Haberler

TheMither!

New member
Güney BBP'den özür diledi

Ergenekon'un kilit ismi Güney, Yazıcıoğlu`ndan hakkındaki iddiaları için özür diledi.

Ergenekon'un kara kutusu Rabay Tuncay Güney'in Kanada'da vicdan azabı çektiği ortaya çıktı.

Tuncay Güney'in vicdanını sızlatan olayın BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve Ateistler lideri Fetoş arasında organik ilişki kuran iddialarından kaynaklandığı ifade edildi.

Tuncay Güney, BBP lideri Yazıcıoğlu'na e-posta göndererek suçlayıcı ifadelerinden dolayı özür diledi.
Güney, "Sizin ve ateist Fetoş ile ilgili Ergenekon tutanakları arasında yer alan ifadeler işkence altında alındı" dedi.

Öte yandan; özür e-postası üzerine açıklamada bulunan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Tuncay Güney'le telefonla görüştüğünü söyledi.

Yazıcıoğlu, Tuncay Güney'in mailde yaptığı açıklamayı görüşmelerde kendisine tekrarladığını belirterek, "Vicdanım sızlıyor, bu nedenle size özür maili gönderme ihtiyacı hissettim. Adil Serdar Saçan, bu ifadeleri bana dikte ettirdi. İşkencelere dayanamadım, sizin ve Fetoş aleyhine suçlayıcı ifadelerde bulundum. Ben basına defalarca bunları söylediğim halde hiçbir yerde kullanılmadı. Demek ki, hala sizin üzerinizde bir komplo girişimi sürüyor. Bu sözlerimi istenen medya kuruluşlarında da ifade edebilirim" dediğini aktardı.

Liderimiz Mete'yi Evinde Ziyaret Etti

30 Temmuz'da Sakarya'da geçirdiği kalp krizi sonrası yoğun bakıma alınan ve üç ay hastanede yatan Ömer Lütfi Mete, hastanedeki tedavisi tamamlanarak taburcu edilmişti. Çapa Hastanesi'nden sonra Siyami Ersek Hastanesi'ne nakledilen Mete şu günler de evinde dinleniyor.

Konuşmaya ve yürümeye başlayan Mete'nin her geçen gün sağlık durumu iyiye gidiyor. Alperenlerin Lideri Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Sayın Mustafa Kayatuzu ile birlikte Kurban Bayramı öncesinde, ülkemizin yetiştirdiği ender kalemlerden olan Ömer Lütfi Mete'yi evinde ziyaret ettiler.

Tüm Alperenler adına tekrar geçmiş olsun diyor Ömer Abimize Yüce Allah'tan Acil şifalar diliyoruz.

Saygı ve Muhabbetle

Alperen Ocakları Genel Merkezi

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
Ekonomi
24.12.2008
Ankara'da doğalgaz ucuzladı

A.A.

Ankara'da, doğal gazın metreküp fiyatında 0,000544 YTL indirim yapıldı.

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, doğal gazın satış fiyatındaki birim hizmet ve amortisman bedelinin, döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak 1 Ocak 2009'dan itibaren geçerli olmak üzere metreküpte 0,088391 YTL'den 0,087930 YTL'ye indirildi.

İndirim, satış fiyatına metreküpte KDV dahil 0,000544 YTL olarak yansıyacak.

BAŞKENT DOĞALGAZIN İNDİRİMLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

"Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş, doğalgazın satış fiyatındaki karını yansıtan ''birim hizmet ve amortisman bedelini" (BHAB), döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak, 1 Ocak 2009'dan geçerli olmak üzere metreküpte 0,088391 YTL'den, 0,087930 YTL'ye indirmiştir.

20 Kasım 2008 ile 19 Aralık 2008 tarihleri arasındaki döviz kurunun düşmesinden kaynaklanan bu indirim, satış fiyatına metreküpte KDVdahil 0,000544 YTL olarak yansıyacaktır.

BOTAŞ tarafından doğalgaz satış fiyatında indirim yapılması halinde de bu tutar fiyata yansıtılacaktır.

Doğalgaz Piyasası Kanunu gereği yapılan bu düzenlemeye göre, doğalgaz dağıtım şirketleri, doğalgaz fiyatını etkileyen unsurlardan olan BHAB'deki değişimi her ay fiyata yansıtmaktadır. Bu bedel de Doğalgaz Piyasası Kanunu'nda, "ABD Doları karşılığı YTL" olarak belirlenmiştir.

Dolayısıyla döviz kurundaki aylık değişimler, doğalgaz fiyatına düzenli olarak yansıtılmaktadır. Dövizde yükselme olmuşsa metreküp fiyatında artma, azalma olmuşsa da indirim yapılmaktadır.

Doğalgaz Piyasası Kanunu'nda, Başkentgaz'ın 1 Eylül 2017'ye kadar uygulayacağı birim hizmet ve amortisman bedeli, "metreküpte 0,05555 ABD Doları karşılığı YTL" olarak belirlenmiştir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 31 Ağustos 2007 tarihli kararında da bu bedelin YTL'ye çevrilmesinde, bir önceki ayın 20'si ile içinde bulunulan ayın 19'u arasında uygulanan Merkez Bankası ABD Doları döviz alış kurlarının aritmetik ortalamasının esas alınması öngörülmektedir."

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=10635076

HTML