsea maçı geçsin polatın sadece hata demesi gerekecek bir çok pozisyon var...

HTML