Hükümetten Fethullah Gülen'e yanıt geldi

suavisu

New member
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fethullah Gülen'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yönelik saldırısına ilişkin açıklamaları ile ilgili olarak, "uzaktan bakınca öyle görünüyor demek ki" dedi.

Bayındır ve Ödemiş'te çeşitli programlara katılmak için İzmir'e gelen Bakan Günay'ı, Havaalanı'nda Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, AK Parti İl Başkanı Ömür Kabak, AK Parti İzmir milletvekili Erdal Kalkan ve partililer karşıladı.

Bakan Günay, gazetecilerin Fethullah Gülen'in, Gazze'ye yardım malzemesi götüren gemilere İsrail'in saldırısına ilişkin yaptığı açıklamaların sorulması üzerine, "Uzaktan bakılınca olaylar öyle görülüyor demek ki. İçinde yaşayınca bizim baktığımız gibi görünüyor" dedi.

Gazetecilerin "Acaba Gülen, ABD'de yaşadığı için mi böyle yorumluyor?" sorusuna da Günay, "İçerden baktığımız zaman bizim baktığımız gibi görünüyor" yanıtını verdi.

GÜLEN NE DEMİŞTİ?
Gülen, Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirmişti. Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuşmuştu. Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımlamıştı. Gülen, kendi hareketiyle ilişkili bir derneğin Gazze'ye yardım götürmek istediği zaman onlara İsrail'den izin almaları gerektiğini söylediğini belirtmişti.

(Kaynak)

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
ağlama duvarı başbakan yardımcısıda hocası ne söylerse doğru olduğunu açıkladı ve trtsamanatv karma tvlerinden canlı yayınlandı :)

hocalarının karışıklığa mahal vermemek için yurduna dönmediğini anlatan sn.ağlama duvarı ve suikast senaryosu baş aktörü söylediği sözlerle hükümetteki görev arkadaşı ile ters düşmüş oldu.
Ne oldu?
adam gelmeden aynı parti karıştı,
birde gelse !!!!

HTML