GameBoy Advance Kullanımı

'Pulse

New member
Genel Bilgi

Game Boy Advance(GBA) sistemindeki oyunları oynatabilen ve tanıtılacak olan emülatörümüz Visual Boy Advance V0.7 windows tabanlı bir emülatör. Kurulumu ve kullanımı çok kolay. GBA oyunlarını ses ve grafik açısından kaliteli buluyorum.

Kurulum

VisualBoyAdvance-0.7.zip dosyasını herhangi bir dizine açarız. Dizin içeriği aşağıdaki gibi olacaktır.Kurulum bu kadar.

-------------------------------

ÇALIŞTIRMA

VisualBoyAdvance.exe'yi çalıştırınca emülatör aşağıdaki şekilde pencere içinde açılacaktır.

------------------------------

OYUNLARI ÇALIŞTIRMA

Oyunların zipli halde açılamaması bu emülatörün eksik yönlerinden biri. Oynayacağımız oyunları önceden bir dizine açıyoruz. Daha sonra File-->Open dan oyun yükleme diyalog penceresini açıp istediğimiz oyunu seçip Aç düğmesi yardımıyla oyunu çalıştırıyoruz.

"Final Fight One" oynarken alınmış ekran görüntüsü

------------------------------

Tuşlar

Enter ile oyunu başlatıyoruz.Tuşları Options-->Joypad-->Configure yardımıyla değiştirebiliyoruz. Tuş değiştime penceresi de aşağıdaki şekilde. Pencere içerisindeki tuş tanımları varsayılan olarak geliyor. Ayrıca
Options-->Joypad-->AutoFire-->* altındanda otomatik ateş seçilebiliyor.

react

Admin
güzel olmuş, eline sağlık , sabitlendi..

PRotype

Game Spider
Abi Vİsual Boy Advance yi tek Gecerim Digerlerine gore daha kullanışLı...ayrıca GBA Bana Gore Şu iso lardan daha iyi Duruyor fakat grafiklerden kaybediyor biraz saoLasın abi....

yenerbey09

New member
ya ekrana yansitmalari berbat:( aslinda guselde bana kof 2000,01,01 ,02 vs bunu oynayacagim bi emu tavsiye edermisiniz hatta bi dowland adresi verirseniz sewinirim:)

aytek1984

New member
gozukmuyor lınklerr

bune karısık bole yapamıyoruz anlasılmıyor cok kotü not verıyoruım adam gıbı bıse yapın yaw

hiç ıyı anlatamamışsın nasıl yapılcak konu açamıyorsunuz

yapamıyorsunuz