Guzel vites anketi

En iyi ve en saglikli vites kutusu hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    133

djann

New member
Sizce en iyi ve en saglikli vites

Automatik mi
Manuel mi

bana gore MANUEL ;) (Anket degerlendirmesi yukaridadir)

:biggrin:biggrin:clap:clap:durdurun:durdurun

While1

Banned
Amatörler için automatic süper ben 15 yaşındayım ama eğer 18 olsaydım automatic araba alırdım

djann

New member
arkadaslar, manuel vites kutusu otomatikten cok daha uzun omurlu. En iyi araba olsun, en iyi marka olsun otomatik vites kutusu 5-6 sene sonra bitiyor. Ben ABD de yasiyorum burada boyle Turkiyede %90 manuel oldugu icin aslinda problem kalmiyor ;)

zafer-34

New member
manuel vites zevkten ziyade daha saglıklı... çünkü arabanın hızını arttırıp azaltırken daha seri olmanız gerekmekte... automatik vites bu seriliği size saglayamaz daha yavas vites atar... buda vitesin ömrünü azaltır ve vites die bişi bi süre sonra kalmayabilir.. motoru bile yakarsınz... en bilimsel olmayan cevap buydu...:) kusura bakmayın acık olmaya calıstım :)

T-Bag

Theodore
Automatic Herzaman iyidir manuel tavsiye etmem Automatic AL Rahat et herşeyin otamatiğini alıcan :)

ManUtd

Nevşehir Lee
ya otomatikten canımız baya yandı ama çok da rahat hakkını yemeyelim.

ancak manuel olsun ki biraz havamız olsun.

şimdi manuel bir 3.20ci mi yoksa otomatik bir 5 mi derseniz bence 3.2ci daha kıyak gider.
tabi biz genç oduğumuzdan böyle değerlendirebiliriz ama babam da otomatik sever:D

Tunyukuk

New member
Hiç kusuruma bakma da biraz garip olmuş bu şekilde mukayese edilmesini istemen.
Vites türünden önce kullananın ne kadar sağlıklı kullanabildiği önemli bence :victory

djann

New member
Hiç kusuruma bakma da biraz garip olmuş bu şekilde mukayese edilmesini istemen.
Vites türünden önce kullananın ne kadar sağlıklı kullanabildiği önemli bence :victory
kabul tabi ki de usta burada kisisel gorus aliyoruz kizma ama. Bana kalirsada manuel, cunku arabanin sana ne hissettirdigi onemli.

benim icin sadece bir arac diyorsan, gaza basayim gitsin diyorsan tabiki de otomatik diyeceksin.

benim icin gaza basmadan cok arabayi, yolu hissetmeliyim ve kontrol daima bende olsun diyorsanda tabiki de manuel diyeceksin.

sizleri bilmem ama arkadaslar ben, arabayi, yolu hissetmeliyim ve kontrol daima bende olmalidir, arabaya ben hukmetmeliyim, ben ne istersem onu yapmali diyorum.

:clap:durdurun:biggrin:clap :victory

alicengiz

New member
ben o motor sesini otomatik vites le nasıl duyacam..vites değiştrmeyince araba kullanmanın ne zevki kalır kii..forza manuel

HTML