Hadi beyler yakında askere gidecekler

userone

New member
ben 84/4 yaptım

manisa kırkagaçta acemilik yaptım

Azadi_DersiM

New member
beni askere almıyorlar :D

teome

New member
Nisan 1-2-3 balıkesirde yedeksubay sınavına gireceğim ordan sonra nereye düşeceğim belli olacak...

deras

New member
Valla fazla bi bilgim yok ama arkadaşım rahat geçtigini söylemişti inşallah sende rahat geçersin..:cool:

iSpiK

Kadim Dost
herkese bütün vatani borcunu yapanlara yada yapıcak olanlara Allah sabır versin..

deadman

New member
askere gidecek olanlar bunları sıkça duyacaksınız arkadaşlar :)

pilli, poşet : kısa dönemlere verilen 2 isim
şafak karanlık : askerliin bitmesine daha çok var
zoruna gidenin borusuna gitsin
dede-baston-torun : askerlikte tertip kıdem sırası
plakaya inmek : askerliğin bitmesine türkiye il sayısı kadar günü kalmak
kep : askerliği bitmek üzere olan tertip
kep altı : 2. sıradakiler
baldız balkonda yatar, yaylalar yaylalar- yorgana tekme atar yaylalar yaylalar
techizatsız koşu : sadece üniformayla yapılan koşu
tam teçhizatlı koşu : b... yedin
tekmil vermek : nerden geldiin dönemin/tertibin birliğin vs bilgileri avazın çıktığı kadar baarmak

bu kadar hatırlayabildim :)

önemli not: şınav mekik vb hareketlerde komutan "kaç olduuuu?" diye sorunca "sıfııııır" deyin. :)

emfrees

New member
abi askere gidecek olanları alllah kurtarsın, daha doğrusu mehmetçiklerim sizi seviyorum çünkü eskiden bende askerdim bizi de seviyorlardı, abi gece sabah oldu ben 15 saat bil. başındayım saçmalıyorum

hayırlı teskereler

HAŞAVRİ

Braveheart
askerde şirnaktaydım.yapacaklara özellıkle doğuda yapanlara allah sabır versın

osiris_cemo

New member
oba 1 yıldan fazla olmus teskere alalı 301.kd kayseri 1. komando tugayında yapmıstım gideceklere allah sabır versin hele uzun dönemlere 2 kere sabır versin Askerlik=Zor zenaat (sabah sporları-içtima-nöbet) dikkat edin gönüllülükten kaçmayın yoksa en dandik işler size kalır haberiniz olsun.
Not:Muhafız secilenler yandı günde en az 8-9 saat nöbet=ağaç olmak

SchakaL

New member
ALLAH izin verirse yaza HAVA ASTSUBAY YUKSEK OKUL SINAVI VAR ona bi girersem izmir -gaziemir e yatılı 2 senelik askerim sonada ömür boyu şafayımı kalmış yaff

cℓuввєя

Pяσtєct Ψσuя &#11
ben dusundum turkiyede okadar insan var askere gidecek olan askerlik yası gelmiş olan

belki dedim beni unuturlar ama olmadı:):).coktan cagırdılar ama tecilimi yeni bozdum

nezaman alırlar allah bilir

HTML