Güvercinle Veri transveri

H@YDUT

MoNtAnA
İsrail'de ADSL hizmetinden memnun olmayan bir grup internet kullanıcısı, geniş bant internetin (ADSL) hâlâ internet kullanımında yeterli hız tatminini vermediğini anlatmak için ilginç bir deney gerçekleştirdiler.

İsrail'de Galile gölü kenarındaki Ohalo kentinde toplanan internet utkunları, posta güvercini ile toplamda 4 GB tutan birkaç hafıza kartını (Memory Flash Card) 100 km mesafedeki Ramat Hasharon'a gönderdiler.

Güvercinle eş zamanlı olarak ADSL'den 4 GB'lık bir data transferini de aynı şehirdeki bir internet adresine transfer edilme işlemi başlatıldı. Kuş uçuşu mesafedeki 100 km'lik yolu 2 saat 17 dakikada katettiğinde ADSL'den aynı bilgiler hâlâ transfer halindeydi.

Bu deney güvercin ile bilgi transferinin, hızı 2.27 Mbps olan ADSL'e göre ticari açıdan hâlâ daha avantajlı olduğu sonucunu ortaya koydu.

bundan sonra internet e güvercinle baglanacam :)

bLue__qirL

Banned
tmm int hızlanıo gsl bişe de ben güvercinlere acıorum yasık insanoğlunun int. için kendisi kobay olarak kullanılıo=(

H@YDUT

MoNtAnA
binlerce insanı öldüren, katleden israil den bi güvercine acımasını bekleme blue--girl :)

Mephisto

R€B€L
guvercıne acımakla ne alaka ıs :D
adamlar oldurmuo kı sadece hafza kartı tasıtıo =) guzel yapmıslar bıraz daha guclu bısı bulup hdd tasıtmak lazım at,esek vs vs azhuzauhazuh

Mephisto

R€B€L
anlatım blue gırl fıkırıne saygım var fakat olay soyle oluyor

bahsedılern posta guvercınlerının ozellıklerıne bakarsak bunlar eskı zamanlardada kullanılrımıs bılındıgı gıbı hatta 3-4 gun 5 gun ucanları bıle varmıs yaklasık 500 800km gıbı uzaklıktakı alanlarda gayet ıyı ıslerler bıldıgım kadarıyla.

bunların ısı bu yanı 100 km ucması onlara koymaz ve onlara acımamızı gerektırmez
hele hele 3-5 gun ucma yetenegıne gucune sahıp hayvanlara 2-3 saat uctu dıye acımak olmaz =) bana gore

bLue__qirL

Banned
yok haydut ben rebel arkadaşımıza cvp verdim bu arada konunuda işgal ettim galiba özür dilerim =(

tmm rebel sen acıma bn güvercinleri çok sefdiğimden dolayı onlara kıyamıyorum olay bu

H@YDUT

MoNtAnA
olur mu işgal blue--girl forum bilgilenmek ögrenmek amaçlı bı sitedir sorarak soyleyerek fıkırlerimizi ögrenıyoruz hepımız :)

bu arada saol R€B€L ayrıntılı bilgi için ;)

Mephisto

R€B€L
alakası yok :goz:

yalnız bızımde su ınternet olayları gelısse ulkemızde ıyı olur tabı guvercın akımından degıl :victory

HTML