Haddini Aşan İfadeler !...

Vtnsvr

New member
Hürriyet gazetesinden bir haber,

"EĞİTİM Bir- Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası) Uşak Şubesi tarafından 13 Mart'ta düzenlenen 'İstiklal Marşı'nın Kabulünün 87'inci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gecesi'nde ilahi krizi yaşandığı ortaya çıktı. İstiklal Marşı okunacağı sırada, hoparlörlerden 30 saniye boyunca ilahi yayını yapılması şaşkınlık yarattı… Eğitim Bir- Sen Uşak Şube Başkanı Sezai Yılmaz, olayın bir talihsizlik olduğunu söyledi. Yılmaz, "İstenmeyen bir olay yaşandı. Bilgisayar başındaki görevli arkadaşımızın bir anlık dikkatsizliğinden kaynaklandı ve hemen düzeltildi" dedi.

Haber hakkında hiç bir yorum yapmadan Sayın başbakanımızın bazı sözlerini hatırlatmak istiyorum.
Hâlâ açılan davayı demokrasiye bir darbe olarak görenlere ithaf ediyorum.
12.5.1994 "Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok." (Hürriyet)
17.91994 "Bütün okullar İmam Hatip yapılacak." (Cumhuriyet)

2.11.1994 "Elhamdülillah şeriatçıyız." (milliyet)
14.11.1994 "Her 10 Kasım'da yaygara kopartılıyor." (Hürriyet)
19.12.1994 "Yılbaşına karşıyım." (Sabah)
9.5.1995 "Sadece imamlar resmi nikâh kıysın." (Milliyet)
8.1.1996 "Ben Millet Meclisinin dua ile açılmasından yanayım." (Milliyet)
Belediye başkanlığı döneminde, Belediye Meclisinin her açılışını İstiklal Marşı yerine dua ile yapan Erdoğan, böyle bir açılıştan sonra bu sözleri söylüyor

5.2.1996 "Cumhurbaşkanının İmam Hatipli olacağı günler yakındır..."
"Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak, kitlelere zorla kabul ettirmiştir. "
"Türkiye'nin yarınında artık Lemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere sistemlere yer yoktur. Kemalizmin kendini yeniden üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici İslam'ın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir."
"Demokrasi bizim için bir amaç değil araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız."
"Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz."
"Ben Müslüman'ım diyenin aynı zamanda, laikim demesi mümkün değil."
Evet, Sayın Erdoğan'ın meşhur sözlerinden de anlaşıldığı gibi dervişin fikri neyse zikri de oymuş.
Şimdi kapatma davasına kızanlar şöyle bir geriye dönüp o günlerde söylenenlere bir daha baksınlar bakalım.
Bu dava haklı mı açılmış, yoksa haksız mı ?

Aylâ BERKİN

Sunepe

New member
Bunları irdelemekle çevirip çevirip önümüze sunmakla hıc bır sonuca ulaşamadıgımız yıllardır ortada bız hep bu yuzden kaybedıyoruz. Önemli olan Atatürk ü görmek ona bakmak degıl soyledıklerını ırdelemek düşünmek düşünen toplum yaratmaya calısmak olmalı. O adam her şeyi zaten söylemiş klavuz olarak, çözüm üretmek için.

HTML