Gidekaldım

αѕ!_υє_мαυ!

όℓυ ∂σgмυ$ &

''Gidekaldım'' ben işte...

Nedir, bilir misiniz siz ''gidekalmak?''...
Görünen suretim gitti de, ruhumu bıraktım ardımda... Geri alamadım... Almak da istemedim...
İki kişi olmuştum ben... Biri giden... Biri de kalan... ''Kalan'' görünmez... Bilinmez... Ama ordadır hep... Hissettirir varlığını...
İşte benim kalan'ım da öyle hissettiriyor varlığını... Biliyorum...

Sıcaklığını... Kokusunu... Gülümseyişini... Gözyaşlarını tutmanın parlaklığıyla cam gibi pürüzsüz zümrüt yeşili gözlerini... Yürek titreten usulcacık, şefkatli, sevgi dolu dokunuşunu... Bazı bazı hırçınlaşan, deliren, bakmaya cesaret edilemeyen hırçın bakışlarını... Bazen çığrından çıkaran, bazen de mest eden inatçılığını... Korunmanın verdiği uysallıkla üstüne sinen bebeksi, masum çocukluğunu... Hayallerini...

İşte o yüzden gidekaldım ben... Ne kaldım... Ne de gidebildim...
Kalan'ların ardından bakakaldı giden'im... Gittiğini zannedenim...Peşlerinden koştu belki yakalarım diye... Yetişir gibi oldu, ama kalan'lar çoktan küsmüştü giden'e, kaçtılar ondan... Hem de son bi kez arkalarına bile bakmadan kaçtılar...

Kocaman bir ayna var tam ortamda... Bir tarafında kalan ben, diğer tarafında giden ben... Bir taraf hayallerim... Tertemiz... Bir taraf gerçeğim... Kapkara... Uzansam dokunacak kadar yakın, ama tutmaya gelince gökteki yıldızlar kadar uzak...

Alıntı

__ela__

şizoҒгєη сαdı
Nedir, bilir misiniz siz ''gidekalmak?''...
Görünen suretim gitti de, ruhumu bıraktım ardımda... Geri alamadım... Almak da istemedim...
İki kişi olmuştum ben... Biri giden... Biri de kalan... ''Kalan'' görünmez... Bilinmez... Ama ordadır hep... Hissettirir varlığını...
İşte benim kalan'ım da öyle hissettiriyor varlığını... Biliyorum...

emeğine yüreğine eline koluna sağlık üstat cidden çok güzel...içinde kendimi buldum sanki :(

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
gidenin arkasından hep bakakalır kalan yarı. giden ise dönüp bakmaz arkasına ne yazık ki. aldırmaz kalanın acıyan yanlarına. halbu ki kalan kendi yarısıdır farkedemez bunu. yabancılaşır bir anda.

sağol asi. :(

innfnnty

мα¢αкızı
giden de kalan kadar acı çeker bana kalırsa .. acısına dayanamayıp gidiyo zaten çoğu zaman son raddede .. eline sağlık ..:saskin

QapriS

New member
Kocaman bir ayna var tam ortamda... Bir tarafında kalan ben, diğer tarafında giden ben... Bir taraf hayallerim... Tertemiz... Bir taraf gerçeğim... Kapkara... Uzansam dokunacak kadar yakın, ama tutmaya gelince gökteki yıldızlar kadar uzak...

çok güsel bi yası emeine sağlık

Pax_deorum

cursum perficio
ya çok güzel yazılmış tipik klasik yılmaz erdoğan şiirleri gibi( gerçi çoğu ders kitaplarına girebilecek anlatım bozukluğu yapısındadır ) tabi bunlar mühimsiz meseleler zannımca neyse afakiyle iştigal etmeyelim hassası bir gitmek isteyipte kalan derdi dermanı olan biçaremiz var ortada

HTML