Hükümet ırkçılığa Mı Başladı?

1.Tim

New member
Bir okurum bazı Doğu ve Güneydoğu şehirlerinde, AKP hükümetinin çocuk yapanlara yönelik başlattığı para yardımına dikkat çekerek halkı bu yönde biraz olsun uyandırmamı istiyor. Haksız da değil.. Yapılan yardımların miktarları Milliyet gazetesine göre şöyle :

Her anne adayı için her doğumda 50 YTL

Sağlık yardımı olarak her çocuğa ayda 15 YTL

Her anne adayı için gebeliğin ilk 7 ayında ayda 18 YTL

İlköğretime devam eden erkek öğrencilere ayda 20 YTL

İlköğretime devam eden kız öğrencilere ayda 23 YTL

Ortaöğretime devam eden erkek öğrencilere ayda 28 YTL

Ortaöğretime devam eden kız öğrencilere ayda 39 YTL

Nüfus artışı olmayan, hatta nüfusun azaldığı Avrupa ülkelerinde devlet doğum oranını artırmak için ailelere çocuk başına para yardımı yapar. Fakat bu yardım Türkiye için gereksizdir. Çünkü Türkiye nüfusu hala artıyor. Fakat eğer devlet illaki bir şehre çocuk yardımı yapacaksa, bu şehir doğum oranının düşük olduğu bir şehir olması gerekmez mi? Mesela, Afyon, Kırklareli, Edirne, Giresun gibi...

Muş ilimiz ülkemizdeki doğum oranının en yüksek olduğu illerin başında geliyor. Bu şehirde aile başına ortalama 8 çocuk düşüyor. Bir de bu sene çocuk başına para verilmeye başlandığına göre doğum oranı katlanarak artacaktır. Kaba bir hesapla Muş'ta 8 çocuğu olan ve bu çocuklarının yarısı ilk - orta öğretim öğrencisi olan bir ailenin çalışmaya ihtiyacı yoktur. Devletin verdiği parayla rahatça geçinir ve devletten alacağı paranın artması için her sene bir çocuk daha yapar. Hatta 12-13 yaşına gelen çocuklarını da hemen evlendirip mantar gibi çoğalabilirler. Hükümetimiz de çok memnun olur herhalde…

Bu akıllara durgunluk veren uygulamayı başlatan Tayip Erdoğan ve arkadaşlarına soruyorum:

Aile başına ortalama 2-3 çocuğun düştüğü Ege, Marmara, Karadeniz gibi bölgelere değil de; doğum oranının zaten çok çok yüksek olduğu, tamamı Kürt kökenli nüfusun yaşadığı yerlere çocuk yardımı yapılmasının amacı nedir acaba?

Ben bu işte bir kasıt arıyorum. Türk devletinin yönetimini ele geçirenler resmen Kürt ırkçılığı mı yapıyor, yoksa bilmediğimiz başka bir nedeni mi var?

VEDAT YENERER

MULC

New member
k.ırakta yapılanın bir benzeri orada doğuma para verilmiyodu belki ama Türkmenler Aleviler yerlerinden yurtlarında zorla cıkarılarak azınlık haline getirildi ve kürtler ö bölgelerde hak sahibi oldular d.a.dolu içinde aynısını düşündüklerine hiç şüphe yok

1.Tim

New member
Burdaki arkadaşlarda çok ilgisiz kalmış konuya,
Aslında çok ciddi bir olay bu, gelecekte doğacak sorunların alt yapıları şimdiden hazırlanıyor resmen.

Hacker-22

Atam izindeyiz!
neresi kötü ki adamlar Vatanımızın her yerinde yetişmiş,okumuş ve bilgili beyinler istiyor. teşvik ediyor, avrupada'da var buna benzer şeyler(ben kendim avrupa'da yaşıyorum)

bence bir yönde iyi bir uygulama çocuklar okula gidiyor(doğuda hele hele kızlar)
bence ırkçılıkla da alakası yok

ikRa

Banned
BiLdiğim kadarıyLa bu yardım yaLnızca
SosyaL güvenceLi yani SskLıLara yapıLıyor..

1.Tim

New member
Ssk ile ilgisi yok arkadaşım.
Ssklı olsun olmasın koşulsuz bir şekilde,
Bu yardımdan ordaki herkes faydalanıyor.
Diğer Bölgelerimizde bu uygulama yok ama.
Açlıktan işsizlikten şikayet eden bir bölgenin
özellikle nufusunu arttırmak için bu çaba neden acaba.

HTML