Güneş Basit Bir Yıldızdır

ori_gari

New member
arkadaslar bazen konuları okurken kımı arkadaşların gunesın ayrı yıldızların ayrı olusum oldugunu zannettıklerını goruyorum..
bilmeyenler ıcın soyluyorum gece gokyuzunde gordugunuz yıldızlardan hıc bır farkı yoktur gunesın sadece bıze en yakın yıldızdır o yuzden buyuk ve parlak gorunur.dıger yıldızlarında hepsı bırer gunestır kımının gezegen sıstemler vardır...
ayrıca gunes orta buyukte bır yıldızdır..

kirbolo

New member
Ewt katiliyorum
Güceş Büyüktür ama abartilcak kadar büyük degil.
Güneş'le dünyayı kıyaslarsak dünya güneşin yanında pirinc tanesi gibi kaliyor.

fakat güeşi Antares'in yanına koydugumuzda birakin pirinc tanesini toz tanesi kadar bile büyüklgü olmadigini görüyoruz.

VolkaN

Altın Üye
güneş balçıkla sıvanmaz

kirbolo

New member
yahu nasil yorum bunlar
geyiq bölümü degil ki burasi yorum adam gibi yorum yapacaksanız yorum yapin bence
Hackhell'in kalitesini düşürüyorsunuz bence.

ori_gari

New member
tamam güneş basit bir yıldız peki karmaşık bir yıldıza örnek versen olur mu
espri yapayım demıssın ... sadece yıldızlardan farklı olmadıgını onunda basıt bır yıldız oldugunu soyledım.ama yınede karısık yıldız ıstersen pulsar notron beyaz cüce tıpı yıldızları arattırıp okuyabılırsın:clap

paradoks00

New member
desemki onemli olan boyutu degil islevi ama bu olay banlanmaya kadar gidermi diye korkuyorum:durdurun:durdurun:durdurun tesekkurler paylasim icin:D

baknet

New member
katılıyorum güneş bir yıldızdır ve ekseninde 9-14 tane gezegen var ve bir tanesinde hayat olduğunu biliyoruz oda dünya düşünsenize her yıldızın ekseninde 3-5 tane gezegen olduğunu bence bu kainatta ta daha çok dünya var başka başka yaşamlar var. haklımıyım sizce

ori_gari

New member
katılıyorum güneş bir yıldızdır ve ekseninde 9-14 tane gezegen var ve bir tanesinde hayat olduğunu biliyoruz oda dünya düşünsenize her yıldızın ekseninde 3-5 tane gezegen olduğunu bence bu kainatta ta daha çok dünya var başka başka yaşamlar var. haklımıyım sizce
UZAYDA SADECE DUNYADA HAYAT VAR DEMEK NE KADARDA BENCIL BIR ONYARGI.
olasılık hesaplarına gore tum uzayda 10.000 uygarlık olması gerekıyor

HTML