Gelecegini Biliyordum!

SHAHINN

New member
ŞU ÇILGIN TÜRKLER" KİTABINDAN ALINTI:

Savasin en kanli günlerinden biriydi. Asker en iyi arkadasinin az ileride, kanlar icinde yere düstügünü gördü. Ýnsanin basini bir saniye siperden cikaramayacagi gibi bir ates altindaydilar. Asker tegmenine
kostu hemen:
- Komutanim, bir kosu arkadasimi alip geleyim mi ?
"Delirdin mi?" der gibi bakti tegmen... Gitmege degmez oglum, arkadasin delik desik olmus. Büyük olasilikla ölmüstür bile. Kendi hayatini da tehlikeye atma sakin! Ama asker o kadar israr etti ki, tegmen
izin vermek zorunda kaldi.
- Peki, dene bakalim!
Asker yogun ates altinda firladi siperden ve mucize eseri, arkadasininyanina kadar gitti, yarali arkadasini sirtlayip tasidi. Birlikte siperin icine yuvarlandilar. Tegmen kosup yaraliya bir göz atti
ve nefes nefese bir kenara yikilmis askere döndü:
- Sana hayatini tehlikeye atmaya degmez, dememis miydim?! Bu zaten ölmüs...
- Degdi Komutanim, degdi! dedi asker.
- Nasil degdi? Arkadasin zaten ölmüs, görmüyor musun?
- Gene de degdi komutanim, cünkü yanina vardigimda henüz yasiyordu... Ve onun son sözlerini duymak, dünyalara bedeldi benim icin... Ve, hickirarak, arkadasinin son sözlerini tekrarladi:
"Gelecegini biliyordum!"
GELECEGINI BILIYORDUM!

ikRa

Banned
İnsan sevdiği için ne yapmaz ki derLer..Ama biz sevgi kavramının kapsamını daraLtıp sadece karşı cinse duyuLan hissiyat iLe açıkLar oLmuşuz..Sevgi bu kadar kısıtLı bir kavram mı ki? Sadece sevginin kapsamını daraLtmayıp dostLuk , bağLıLık , sadakat gibi hissiyatLarı da gerçek anLamLarından uzakLaştırmışız..Ve bu tür hikayeLer duyduğumuzda efsane gözüyLe bakar oLmuşuz ve sadece hikayeLerde bu tür bir dostLuk kuruLacakmış gibi geLmekte bizLere..İşte burada örneği

İNSAN SEVDİĞİ İÇİN NE YAPMAZ?

HTML