HackHell Dergi..

crazyquake

.::®crazy™::.
Çok uzun bir süre olmasada belli bir zamandır aranızdayım. Elimden geldiğincede bir şeyleri paylaşmaya çalışıyorum..

Özellikle HackHeLL'in yakışır bir şekilde 1. senesi kutlamaları adına bir şeyler yapılamaya çalışıldığının farkettim. İstanbul partisi mesela ( Her ne kadar biz Ankara'lılar mahrum kalsakta :D )

Aramamı yaptım bulamadım , daha önce düşünüldümü bilmem ama benimde aklıma bu geldi. Ulaşımdan dolayı olsun yada üyelerin çok farklı şehirlerde yaşamasından dolayı her üyeye ulaşabilmek için bir HackHeLL dergisi herkese ulaşmanın en kolay yolu bence.

İçeriği olarakta düşüncem ; aylık olarak çıkar , HH üyelerinin paylaştığı kayda değer konular etkinlikler dolu dolu HH yani. Tabi birde sizlerin fikirleri doğrultusunda içeriği belirlenir. Üyeler hakkında bilgiler nişan doğum evlilik askere gitme , iş ilanları güncel haberler, duyurular , düzenlenecek etkinlikler vb. Oradada herkesin nicki kullanılır. Mesela 1 ytl gibi bir asgari bir rakama satılabilir.

Artık sizlerce ne kadar kabul görür yada görmez bilmem ama HH 1. yılı adına aklıma geldi sizlerle paylaşayım istedim.

Herkese iyi forumlar.

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
ya ii güsel hoşta biraz olabilecek şeyleri tartışsak???

daa bi şehirde buluşamadık bile artı derginin statüsü çok ayrı bi noktada bi ara t-shirt düşünülmüştü ben hala istiorum t-shirt eğer yönetim uygun görürse ve t-sihrt işine sıcak bakılıorsa benim tanıdığım biri var 0 kar alarak yaptırabiliriz t-shirtlerimizi

ama dergi işi yaş. . .

crazyquake

Tabikide enine boyuna tartışmak lazım doğrusuda bu bence. Her şeyden önce çoğunluğun kabul etmesi gerekirki yapılan emek boşa gitmesin.

Bence gerçekten istenildikten sonra tişörtte yapılır her ay bir şehirdede buluşunulur. Yeterki istenilsin. Her işin başı istemek. ;)

(Bu dediğimi dergi işini muaf tutarak söylüyorum çünkü ne buluşmaya benzer nede tişörte , devamlılık ve takip ister. Yanlış anlaşılmalar olmasın )

Hell

Başarıda bir sanattır.
valla çıkarsa ben Her ay alrıım dergiyi :D

Düşünsenize Baş sayfada

HELLBOY 726

seni seviyoruz fln yazıyo :D

Barttım galiba :s

_-_FeTisH_-_

FoRuM FeTisHi
HELLBOY 726

seni seviyoruz.....BU arada gerçekten bi buluşma olamazmı belli bi mekanda buluşulur
geik yapılır tanışılır yani olamaz mı mesela istanbuldakiler istanbuldan bi mekan seçer başka şehirlerdeki arklarda kendi aralarında buluşur....

crazyquake

hellboy726' Alıntı:
valla çıkarsa ben Her ay alrıım dergiyi :D

Düşünsenize Baş sayfada

HELLBOY 726

seni seviyoruz fln yazıyo :D

Barttım galiba :s
Ayın üyesi ayın modu smodu filan ;)

Ayın gafı ayın sözü.

Bende abarttım galiba :D

BaKKaL_GaZi

Romantik MiKRoP
SıpA' Alıntı:
ya ii güsel hoşta biraz olabilecek şeyleri tartışsak???

daa bi şehirde buluşamadık bile artı derginin statüsü çok ayrı bi noktada bi ara t-shirt düşünülmüştü ben hala istiorum t-shirt eğer yönetim uygun görürse ve t-sihrt işine sıcak bakılıorsa benim tanıdığım biri var 0 kar alarak yaptırabiliriz t-shirtlerimizi

ama dergi işi yaş. . .
ben yaptırdım aslında bı tişört okul gomlegının altına fılan gıyıorum sıyah onunde Hackhell ve biri bizi durdursun yazıyo arkasında da BaKKaL_GaZi yazıyo
gaytette hos oldu bence dergı ısı ıı olurda o ısı yapıcak adam lazım dagıtıcak adam lazım o bıraz zahmetlı ıs toplanma konusuna gelıncede neden olmasın aynı sehırdekıler bırbırlerını tanısınlar yaws

_-_FeTisH_-_

FoRuM FeTisHi
Dimi ya bi konu açılır mesela istanbullular buraya die....Onadan sonra bi saat tarih we mekan belirlenir buluşulur bu zor olmasa gerek....

crazyquake

Her zaman demiyormuyuz 50 bin kişilik HH ailesi bence bı konuştuklarımızın hepsi zaman içerisinde olur önemli olan ilk adımı atmak. Doğan çocuk hemen yürümeyemi başlıyor sanki. Önce emeklemeyi öğreniyor.

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
fetish' Alıntı:
HELLBOY 726

seni seviyoruz.....BU arada gerçekten bi buluşma olamazmı belli bi mekanda buluşulur
geik yapılır tanışılır yani olamaz mı mesela istanbuldakiler istanbuldan bi mekan seçer başka şehirlerdeki arklarda kendi aralarında buluşur....
kapalı üst nasıl :goz: :sigara:

_-_FeTisH_-_

FoRuM FeTisHi
Ahaha walla ya en rahat biz buluşuruz aslında haftaya maçtaysan tanışalım istersen pm den konuşuruz ok?

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
fetish' Alıntı:
Ahaha walla ya en rahat biz buluşuruz aslında haftaya maçtaysan tanışalım istersen pm den konuşuruz ok?
yok be üstat parayı denkleştiremedim okul kapanınca oradayım ama belli olmaz edip abi para bulursa fb maçına gelirim (belki bilirsin kapalı üst;)) gelemzsem okullar kapanınca ordayım görüşebileceğim herkese haber vercem;)

Moderatör
Moderatör
Dergi i$ini Matbaa i$iyLe ugra$an ßiri varsa rahatLıkLa yapar.. ama içeriğini feLan hazırLamak çok emek ister köşe yazısı feLan oLmaLı resim oLmaLı.. en ufak ßi dergi için biLe çok iyi ßir ekip gerekir.. ßu konuyu ortaya atan arkada$ eğer aLtından kaLkarım diyosa 1 YTL değiL 10 YTL vereyim dergi ßa$ı yeterki yapsın..

bay_hacking

New member
amanda aman benim ortim neler istermiş olur olmasinada
kim yapacak ajansta çalişan arkadaşlarla matbaacı arkdaşlar buluşşa
bu iş olur yada tişört olur düşünsene
Bay_hacking Yazılı tişört
amma karizma olurdum haa
yaza kadar ses çıkmazsa biz birer tane yapak orti kendimize :D:D:D

crazyquake

KaRma' Alıntı:
Dergi i$ini Matbaa i$iyLe ugra$an ßiri varsa rahatLıkLa yapar.. ama içeriğini feLan hazırLamak çok emek ister köşe yazısı feLan oLmaLı resim oLmaLı.. en ufak ßi dergi için biLe çok iyi ßir ekip gerekir.. ßu konuyu ortaya atan arkada$ eğer aLtından kaLkarım diyosa 1 YTL değiL 10 YTL vereyim dergi ßa$ı yeterki yapsın..
Zaten bu iş bir yada bir kaç kişiyle olacak iş değil. Haklısın iyi bir ekip işi olması şart. Ben elektrik teknisyeniyim elbetteki aramızda matbaacılar yada yakın tanıdıkları vardır. İçerik hazırlama konusunda elimden geldiğimce tabikide yardımcı olurum. Ama matbaa bana yabancı bir konu.

Zaten resimler , yazılar HH forumda üyelerin yayınladığı konulardan dikkatli bir şekilde bir ekip tarafından seçilirse o konuda çözümlenmiş olur. Geriye bir basımı ve dağıtımı kalır. Zaten çoğunluk bu fikiri kabul ederse düşünce bir adım ileriye gider ve dergiye faydalı olmak için gönüllüler mutlaka çıkar diye düşünüyorum.
Takdir çoğunluğun tabikide. Benimki sadece bir düşünceydi.

Büyük olmak büyük düşünmeyi gerektirir bence. ;)

bLaDe™

Banned
dostum guzel diyorsunda

bunun matbaası war derginin içeriği war dizaynı war sonra haberleri war kim ugrasıcak bunlarla + birde işin maddi yonu war tabii dergiyi cıkarttın herkes gel benim standıma gir satısını burdan yap demiyor . O rafa girmek içinde gerekli bir sermaye istiyorlar :)

Hadi HH maddi yonunu iyi veya kotu cıkartıyor ama solediğin dostum bence mantıksız hatta imkansız ... Oldu olucak tv yayını yapalım gunduzleri belgesel , sonra film , aksam haberler ondan snra x'in belgeselleri :)

SQULACHİ

Banned
Benim babam yerel gazete çıkarıyor :) sadece 16 sayfanın dizaynı tam 20 saat sürüyor. dergi basalım diyorsun haberleri bulucaz bu 1.
2 matbaaya gidip anlaşıcaz. sonra mizampaj yapıcaz daha sonra basılıcak isteyene postalıcaz ki ucuz deil posta :) vs vs vs. en az maaliyet 50 milyon kişi başı isteyen warsa topnanın 10 kişi bana werin ben basarım :D:D:D:D

BaKKaL_GaZi

Romantik MiKRoP
ya tshirt daha bı guzl bence yaw ama ıste onu yapabılcek arkadas varmı ben kendı tshirtumun resmını cekıp gostercem sıze yakında

HTML