Gurbetin En Aci Tarafi ?

kadymp

Turk4lyfe
arkadaslar bu ayın 24 abdy ucuyorum namı dıger gurbet sızce gurbette en acı sey nedir...sık eklemedım hatamı yaptım bılmıyorum ama fıkrı olan gorusunu soylesın yeter...

demekkı gurbetın acı tarafı yoq hep medyanın uydurması:D bende uzuluyodum gurbete gıdıom dıye ne uzulcem net hızı 3 gb :D

aSLihaN

New member
bunu oraya gidip geLdikten sonrada söLeyebiLicenmi merak ediOrum.

Leke

Altın Üye
Orası bence Cennet ne gurbeti boşver üzülmeyi .

Asıl gurbete ben gidiyorum 21 Kasım'da askerim . Komando olmak nasıl birşey öğrenicez .
:)
Ben ne yapıyım .

berk

New member
bende 8kb var arkadas ama telekomun 1kbsini tutmuyo:D
sikiliyo insan burda belli bi zamandan sonra
hersey ayni sistemde bize gore degil
ayak uydurmaya calis yoksa cennetmi cehennemi gorursun

The cakan's

New member
İnsanın kendi memleketigibi değildir hiç biyer

heirofking

New member
hiç bi yer insanın kendi memleketi gibi degil olamazda zaten. eger mecburiyetlerden dolayı memleketini arkanda bırakıp tek başına dilini hyunu suyunu bilmedigin bi yerde yaşamak zorunda kalıyosan emin ol ülkende ailenin arkadaşlarının sevdiklerinin degerini daha iyi anlıyacaksın benim gibi kardeşim ...

pasaklı

New member
yurt disi cok cazibeli geliyo dimi arkadaslar sizlere,aslinda hicde oyle digil.artilari oldugu kadar eksileride oldukca fazla.
1.hersey cok pahali(ha gelir var diceksiniz gelirin yarisi vergilere ve faturalara gidiyo)

2.yabaci dusmani cok insan var ve disliyolar bisleri.
3.turkiyedeki gibi lokantaya falan gidemiyosun cok nadir gidiliyo cunki cok pahali.ole kebabi pideyi unutacaksin kokoreci falan unut.
4.turkiyedeki arkadaslarindan uzak kalicaksin ve burda arkadas edinmek cok zor en koyan bu olucak sana yanlizlik.
5.turkiyedekiler telefon faturasi cok geliyo diye hep senin aramani beklicekler yurtdsindasinya ondan.
6.buranin kurallarini bilmeden geliceksin otobuse nerden binilir bilet nerden alinir falan filan cok yabancilik cekiceksin hata alicaksin en basit seyi yapamadigin icin.
7.en onemlisi yabanci dil olmadigi zaman yandin ki ne yandin adam sana kufur etse basini sallicaksin.
8.yukardakilerin aynisi:)
kolay gelsin sana arkadas Allah sabir versin diyim.

heirofking

New member
P@S@KLI_KIZ' Alıntı:
yurt disi cok cazibeli geliyo dimi arkadaslar sizlere,aslinda hicde oyle digil.artilari oldugu kadar eksileride oldukca fazla.
1.hersey cok pahali(ha gelir var diceksiniz gelirin yarisi vergilere ve faturalara gidiyo)

2.yabaci dusmani cok insan var ve disliyolar bisleri.
3.turkiyedeki gibi lokantaya falan gidemiyosun cok nadir gidiliyo cunki cok pahali.ole kebabi pideyi unutacaksin kokoreci falan unut.
4.turkiyedeki arkadaslarindan uzak kalicaksin ve burda arkadas edinmek cok zor en koyan bu olucak sana yanlizlik.
5.turkiyedekiler telefon faturasi cok geliyo diye hep senin aramani beklicekler yurtdsindasinya ondan.
6.buranin kurallarini bilmeden geliceksin otobuse nerden binilir bilet nerden alinir falan filan cok yabancilik cekiceksin hata alicaksin en basit seyi yapamadigin icin.
7.en onemlisi yabanci dil olmadigi zaman yandin ki ne yandin adam sana kufur etse basini sallicaksin.
8.yukardakilerin aynisi:)
kolay gelsin sana arkadas Allah sabir versin diyim.
son derece haklısın. herşeyi çok iyi anlatmışsın. yurtdısında yasmanın zorluklarını ben su anda yasadıgım için çok iyi biliyorum. az öncede soyledim ya zaten KOSKOCA bi ülkede bi başına kalıyosun ...

pasaklı

New member
burda arkadasimin babasinin bi lafi var diyoki:yurtdisinda yasayan yabancilarin kafalari böceklenmis..adam cok dogru soyluyo.
ben depresyondan hic cikmiyorum:):)

heirofking

New member
adamlar artık herseyi otomatige rutine baglamış robot gibiler. herseyin bi kuralı var. türkiyedeki gibi sıcaklık yok, bizim insanlarımız gibi duygusal sıcak kanlı içten degiller

pasaklı

New member
nerde geceyarilarina kadar gezmek sadece hafta sonu oda paran varsa.
nerde gece balkon oturmalari yuksek sesle konustugun an alt komsu yada ust komsu kapiya dayaniyo.
nerde sabahlara kadar acik marketler aksam saat 8 de kapaniyo.sigaran kalmadiysa yandin artik otomat aramak zorundasin ve bozuk paran mutlaka olmali yoksa sigarasiz kaldin demektir.
calistiginda sabah 5 te baslarsin aksama kadar basinda bi sef yanlis yapmani bekliyo olucak cunki yabanci dusmanidir ezmeye calisicak.
ayh cok mu karamsar bi sekilde anlattim ama dogru bunlar napiyim. :eek:

CaRteL

New member
dosatum bende kibristayim su anda guya yavru vatan burda bile ben aci cekiyorum burda turklere yuruyen dolar gozuyle bakiyolar heirofling arkadasimizin dedikleri aynen burdada gecerli yani hbicbiyer kendi memleketinin yerini tutmuyor Allah yar ve yardimcin olsun

heirofking

New member
cartel bana katılmana sevindim ama aynı seyleri yasamana bi okadarda üzüldüm. ben italyadayım. burda ugrastıgım işten dolayı ezilmek gibi bi sorunum yok pasaklının dedigi gibi ama yabancı bi yer sonucta. sokaga cıktıgında insan kendini rahat hissedemio ama memleketinde oylemi ? kendi memleketinde insan daha bi güvende hissedio kendini buralardaysa emanet gibi

HTML