gizli dosya sorunu

нешет

ву.иєѕєт
Bilgisayarımda bazı dosyaları gızlemestm...

şimdi o gizledigim dosyaları , arac cubugundakı klasöer seceneklerınden gizli dosyaları goster dedıgımde dosyaları gostermıyor..:S

bunu nasıl halledebilirim :S

sımdıden yardımlarınız ıcın teşekkürler..

yok mu ßi ßilqisi olan arkada$lar!???

XX1971ZZ

New member
Aynısı benim başıma geldi hallettim gizlediyin dosyanın adını yaz arattır buluyor dosyanın üzerine gel saga tıkla özellikler salt okunur yap tamamdır .ben böyle hallettim araçlardan gizli dosyaları göster seceneyi işe yaramamıştı .Kolay gelsin

ali06can

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
1.yol:

çalıştır --> gpedit.msc --> kullanıcı yapılandırması --> Yönetim Şablonları --> windows bileşenleri --> windows gezgini --> Klasör secenekleri ögesini araclar menusunden kaldırır --> yapılandırılmadı veya devre dısı işaretle.

2.yol

baslat-calıştır'a regedit yaz.
sırasıyla "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \Cur rentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWAL L" tab'ına git.
Orda bulunan "CheckedValue" değeri bende dword değeri yerine baska bir değer konmustu.
bunu tamamen silip boş alanda sağ tuşa basarak yeni dword değeri olustur.
bu değerin ismi "CheckedValue" olsun değerini de "1" yap. bilgisayarını
bastan baslattıktan sonra klasor seceneklerinden gizli dosya ve klasorleri gosteri isaretlediğin
zaman gizli klasor ve dosyalar goruntulenmeye baslayacaktır.

yerel disk içinse:
sana tavsiyem dosyalarını kurtar biçimlendir sonra anti virüs programı ile pcni tarattır..format atmadan önce bir bunları dene !

HTML