Gerdeğe Girecem..!!!

RANGER_

New member
Turizm De Yaşanmiş Olaylar.!!!

Turizm Dunyasindan yasanmis Olaylar:

Yil 2004 :

Turizm acentesi : Elinizdeki Formlari lutfen bize fakslayin -

Sube : Ama ama bunlari fakslarsam bende ne kalicak kii..

Turizm acentesi : Sube sizin faks makinesi yutuyor mu lan bu kagidi...!!!

Yil 2005 :

Musteri : Ben kendi aracimla gidicem ama sizin otobusleri mi takip etmem gerekiyor.

Balayina gidecek bir Adam otobus kalkis saatlerini sorar, Satis elemani cevaplar efendim 23:30, Yolcu Atilir olmaz olmaz gerdege giricem yetisemem...

Yil 2005 :

Musteri : Ozel plajdan denize giriliyormu...?

Merkez : Ey guzel Allahim Yarattin niye takip etmiyorsun...

Yil 2005, Yer Fethiye : Otelimi degistirin sabahlari sezlong bulamiyorum...

Tarih 20 Temmuz, Yer Alanya , Arayan

Musteri : Otelimi degistirin burasi cok kalabalik..

Tarih 22 Temmuz, Yer Alanya, Arayan

Musteri : Otelimi degistirin yoksa Ruslar yuzunden karim beni bosayacak...

Turizm acentesi : Siz once davranin karinizi bosayin...

Yil 1999 Yer Club Salima : 3 gun once otele =iris yapan musterilerin ogle saatlerinde surekli bagajlari ile lobi de beklemeleri rehberin dikkatini ceker ve hayirdir bir sorun mu var diye =orar.

Musteri: Yok yok her sey cok guzel de bu odalara 12 de terk edip 2 de girme hadisesi olmasa cok daha iyi olucak...!!!

Yil 1999 Yer Kapadokya, Goreme Acik hava muzesi : Rehber Kiliseler hakkinda bilgi verirken yolcu sorar, Bu kiliseler Isa'dan önce mi sonra mi yapildi...

( Rehber isi birakir ) =D

Yil 2000 Yer Sumela Manastiri : Grup kibris'tan gelmistir. Rehber Meryem Ana hakkinda bilgi verir Yolcu Bagirir Yav kardesim Meryem ana Musluman degimliydi ne ariyo kilisedekine.. Rehber otobusten iner... Kaptan Yolcuyu dover..

Balayina gidecek bir Adam otobus kalkis saatlerini sorar, Satis elemani cevaplar efendim 23:30, Yolcu Atilir olmaz olmaz gerdege giricem yetisemem...

Adam Ankara'da tatil ayarlamak icin Acentaya gider, Uzun sure eve donmeyince karisi Istanbul merkezi arar kocam orda mi diye..

Yer Bodrum Club M : Acikhavada bulunan kul tablalarina sigara kulu ucmasin diye buz koyarlar bu musterinin dikkatini ceker ve soylenir... Aaa kul tablasi ucmasin diye icine buz koymuslar.

Son gun Ucakla gitmekten vazgecip parasinin iadesini isteyen musteriye bunun olamayacagini anlatmaya calisan gorevli : =fendim olmaz No Show Yersiniz, Musteri Atilir : Ya kardesim sov mov istemiyom ben parami verin yav..

Musteri Istanbul'dan Fethiye'ye gidecek. yoldan arkadaslarimi alabilir miyiz diye soruyor. Tabi diyor gorevli =rkadaslariniz nerde oturuyor ?

Musteri :Gaziantep'te

Yil 1999 Yer Rize Dedeman : Musteriler =glence sonrasi kahve icmek icin garsonu cagirir. Masanin Basindaki bes kisi kahveleri soyler : 2 orta 1 Sade de sekerli diye. Garson doner hesabi hangi odaya yazayim der. Musterilerden biri; Kahvelerden biri 317 ye yazilsin der,

Garson Doner : Hangi kahveyi yazayim...

Yil 1999: Yer Karadeniz. Ayni Tur : Yayla turu oncesi rehber musterilerin yanlarina yedek corap almasi konusunda uyarmasina ragmen Yayla donusu ayaklarini islanarak usumesinden sikayet eden musteriler dikkatini ceker. Yanlarina giderek ben size ozellikle yedek corap alin dedim neden almadinizdiye sorar. Yolcu cevaplar aldik ama biz onlari ust uste giydik...

Rehber : Havasindan mi suyundan mi anlamadim niye soylene soylene uzaklasir..

Yil 2003 Merkez ofis-Antalya Ofisi ile konrusuyor : Abi Side de bulunan otele Istanbul'dan ulasim satmissiniz =

Antalya ofisi : Evet musteri istedi...

Merkez : Abi adam zaten Side'de oturuyor.

Antalya Ofisi : Yapma =aaa...

Yil 2005 : Musteri Kemer de bulunan otele rezervasyon yaptiktan bir hafta sonra iptal etmek istemektedir. Sebebi ise Oraya giden arkadasini baliklarin isirmasidir....:) Tamam der gorevli degistirelim nereyi istiyorsunuz.Kadinin istedigi tesis Bir oncekinin 50 m ilerisidir.

Yil 2005 : Pariste'ki metroda taksimdeki kadar hizlimi..?

Yil 2004 : Bir gun kapidan bi zenci satisi =fisine girer : Gorevli Harika ingilizcesi ile atilir, Adam Amerika'ya bilet istemektedir. Yaklasik 15-20 dk Ingilizce konusma sonunda, Adam " Mine hanim cok tesekkur ederim, Cok yordum sizi der" ama mukemmel bir Turkce ile...

Yil 2005 : Musteri Adana'ya gidecektir. : ataturk havalimanindan biletim var eger oraya yetisemezsem beni Sabiha gokcenden alir misiniz...???

Yil 2003: Musteri Gokovada bir otele rezervasyon yapar. Eylul'un sonudur Musteri otele gider. Otelin muduru merkezi arar : "Abi burada bi kadin var otelde kalicakmis,

Turizm acentesi : Garip olan ne =i...

Otel : Abi biz oteli kapadik,

Merkez : Yapma yaaa..

shany

New member
Yil 2005 : Musteri Adana'ya gidecektir. : ataturk havalimanindan biletim var eger oraya yetisemezsem beni Sabiha gokcenden alir misiniz...???

kardesim buna cook güldüm ya :D

eline saglık

HTML