güzel bir zeka sorusu

sembol-

New member
sizi elinizde bir kibritle karanlık bir odaya kapatıyorlar odada bir tane gaz lambası birtane soba ve bir tanede mum var siz olsaydınız ilk önce hangisini yakardınız ??

(finlandiyada yapılan zeka testi sorusu)

sembol-

New member
basit bir soru karanlık bi odada hangisini yakrdn mumu mu sobayımı gaz lambasınımı ?

firatay

>>>> ALESTA
Elimde bir kibrit varsa önce mumu yakarım çabucak kibrit sönmesin diye. daha sonra gaz lambasını sonra da soba yı yakardım.

FirstSoldier

New member
hahahah Once Kibriti yakman lazım onları yakabilmen icin :D
%132 iQ sahibiyim yemem bunları :D

FirstSoldier

New member
kibriti yanındaki kutusuyla vermişlerdir o kadar akılları calısmıyorsa sobaya surter yakar artık.
ben denemistim demire kibriti surtunce de yanıyor :)

123456

New member
kelime oyunu var gibi geldi elimde kibrit var bir tane. fakat kibriti dahi yakmaktan acizim çünkü son moda artistik kibritler dışında kendi zımparası olmadan yanmıo ki kibritler. ;)

sembol-

New member
valla soru böyleydi bende sazan gibi soba demiştim ama bencede komple yakak odayı a q o zaman geri odadan çıkarırlar :D:D (ayıpsın first etmezmiyim)

XeonV

New member
kibriti yanındaki kutusuyla vermişlerdir o kadar akılları calısmıyorsa sobaya surter yakar artık.
ben denemistim demire kibriti surtunce de yanıyor
elimizde bir adet kibrit war deniyo dikkat edersen....
kutudan falan bahsedilmiyo

bLaDe™

Banned
geyikle ne alakası war herteldene tasıdım ..

soruya gelince yanına sadece 1 kibrit veriorlar kutusunu vermiyorlar , ayrıca normal kibritleri demire surterekte yakamassın

en ii cvp hiçbiri olarak kalır heee 2 tane kibrit verseler ucralarını ısıtıp biribirini surttugun zaman yanar kibrit ( olmuyo demeyin denemiştim iddaa ustune ) once mumu yakardım mumu yaktıktan sonra dewamı gelir mumla diğerlerini yakardım :cool:

sembol-

New member
büyüklerimiz ne diyosa doğrudur kusura bakma yanlış yere açmışım soruya gelince napim ben soru bölydi bi tane kibrit veriyorlar diyodu

firatay

>>>> ALESTA
Bu zeka sorusu falan değil, kibrit tek mi?, kibrit yanarken giriyorsun? kutusu yar mı? yoksa yanmış kibrit mi? daha belirsi bir sürü obje var. Böyle soru olmaz ayrıca finlandiya dan zeka soru su ancak bu kadar olur. Aramızda finlandiyalı varsa özür dilerim ama sonuç bu çıkıyor.

HTML