Hadi bakalım bunu bilene repler feda olsun güzel fakat düşündürücü 1 soru

collapse

New member
Bu soruyu çoğu arkadaşlarıma sordum fakat yanıt alamadım birde sizlere sorayım bakalım bilebilecekmisiniz bu hikayeyi gerçekten yaşanmış gibi ve çok iyi bir şekilde okuyun işte sorum;
Hikayemizde bi adam ve onun ilginç bi ölümü var..Temmuz aylarının ortasında çok sıcak bir havada Adam birgün yorgun baygın işinden çıkıyor ve evine gidiyor ev halkının canı sıkılmış adama diyorlarki''evde çok canımız sıkılıyor bizi dışarıya gezmeye götürmüsün''? adamda hayır falan der fakat sonradan karısını ve çocuklarını kıramayıp dışarı çıkarlar neyse bir çay bahçesi bulurlar ve otururlar Garson gelir;Ne alırsınız efendim vs. vs. muhabettinden onra garsonu beklerken adam işten yeni geldiği için ve çok yorgun olduğu için o bunaltıcı sıcakta uykuya dalar ve rüya görmeye başlar rüyasında çok eski çağlara gider ve adamı işlediği bir suçtan dolayı idam etmeye karar verirler adamın boynunu keseceklerdir neyse cellat gelir baltası elinde adamın kafayı koyarlar yere cellat baltayı kaldırır ve tam adama vuracak bir şekilde bekler adamında kalbi heyecandan küt küt atamaya başlar çok kötü 1 şekilde hani az önce demiştim ya hava çok sıcak diye adamında karısı (gerçek hayatta)sıcaktan bunaldığı için yelpazesini çıkarır ve serinlemeye çalışır adamda o esnada rüyasında tam balta boynuna gelirken aynı andada karısının yelpazesi adamın boynuna çarpar ve adam boynum kesildi die şoka girip kalp krizinden ölür...
Gelelim sorumuza sizce bu hikayede anlattığım saçma ve mantıksız bi olay var sizce nedir çokmu zor sordum yoksa:ter: haydi bakalım yorumlar gelsin

NeRoN_64

Banned
Arkadas Vermis SAnirim Cvp I Erken Bilinmis Bir Soru :D

NHNHN

New member
theleo' Alıntı:
daha önve vardı.. adam uyanmadan anlatamaz dimi...hehehe daha ilgincini bulmalısın..
rüyayı bilmemiz için adamın anlatmış olması şart diilki, farzetki biliniyo..ya sonuçta hikaye bu..gerçi başka da saçma bişe ben de bulamadım ama, kesin cevabı merak ettim doğrusu:eek:

K_O_R

New member
adam işten saat kaçta cıkıo ki cay bahçesine gittiklerinde haba hala sıcak hiç mi serinlememiş

KRAL REX

New member
benim gözüme çarpan tek nokta temmuzun ortasında içe içe çaymı içilir fresh bişeler içsene

umut

New member
Konu güzel fakat soruyu yalnış sormussun , şöyleki;

Yazdıgın şeyin hikaye oldugunu yani mantık , rasyonel gerçeklik aranmasının şart olmadıgını ' bakalım bulabilecekmısınz bu hikayeyi gerçekten yaşanmış gibi ' sözleriyle baştan ifade etmiş sonrada okuyucudan , mantıksal,rasyoneliteye dayanan bir çıkarım yapmasını beklemişsin. Eğerki şöyle sorsaydın;

' Arkadaslar aşagı yazdıgım olay gerçekten yaşanmıştır ' diyerek başlayıp olayı anlattıktan sonra (bak hikaye demiyorum dikkat et) okuyucudan mantıksal bir tezat bekleseydin o zaman soru doğru sorulmuş olurdu. Yanı bu soru Öss de sorulmuş olsa iptal edilirdi. :)))

delifunk

New member
bir insanın kendini serınletmek için yelpazesini kullanırken yelpazesını baskasının boynuna isabet ettirmesi teknık olarak imkansızdır gıbıme geldı. Ama cevap arkadasların dedıgı gıbı ruya olayı sanırsam. Adam uyurken öldugu ıcın kimsenin ruyayı bılmemesı gerek.

umut

New member
ben bu kadar lakayıt bi yaklasım görmedım öncelikle delifunk bey, sewgili kardesım ,(kendı kardesım olur) ,, üste yazdıgım bilim dolu açıklamayı tekrar arz ederım :

Konu güzel fakat soruyu yalnış sormussun , şöyleki;

Yazdıgın şeyin hikaye oldugunu yani mantık , rasyonel gerçeklik aranmasının şart olmadıgını ' bakalım bulabilecekmısınz bu hikayeyi gerçekten yaşanmış gibi ' sözleriyle baştan ifade etmiş sonrada okuyucudan , mantıksal,rasyoneliteye dayanan bir çıkarım yapmasını beklemişsin. Eğerki şöyle sorsaydın;

' Arkadaslar aşagı yazdıgım olay gerçekten yaşanmıştır ' diyerek başlayıp olayı anlattıktan sonra (bak hikaye demiyorum dikkat et) okuyucudan mantıksal bir tezat bekleseydin o zaman soru doğru sorulmuş olurdu. Yanı bu soru Öss de sorulmuş olsa iptal edilirdi. ))

sygılarımı sunarım :p

MüHeNDiS

MüHeNDiS
şimdi şöyle söyleyeyim hikaye bu ya adam uyurken belkide sayıklıyordu konuşuyordu ve bütün olanları karısı ve çocukları duydu bu durumda ters olan şey ne olabilir ?

1- yeri bilmiyoruz belkide güney kutbunda bir yer :p o zaman temmuz ayı soğuk olur
2- adam işten kaçta çıkıyor öğlen sıcağındamı yoksa akşammı hani temmuzda havasıcak olur ama akşam pekde sıcak olmaz
3- bi arkadaş çay demi şortada ne içtikleri belli değil belkide karısı zehir içirdi :p
4- garson nerde kaldı adam uyumuş bile
5- ben kimim ?, burası neresi ? , delimiyim bende aptal aptal gariplik arıyom
6- kısaca hikaye baştan aşağı mantık hatası

HTML