Hükümet kürt Irkçılığınamı Başladı?

1.Tim

New member
Bir okurum bazı Doğu ve Güneydoğu şehirlerinde, AKP hükümetinin çocuk yapanlara yönelik başlattığı para yardımına dikkat çekerek halkı bu yönde biraz olsun uyandırmamı istiyor. Haksız da değil.. Yapılan yardımların miktarları Milliyet gazetesine göre şöyle :

Her anne adayı için her doğumda 50 YTL

Sağlık yardımı olarak her çocuğa ayda 15 YTL

Her anne adayı için gebeliğin ilk 7 ayında ayda 18 YTL

İlköğretime devam eden erkek öğrencilere ayda 20 YTL

İlköğretime devam eden kız öğrencilere ayda 23 YTL

Ortaöğretime devam eden erkek öğrencilere ayda 28 YTL

Ortaöğretime devam eden kız öğrencilere ayda 39 YTL

Nüfus artışı olmayan, hatta nüfusun azaldığı Avrupa ülkelerinde devlet doğum oranını artırmak için ailelere çocuk başına para yardımı yapar. Fakat bu yardım Türkiye için gereksizdir. Çünkü Türkiye nüfusu hala artıyor. Fakat eğer devlet illaki bir şehre çocuk yardımı yapacaksa, bu şehir doğum oranının düşük olduğu bir şehir olması gerekmez mi? Mesela, Afyon, Kırklareli, Edirne, Giresun gibi...

Muş ilimiz ülkemizdeki doğum oranının en yüksek olduğu illerin başında geliyor. Bu şehirde aile başına ortalama 8 çocuk düşüyor. Bir de bu sene çocuk başına para verilmeye başlandığına göre doğum oranı katlanarak artacaktır. Kaba bir hesapla Muş'ta 8 çocuğu olan ve bu çocuklarının yarısı ilk - orta öğretim öğrencisi olan bir ailenin çalışmaya ihtiyacı yoktur. Devletin verdiği parayla rahatça geçinir ve devletten alacağı paranın artması için her sene bir çocuk daha yapar. Hatta 12-13 yaşına gelen çocuklarını da hemen evlendirip mantar gibi çoğalabilirler. Hükümetimiz de çok memnun olur herhalde…

Bu akıllara durgunluk veren uygulamayı başlatan Tayip Erdoğan ve arkadaşlarına soruyorum:

Aile başına ortalama 2-3 çocuğun düştüğü Ege, Marmara, Karadeniz gibi bölgelere değil de; doğum oranının zaten çok çok yüksek olduğu, tamamı Kürt kökenli nüfusun yaşadığı yerlere çocuk yardımı yapılmasının amacı nedir acaba?

Ben bu işte bir kasıt arıyorum. Türk devletinin yönetimini ele geçirenler resmen Kürt ırkçılığı mı yapıyor, yoksa bilmediğimiz başka bir nedeni mi var?

VEDAT YENERER

bbxvv

New member
Bu vedat yenerer ergenekondan gözaltına alınan gazeteci değil mi? Sanırım bir kuyruk acısı var.

Kürtlere para vermekle ırkçılığın ne alakası var? Onlarca aile planlanması yapılmaya çalışıldı fakat adamlar inatla çoğalıyor. Ege, marmara, karadeniz kısımları doğuya göre gelirleri yüksek olan kesimler. ve daha bilinçliler. Bu durumda doğudaki insanlara ırkını sormaksızın yardım etmek daha mantıklı değil mi?

Ayrıca ülkede 2 milyon engelli var bunların birçoğuna 400 ytl ye kadar para yardımı yapılıyor. Buna ne bahane bulunabilir acaba?

1.Tim

New member
Peki arkadaşım şu yazıda yanlış olan nedir söylermisin.
adamlar zaten 5 veya on çocuğun altına düşmüyorlar, sen bide bunu tesşvik edersen, buna yardım edersen, bunda tabiki art niyet aranır.
Adam hiç çalışmasın sadece çocuk yapsın ömür boyu çalışmasına gerek yok.
zaten okula gönderme kampanyaları filanda var oh anasını satayım ne güzel.
hayat beleş
elektrige para yok suya para yok.

_KeMaLiST_

New member
Doguda 10 cocuk yapan bir adam ayda 2 milyar maaş alıp yangelip yatıyor bilmem haberiniz varmı...

Batıda yasayıp da sefalet ceken adamın sucu ne...

Az kaldı yakında kendi ulkemizde azınlık olacaz...

VolkaN

Altın Üye
bi yapmadıkları o kalmıstı zati onuda yapar bunlar hersey beklenir bu heriflerden
Gönlüm uçmak dilerken semavi ülkelere;
Ayağım takılıyor yerdeki gölgelere..

delacuesta

New member
sosyal devlet anlayışında bireyler eşittir; etnik kökene bakılmaz. Devlet ; on çocuklu aileye sen niye on çocuk yaptın diyemez ,eğitimsiz de olsa bireylerin seçim hakkı vardır çocuk yapmak ancak baskıcı rejimlerde sınırlandırabilir, gelelim akpnin kürt ırkçılığı iddasına;ortada çocuk yapan aileye maddi yardım söz konusu bunu yapmak zaten sosyal devletin görevi, bugüne kadar bunun yapılmaması bu iddaanın ortaya çıkış nedenlerinden biri olağan dışı bir eylem :öküz altında buzağı arattırıyor

dogy1

New member
Oturduğum semt kürt çingenlerin oturduğu bir semt ve şöyle bir tespitim var:
burdaki anne babalar çocuklarını öyle bir salıyorlar ki arabayla yanlarından geçiyorum cocuklar arabaya dogru koşuyor hiç bir korkuları yok yolun tam ortasında oynuyorlar aramızda 50 cm falan kalınca çekiliyorlar ve anne babalarında tık yok çünkü onlar allah vermiş o bakar hesabında...
ve aynen şöyle bir sorun var arabayla 50cm kalınca bir sorun yok ama çocuga bagırınca yada cocugun basına bir kaza gelince it sürüsü oluyorlar...
bu yüzden bu kısma ne kadar teşvik o kadar bela

1.Tim

New member
Batıdaki adam neden alamıyor bu yardımı,
Karadenizdeki adam neden yardım almıyor,
Ozaman bizde alalım bi iki tane tane damızlık kadın ömür boyu çocuk yaptıralım buna paraları indirelim, hiç çalışmayalımda.

HTML