garip ışıklar gördüm

kandalf

New member
öncelikle şunu belirtmek isterim ki, her zaman akılcı bir insan oldum ve hiçbir zaman mantık sınırları dışına çıkmamaya gayret ettim.bir öğretmen olduğum için yavrularıma da her zaman bunu öğrettim. az sonra anlatacağım olayı bir başkasından duymuş olsaydım, şüphe ile yaklaşır, belki de inanmazdım. bir açıklama bulabilirim ya da benzer bir şey yaşayan birinden fikir edinebilirim diye yazdım.
1997-1998 yazıydı galiba, tam emin değilim. trabzon'daki yayla evimizin önünde, gece saat 10 gibi oturuyordum. birden bire, karşımızdaki tepenin yamacına bir ışık hüzmesinin düştüğünü gördüm. çok kısa sürdü. ama aydınlığı yaylanın içini aydınlattı. inen ışık sarımsı bir yeşillikteydi. silindir şeklinde ve silindirin etrafında da yine aynı renkte halkalar sarılıydı. saniyelik bu olayı, benden başka kimsenin görmediğini fark ettim. sordum ama kimse bilmiyordu.
bu olaydan çok sonra 2007 yılının yazında yine aynı yerde otururken ve yine aynı saatlerde o ışığın aynı yere düştüğünü gördüm. ancak bu kez çok daha güçlüydü ve göz kamaştırıcıydı. ben tepenin arkasına bir uçak düştü sandım. gökten inen o ışık, saniyelik bir zamanda toprağın içine girdi ve kayboldu. evin duvarlarının gündüz gibi aydınlandığını fark ettim ama yine bu olaya benden başkası şahit olmamış. ikinci kez aynı olayı daha da güçlü bir biçimde yaşamıştım.
ailem göğün kapısı açıldı, ne dilersen olur diye bir yorum yaptı. benim gibi tahsil görmüş arkadaşlarımsa hayal gördüğüme kanaat getirdi. dışarıdan nasıl göründüğünü biliyorum ama bu yaşadıklarımdan en küçük bir şüphe duysaydım, asla yazmazdım.
internette aradım ama benzer bir olaya rastlamadım. uzaylı muhabbetine girecek değilim. bilgi verebilecek olan var mı

delicinq

New member
Arkadas bizim koydede buna benzer hadiseleri cok gorenler olmus.

Bizim koy bozdagin dibinde bircok tanigin anlattigina gore dagdan bir nur kalkip bizim koyun mezarliginin ustune inermis.Islam alimlerinin anlattiklarina gore Allah dostlari kabirlerinde birbirlerini ziyaret ediyorlarmis veya o mubarek zatlarin kabirlerine nur iniyormus.

_TozKoparaN_

Altın Üye
açıkçası benim gibi okumuş derken ailesini küçümsemek ve ilahi güce inanmamak büyük yanlış bana göre ve sana bi ikazdır bu bence

arkadaşların dediği olayların olam ihtimali de var öm'den yardımcı olabilirim

korkma büyücü falan değilim sadece tavsiye ...

trustmeatb

New member
bende 2 yıl once arabayla gıderken gece 4 sularında benzer ısıkları ankarada gordum.yanımda buna sahıt olan bır kız arkadasımda vardı.o kadar guclu bır aydınlık olustukı arabayı durdurup cısmın yere dususunu ızledık.bırbırımıze baktık acaba ruyamı goruyoruz dıye.ama olmadıgını bılıyoruz.sonucta benım sahsı fıkrım gokcısmının atmosfere gırıp yanarak dunyamıza dustugudur.ama tabıkıde olayı ılahı bır duruma baglamakta mumkun.helede boyle bır seyı kendı gozlerınızle gordugunuzde dahada bır korkuyorsunuz.

wildaky

New member
hocam gökyuzu yarılması kuranda geciyo kadir gecesinde oldugu kesnlestrlmiş onu yakalyana ne mutlu dusı kabul olunur buyurmus peygamberimiz ama o gunde tam belli degl
ramazan ayının son 10 gününde oldugu kesin sadece eger bu vakitte görduysen gögun yarlıması olabilr. o vakit deglse oda degil bu bir.ikincisi bulundugun yerde sehit evliya kısacası Allah dostu bi kimse nin mezarı olabilir o kimseler ki namazlarını dosdgru kılarlar onların kabrine nur iner buyuruyo peygamberimiz(a.s)
hadiste ayrıca onları görmek herkeze nasip olmas bu bir lutuftur eger gördugun seylerden kendi yasantınla ilgili birseyler cıkarabilyorsan mesala herhangi bi sıkıntı icndesin ne yapıcagını bilmiyorsun bu gibi durumlar da da yaradan dilerse kuluna yardım icn işret belirten seyler gösterebilr.3 uncu ihtimal de dunya sadece insanlardan degil cinlerinde icnde barındırdıgı bir alemdir. cinler icinde de muslamanlar gayri msualumanlar olarak ayrılanlar vardır. yine Allah dostu bi cinin sülliyetini görunmus olablr. Ama bunda da korkulcak bi durum yoktur.

HTML