Geforce 9600 GT

allper

New member
arkadaşlar ben sparkle geforce 9600 gt aldım üstüne 480 watt power supply aldım bugün taktım bunları.. ekran kartının driverını yüklememişsem windows normal açılıyo çözünürlüğü ayarlayabiliyorum fln ama yüklü olmadığı için mesela bi pencereyi taşırken yada nette bi sayfada aşağı inerken kesik kesik geliyo görüntü. ekran kartının driverını cdsinden yada netten yüklediğim zaman orda olay kopuyo windows açılcakken mavi bi ekran ve reset atıyo.

anakartım P5LD2 SE
ram 3 gb

neden böyle oluyo bi fikri olan var mı?

Zeytin

Zeytin&Limon
internetten duzgun driveri indirip kurduysan sorun yapti ve formattan sonra yine ayni sorun devam ederse kart arizasi diyebilirim.

allper

New member
formattan önce deneyebileceğim bişey var mı? şuan windows 7yi indiriyorum format atıp onu kurmayı planlıyorum.. teşekkür ederim

ekran kartının arka tarafında power kablosu takılı mı
takılı dönüştürücüsü vardı hatta onunla taktım.. 2 girişi var 2si de aynı herhangi birine taktım

black06

New member
Kartın bozuk yüksek ihtimalle.Başka bi ekran kartı varsa tanıdıının felan onunla dene.Eğer Hala Mavi ekran hatası veriyorsa board bozuktur.Ama yüksek ihtimalle ekran kartın uçmuş.

allper

New member
Kartın bozuk yüksek ihtimalle.Başka bi ekran kartı varsa tanıdıının felan onunla dene.Eğer Hala Mavi ekran hatası veriyorsa board bozuktur.Ama yüksek ihtimalle ekran kartın uçmuş.
eski ekran kartım çalışıyo x1650.. bu yeni diye kaldırmıyo mu dicem kaldırmıycak bişey de yok heralde

black06

New member
eski ekran kartım çalışıyo x1650.. bu yeni diye kaldırmıyo mu dicem kaldırmıycak bişey de yok heralde
Ekran kartını kaldırmıyo die bişe olmaz slotu uyuyosa bios destekliyosa çalışır yoksa hata verir.

Eski ekran kartın çalışıyorsa muhtemelen o kart bozuk.Götür değiştir derim çok geçmeden.

Paran varsa HIS Iceq HD4850 AL.

HTML