GayrİmÜslÜm TÜrk MİllİyetÇİlerİ Hakkında

karamsarxz

New member
Siyaset boş iş..

Nedir bizim derdimiz anlamıyorum. Bence bırakalım artık siyaseti olan olmuş zaten. şimdi bize düşen çok çalışıp çağdaşlığı yakalamak diye düşünüyorum yanlışmıyım sizce. şurda siyaset yapmaya ayırdığımız zamanda 2 soru fazla çözseydik olmazmıydı yanii.

ben bu konuyu sadece bi yoklama yapmak için açtım demokratik bir yaşamımız var diyoruz ne kadar demokrati acaba..

sayın moderatörlerden ve adminlerden rica etsem de bu konuyu silseler diyorum..

bitanem01

Banned
merhaba!!

islam dini zaten irkciliga karsi.müslümanlar kardestir ifadesi var.türk ifadesi yok.
ama sunu bilmeni istiyorumki,allah indinde tek din islam dinidir.seni müslüman olmaya davet ediyorum.allah sana hidayet versin

cachee

New member
Garip bir durum ki çok garip
türkler islamiyetle tanışmadan önce asırlar boyu bir müslüman gibi yaşamıştır.
islamiyet türkler için biçilmiş kaftan üzerlerine tam oturdu türkün dini islam dır.
bir türk kanı kadar asil soyu kadar gerçek olan İslama yönelmelidir.
egerki gerçek bir türksen zaten hareketlerinle iyiliginle saygınla şanınla şerefinle bir müslüman gibi yaşarsın tek eksiğin kelimei şehadet onuda getiriver artık ...

Mephisto

R€B€L
Konular ıcınde gruplasmak yasaktır. Muslumanlar buraya, gayrımuslimler buraya tarzı seklınde
Konu baslıgı "GayrİmÜslÜm TÜrk MİllİyetÇİlerİ Hakkında" olarak degısmıstır

Sadece arkadasın goruslerını tartısabılırsınız.Serbest kursuye tasındı.

fatalx59

Banned
Eğer Müslüman değilsen Türk Milliyetçisi olamassın; ama ulusalcı olabilirsin. Bunun nedeni ise Milliyetçilik kavramında din birliğinin de olmasının gerekliliğidir. Ulusalcılıkta ise böyle bir birlekteliğe gerek yoktur. En mantıklısı Ulusalcılık gibi gözüksede aslında hepsi mantıksızdır.

DaVaM

Banned
İslamsız Türk Milliyetçiliği düşünülemez;

Eğer İslamı sadece Allahla Kul arasında bir inanç duygusu olarak tarif ederseniz tezinizde haklısınız. Halbuki İslam başlıbaşına bir medeniyettir ve türk milleti İslamla şereflendikten sonra bu medeniyetle hercümerc olmuştur.

Milliyetçilik dil, kültür, millet şuuru, din, vatan kavramlarının yaşatılması ve savunulmasıdır çünkü bu değerler milletin ortak değerleridir. Din bunlardan ayrı değildir, ayrı düşünülemez.

Eğer İslamsız bir türklükten sözedeceksek bunun adına türk milliyetçiliği diyemeyiz ırkçılık daha doğru bir tanımlama olur.

night_blue

New member
vatanını bayragının namusunu ve serefini sonun kadar savunan biri isen türk milliyetcisisin dinin farklıda olsa amacın aynı olsun ve umarım dogru yolu bulursun.

hermanni

New member
milliyetçilikte din dil ırk ayrımı olmaz ekmeğini yediğin vatanın gerekirse uğrunda ölüceksin eğer ekmeğini yediğin eli öpmezsen ozaman milliyetçileri karşında görürsün onun için biz seni destekliyoruz ama soysuz pkklılar dediim şeyin en iyi örneği pkklılarında %90'ı kürtlerden oluşuyo 200 yıldır bir devlet haline gelememiş topluluk

kuzay

Pesimist
sadece demogoji herkesinbi ton pisligi var zaten hayat bombokken bzimde bundan farksız olmamız beklemez ya hergunbi yerlerde sehit dusun askerlerimiz ailelerein hastası olanların ac sokakta gezenlerin kac tanesinin umrundabu yazdıklarınız

cemmaster

New member
Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir dini yoktur...Müslüman veya gayrimüslim oluşun Türk olduğun gerçeğini değiştirmez herkes dinini istediği gibi yaşamakta özgürdür...Bu Allah ve kul arasında olan birşeydir hiç bir kul karışamaz...Yani kısacası senin Müslüman olmayışın Türk milliyetçisi olmanı engellemez...

Saygılar...

kuzay

Pesimist
bence turklukle muslumanlık ayrılmaz bi parca dunyanın nerseınde turk kelımesı gecerse yanında muslımanlıkda vardır bence bu tartıma 2 degerlı kelımeye türklük ve müsmanlıga zarar verme boyutuna gırmeden kapatın sadece öneri ayrıca bikac konu acmakistiyorum ama sakıncası olup olmadıgını bilmiyorum moderatorlere nasıl danısabılırım ozelşmesaj atsam olur mu saygılar....

fatalx59

Banned
Müslüman olmayan Türk toplulukları da vardır. Türkler Müslüman olmadan önce de Türktü. Müslümanlık sadece Türkler için birleştirici bir unsur oldu. Türklerin Müslüman olması iyide oldu. Ama olayı abartıpta Müslüman değilsen Türk değilsin gibi saçmalıklara düşmeyelim. Bu ülkenin iyi bir konuma ulaşması için iyi işler yapan, en azından çaba sarf eden herkes Türk olarak kabul edilir. Bence bu tanım yeterlidir. Milliyetçiliğe hiç gerek yok. Türk kelimesi yeter.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
fatalx59' Alıntı:
Eğer Müslüman değilsen Türk Milliyetçisi olamassın; ama ulusalcı olabilirsin. Bunun nedeni ise Milliyetçilik kavramında din birliğinin de olmasının gerekliliğidir. Ulusalcılıkta ise böyle bir birlekteliğe gerek yoktur. En mantıklısı Ulusalcılık gibi gözüksede aslında hepsi mantıksızdır.

Ulusalcılıkla ile bir din olan İslamiyet arasında derin bir kopukluk veya organik bir bağ yoktur.
Ulusalcılık Osmanlı devleti zamanında millete çok zarar veren "ümmet" kavramına karşıdır.

Aynı şekilde milliyetçilik içinde Müslümanlık ön şart değildir (biraz uç bir örnek olsa da bknz. Nihal Atsız)
Dil,kültür ve tarih birliği yeterlidir.

Bir hatırlatma
Kendisini "ulusalcı" olarak takdim eden insanların arasında yapılan anketlerde bu insanların %94 oranında Müslüman olduğu ortaya çıkmıştır

HTML